• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Potřeboval bych poradit

DeletedUser31429

Guest
Hojte kluci.

Chtěl bych se na něco zeptat.
Nedávno jsem dostal pár otázek ohledně hry ,protože bych chtěl do jednoho kmenu.
Tak se vás chci zeptat jestli jsem odpověděl dobře.

Tu to je:

otázky:
1) K čemu slouží kostel?
2) Jakými jednotkami byses bránil proti útoku sekerníků?
3) K čemu je dobrá těžká kavalerie a jaké jsou naopak její nevýhody?
4) Jak pošleš šlechtice, tak aby dorazili téměř ve stejný okamžik.
5) Kdybys měl poslat útok ve složení lehká kavalerie, sekerníci a beranidla z vesnice X na vesnici Y, jak dlouho ten útok půjde?
6) K čemu je dobré, když nepříteli strhneš nádovří a k čemu když strhneš kovárnu?
7) Co můžeš zjistit z twstats? Uveď alespoň tři věci.

odpovědi:
1)Kostel posiluje víru tvých obyvatel okolních vesnic.Maximální stupeň budovy může být 3.
2)Bránil bych se těžkou kavalérií , šermířema a kopiníky možna ještě lůčišníky.
3)Výhody: jejich síla útoku + všeobecná obrana
Nevýhody: jejich rychlost je malá + hodně nákladné na železo
4) kouknul bych se jak to jde dlouho z těch mých vesnic.pak bych si to zpočítal na času a podle toho odeslal takže třeba když jeden utok pujde 2 h a druhej by šel 1h tak bych nejdřív poslal ten první a pak až by uběhnula 1h tak odeslal ten druhý
5) je to podle toho kolik pošlu těch vojáků
6) nádvoří: když ho strhnu tak nebude moc posílat útoky kovárna: (nebude moc zkoumat lepší zbraně a nové jednotky) když jí strhnu tak nebude moc utočit s těma jednotkama které má vyzkoumané
7) historie hráče (kmenu) , datum registrace hráče , změny v kmenu , nejlepší hodnocení hráče (kmenu)
 

DeletedUser

Guest
Nazdar.

Potřebuješ poradit s již vyplněným dotazníkem? Zajímavé..... :)

1) mno dejme tomu
2) šerm, luk a TK (ne, kopí vážně ne)
3) píšeš jako nevýhodu malou rychlost? No já naopak tvrdím, že její rychlost je naopak do plusu ;-)
Nevýhoda je, že je náročná na místo v selském dvoře.
4) kdyby to bylo z více vesnic, tak bych si vypočítal pomocí plánovače útoků přesný čas odchodu a pak bych to spustil a kdyby to bylo jen z jedné vsi, tak bych to poslal s pomocí záložek. Sice to nebude příchod v jeden okamžik, ale i tak je roptyl docela malý a zybtek tajuplných elixírů a tajemství posílání útoků si tu dohledej....
5) no přeci útok půjde rychlostí nejpomalejší jednotky obsažené v útoku - tzn. stejně rychle jako beranidla
6) ano, nebude moci odeslat útok, ale ani nebude moci s armou uhnout ;-)
kovárnu nestrhávám, je to škoda - to tu vesnici raději celou vystavenou zaberu : ))))
7) jj.
A jak zjistíš datum registrace hráče, který ale DK už nehraje ?

Tak co, prošel sem tím testíkem ?????? :cool
Pozvánku do kmene pošli na sv. 20. Dík ;)
 

DeletedUser

Guest
permoník prošel, glock má dveře zavřeny :D
jinak držím palce, třeba u toho, kdo ti to zadával projdeš :hi
 

DeletedUser

Guest
1) posiluje bojeschopnost věřících, dává je tím do výhody proti nevěřícím, vyrovnává síly proti věřícím (v % bonusu v boji)
2) meče, luky, TK, katapulty, hradby na max! a samotný paladin (bonusové zbraně paladina - pro meče nebo pro katy)
3) Tk - doprovod šlechty, rychlé podpory, obrana, rychlost, rychlost víceúčelového dostavování obrany (kasárna, dílna, stáje)/ drahá na železo, pomalu se staví, množství v seláku, obecně drahá na útok (i když je také dobrá jako doplňěk v útoku)
4) rozkliknu si záložky, ideálně čtyři, u všech si nachystám potvrzovací tlačítko, pak jen ok a hned ctrl+tab - pokud jde o jednu vesnici s 4mi šlechtici (s více šlechtici)
5) rychlostí beranidla (pokud by šlo o podpory ( v tomto případě katapulty místo beranidel), pak je dobré poslat i s paladinem, bo jednotky jdou na podporu rychlostí paladina
6) totální ztráta kontroly nad jednotkama, kovárna = zbytečnost, jednotky i budovy stavíš podle toho, jaké mají požadavky na přímou výstavbu...
7) skoro všechno, tolik toh tady vypisovat nebudu... potřebné je pro mě růst bodů jakožto orientace a kmenová složka... ostatní si osobně zjistím jinak a s TW Stats jen ověřuji dle potřeby...
 

DeletedUser

Guest
Hele Maxime, strhnutí kovárny podle mě není zbytečnost. Mám takovej dojem, že když se strhne kovárna z lvlu 20 tak se nedají razit mince ne?
 

DeletedUser2029

Guest
To: Dan7264
Nejde stavět šlechta. Nerazí mince (od DK verze 4.x či 5.x). Nejde postavit PD (pokud je také zbourán).
Pokud jdou i pod 15, nejde stavět TK, pokud pod 12, tak ani katy (nouzový rychlý obranný mix).

A zpočátku světa má i smysl že nepostaví šermíře a spoustu dalších věcí (vč. budov), pokud sundáš úplně ...

EDIT: Jestli zbytečnost či ne (užívat katy vůbec - a pak zrovna na kovárnu), to dost silně záleží na okolnostech.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
je to o dané situaci a potřebách útočníka, možnostech a strategii... to je jasné...
já například raději sundám jiné budovy, abych omezil výstavby jednotek, o to spíš, když tu ves mám v plánu v blízké době přebrat, pak kovárna na potenciální výstavbu šlechty je drahá a dlouho se staví...

bylo tu aj řešeno (jiný topic), jaká jednotka či budova je na jiné stavbě závislá pro její využití...
ten, kdo se ptal na tuto otázku má jistě svou představu, jestli likvidovat kovárnu či nikoli a je těžké se mu do té představy trefit...
nejlepší odpověď je polemická, ale je podstatné ji správně odůvodnit... - tázající má možnost si udělat představu o zkušenostech i o strategii a uvažování tázané osoby...
ostatní otázky jsou spíše o znalostech této hry... využití budov a jednotek...
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.326
K tomu bodu 6 bych jen dodal, pokud útočník ví, že máte ve zvyku s armádou uhýbat, tak právě strhává nádvoří právě proto, abyste nemohli přerušit to uhýbání - pokud ale máte třeba hlavní budovu na maximum - tak je nádvoří dostavěno dřív, než skončí 10 minutový limit na vrácení armády - tedy pokud u toho sedíte a stíháte to kontrolovat a zadávat - záleží na tom, kolik útoků a v jakém časovém intervalu jde.

Jak je tu napsáno, že totální ztráta kontroly nad armádou - to také není úplně vystihující - pokud už armádu máte uschovánu v jiné vesnici a potřebujete ji poslat před šlechtu - tak to můžete z té vesnice, kde je dočasně ukryta - má to ale tu nevýhodu, že zde musíte poslat zpět vše, co tam je, nemůžete si vybrat třeba jen tu nejrychlejší jednotku ... :axe
 
Nahoru