• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Stříbrňák

blanin

Nový uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
7
Bylo to za těch starých časů, kdy se naše panství rozprostíralo mezi hustými lesy a úrodnými poli. Jednoho dne se náš šlechtic, jménem Lord Harald, vrátil z daleké výpravy. Na své cestě potkal dobrodruha z dalekého severu, jenž se toužil dozvědět víc o našem panství. Lord Harald, jako šlechtic s hlubokými znalostmi, ho s sebou vzal na zpáteční cestě, aby mu vyprávěl o naší kultuře a hospodářství.

Když jsme se všichni blížili k našim vesnicím, cítili jsme vzrušení z toho, že můžeme dobrodruhovi ukázat, jaké jsou naše životy a jak se zde používá měna. Přivítali jsme ho v jedné z našich vesnic, kterou obývaly pracovité rodiny.
Usedli jsme společně na tradiční dřevěnou lavici a já, jako místní vesničan jménem Blanin, jsem začal vyprávět. "V našem panství používáme měnu nazývanou stříbrňák," začal jsem. "Stříbrňák je malá stříbrná mince, kterou razí panovník našeho království."

Dobrodruh se zajímal o další podrobnosti, tak jsem pokračoval: "Stříbrňáky se dělí na dvě hodnoty - velký stříbrňák a malý stříbrňák. Velký stříbrňák má vyšší hodnotu a slouží pro větší nákupy a transakce, zatímco malý stříbrňák je určen pro drobné platby a denní výdaje." Dobrodruh si to pečlivě zapisoval a ptal se na další zajímavosti. "Stříbrňáky jsou u nás vyrobeny z kvalitního stříbra a mají na jedné straně vyobrazení královské koruny a na druhé straně erb našeho královského rodu," vysvětloval jsem s hrdostí.
Dobrodruh byl ohromen a ptal se, jak se stříbrňáky získávají. "Stříbrňáky se získávají prací a obchodem," odpověděl jsem.
"Lidé v našich vesnicích pracují na polích, v řemeslech a obchodech, a za svou práci dostávají odměnu ve formě stříbrňáků. Tito stříbrňáky pak mohou použít pro své potřeby a obchodování." Dobrodruh naslouchal s úžasem a přemýšlel, jak by tyto informace mohl využít ve svých dalších dobrodružstvích.

Byl to krásný okamžik, kdy jsme mohli dobrodruhovi přiblížit náš každodenní život a systém, který nás spojuje. A tak jsme společně strávili příjemný večer, sdílejíc naše příběhy a vzájemně se obohacovali poznáním.
 
Nahoru