• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Nová pravidla hry - Diskuze

Kozmicz

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
2.303
Vážení hráči,

v této sekci můžete volně diskutovat ohledně nových herních pravidel. Rádi na vaše otázky odpovíme, pravidla vyjasníme či poradíme.


Váš DK Tým
 

DeletedUser43744

Guest
  1. Získávání výhody z toho, že jiný hráč porušuje herní pravidla, může vést až k potrestání profitujícího účtu. Hráči, kteří si myslí, že jsou zvýhodněny díky porušení pravidel, musí neprodleně kontaktovat herní podporu.

Když někdo dostane ban,tak já jako sousedící hráč ho nesmím zabírat abych nebyl zvýhodněný ?
Nebo jak to mám pochopit..

Zveřejňování obsahu jakékoliv komunikace s herní podporou nebo s ostatními hráči bez jejich plného souhlasu není dovoleno.


To se jako nemůže ani zveřejnit na forum třeba pomocí Exportovat jako kód BB zprava s jiným hráčem bez toho aby jsme porušili pravidla ? :DDDDD


 

Kozmicz

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
2.303
Zdravím,

děkujeme za tvé podněty k pravidlům hry, určitě vysvětlíme.

1. Zde jsi toto pravidlo špatně pochopil. Pokud víš o hráči, který dostal za něco blokaci, klidně na něj můžeš zaútočit a využít toho, že se nemůže brátit, za to tě určitě nebudeme trestat. Toto pravidlo je myšleno tak, že pokud víš, že někdo porušuje pravidla a ty na tom profituješ, můžeš být také potrestán. Dám ti příklad:

Hráč A zneužije zástup dovolené na hráči B a napíše ti, že vyklidí vesnice a ty si je můžeš klidně zabírat. V takovém případě hráč A porušil pravidla hry a ty jsi na tom vědomě profitoval a proto můžeš být také blokován.

2. Zobrazování konverzací bez souhlasu hráče nebylo povoleno ani do teď. Vždy musíš mít souhlas jiného hráče, pokud chceš zveřejnit jeho zprávy.
 

papajik

Uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
22
Zveřejňování obsahu jakékoliv komunikace s herní podporou nebo s ostatními hráči bez jejich plného souhlasu není dovoleno.

Dosud se sdílet zprávy se supportem nemohlo na hlavním fóru, ale na tom kmenovém to nevadilo, teď je problém i kmenové fórum. Je tedy třeba žádat o možnost zveřejnění pro každý případ zvlášť, nebo je tato možnost úplně ze hry?

Co se týče zpráv hráčů, chápu to tak, že může být problém i sdílení konverzací například za účelem potvrzení špeha, je to tak? Nerad bych, abychom se dostali do situace známé z naší právní struktury, kdy má zločinec mnohdy větší práva než oběť.

Player and tribal profiles have to be in LOCALE(S) (OPTIONAL: English is also a supported language). Short and well known quotes/sentences in other languages are permitted only if a correct translation in LOCALE(S) (OPTIONAL: English is also a supported language) is provided directly following or preceding it.

Tady mne překvapila ta volitelná možnost, že angličtina může být přijatelná i na jiných jazykových verzích hry (proto jsem vzal původní znění pravidel bez překladu). Když jsem tento text viděl, trochu jsem doufal, že by se naše jazyková verze mohla trochu víc otevřít světu. Neuvažujete o tom alespoň trochu?

Hráči nemohou používat rozpoznatelné značky, známky a/nebo chráněné názvy jako součást svého účtu, profilu, vesnice či kmene.

Zde bych se rád zeptal, jak přesně toto pravidlo funguje. Jak se definuje rozpoznatelná značka a co by mohla být nerozpoznatelná značka? Má hráč povinnost při přejmenování vesnice kontrolovat, zda je nový název chráněnou značkou, nebo je třeba sjednat nápravu až po upozornění ze strany supportu? Pokud je hráč povinen kontrolovat ochranné známky, které registry k tomu má použít? Pokud beru v potaz, že byla zamítnuta možnost přidat angličtinu jako jeden z podporovaných jazyků, neměla by logicky ani kontrola ochranných známek vyžadovat znalosti anglického jazyka, půjde tedy jen o české registry?

Během funkce "Zástup v dovolené" je majitel účtu výhradně zodpovědný za výběr svého zástupu a předpokládá se, že zástupce se bude řídit podle jeho/jejích instrukcí. Toto se vztahuje na jakékoliv změny na účtu (nebo způsobenou účtem) během aktivního zástupu v dovolené. Případné škody způsobené zástupem není možné vrátit a nebudou kompenzovány. Pokud zástupce poruší pravidla, trest může být udělen i zastupovanému účtu.

Tohle je velká změna oproti současným pravidlům a přináší několik otázek. Předně jde o rozebrání zástupu. Dříve byli hráči chráněni pravidly proti rozebrání (Původně: Zástupci, kteří bez souhlasu majitele nabídnou zastupovaný účet k rozebrání, úmyslně jej zničí nebo vážně poškodí, budou potrestáni.). Dříve bylo dle pravidel důkazní břemeno na zastupujícím hráči, znamená to teď, že se přesunulo na zastupovaného a je třeba dokázat, že zastupovaný výslovně zakázal rozebrání účtu? Příkladem může být případ, kdy zastupovaný zakáže zástupci rozebírku, ale ten na obou účtech smaže zprávy. Pokud lze mít zástup 60 dnů a předpokládám, že dohoda o zástupu může být stará i týden před předáním zástupu, dokáže support získat informace ze smazaných zpráv i po více než 70 dnech a tím zajistit nějakou základní ochranu pro zastupovaného hráče?

Pokud zástupce poruší pravidla, trest může být udělen i zastupovanému účtu.

V jakých případech může dojít k použití tohoto pravidla? Přijde mi to jako obrovské přelití veškeré zodpovědnosti za účet na bedra zastupovaného a že cokoliv, co zastupovaný výslovně nezakázal, je dovoleno.

Vytváření a/nebo používání jednoho či více účtů za účelem pomáhání jiným účtům (tzv. "podporující účty"), stejně jako profitování z takového činu, je zakázáno.

Tato věta se dá pochopit i tak, že je zakázáno přijít na nový svět, vystavět vesnici, dotovat surovinami spoluhráče v kmenu, jakmile je obchodování v rámci kmenu povoleno a někdy v budoucnu mu předat vesnici. Často se děje, že na novém světě má kmen několik hráčů, kteří prodávají suroviny na tržišti za prémiové body, vystaví vesnici a předají ji spoluhráčům, je i toto zakázané? Popřípadě lze nějak obšírněji vysvětlit "podporující účet"?



A poslední otázka, nahradí tato pravidla ty původní jako celek, nebo budou doplňovat některé stávající? Chybí mi zde interakce zastupovaného účtu s účtem zastupujícího či interakce účtů na stejném internetovém připojení.

Trochu jsem se rozepsal, snad mi to prominete a mé dotazy objasníte, děkuji.
 

papajik

Uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
22
Zdravím,

Hráč A zneužije zástup dovolené na hráči B a napíše ti, že vyklidí vesnice a ty si je můžeš klidně zabírat. V takovém případě hráč A porušil pravidla hry a ty jsi na tom vědomě profitoval a proto můžeš být také blokován.

K tomu, že v nových pravidlech zneužití zástupu v dovolené jaksi vůbec není jsem se vyjádřil v příspěvku výše. Nicméně pokud by došlo ke zneužití zástupu, pořád se nemusí jednat o vědomé profitování na porušení pravidel, neboť hráč, který získá vesnice nemusí vůbec vědět, že zastupující hráč má zakázáno rozdat vesnice zastupovaného účtu. V takovém případě dojde k potrestání pouze zastupujícího hráče?
 

DeletedUser37009

Guest
Zdravím, mám k novým pravidlům 2 připomínky:

1) Pokud vím, tak v anglické verzi nových pravidel bylo jako "optional" stanovit jako další povolený jazyk např. pro hráčské a kmenové profily angličtinu. Chtěl bych se zeptat, proč tato možnost nebyla do českých pravidel zapracována, když a) angličtině rozumí absolutní většina hráčů, b) vzhledem k neznalosti současných pravidel stejně anglický jazyk (bez překladu) řada hráčů na hráčských i kmenových profilech používá a lze předpokládat že bude používat i nadále, odstranili byste tak tedy rozdílný stav mezi pravidly a "realitou" a sobě tím ušetřili práci.

2) k § 2 odst. 1:
  1. Zveřejňování obsahu jakékoliv komunikace s herní podporou nebo s ostatními hráči bez jejich plného souhlasu není dovoleno.
Bylo by dobré upřesnit, co se myslí zveřejňováním nebo uvést příklady jako v současných pravidlech. Pokud by mělo jít i o omezení zveřejňování komunikace např. na kmenovém fóru, bude to a) velmi těžko kontrolovatelné ze strany supportu, b) opět by se šlo pravidly "proti davu". Věřím, že nové znění je z vaší strany zamýšleno stejně jako to původní, ale bylo by dobré to upřesnit jak píšu výše.

Předem děkuji za zvážení a zodpovězení.

Tywin
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.322
Vyjádřím se jen k jazyku komunikace - uvědomte si, že hrajete českou verzi hry - když budete hrát jinou jazykovou verzi - bude tam také povolen jen jejich národní jazyk - například, pokud někdo z Vás hraje na Betě - tam je povolena jen angličtina - popis hráče nebo kmenu v jakémkoli jiném jazyce vede k okamžitému vyloučení ze hry. Tuto hru jistě nehrajete proto, abyste předvedli jak zdatní jste v cizích jazycích, tato hra je o tom, jak umíte ubránit své vesnice a vyhrát svět - je o kmenové soudržnosti a spolupráci. A také o uctivém chování k protihráčům.
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.322
2) k § 2 odst. 1:
  1. Zveřejňování obsahu jakékoliv komunikace s herní podporou nebo s ostatními hráči bez jejich plného souhlasu není dovoleno.
Bylo by dobré upřesnit, co se myslí zveřejňováním nebo uvést příklady jako v současných pravidlech. Pokud by mělo jít i o omezení zveřejňování komunikace např. na kmenovém fóru, bude to a) velmi těžko kontrolovatelné ze strany supportu, b) opět by se šlo pravidly "proti davu". Věřím, že nové znění je z vaší strany zamýšleno stejně jako to původní, ale bylo by dobré to upřesnit jak píšu výše.

Zveřejňovat obsah komunikace s herní podporou se nesměl ani v minulosti, pamětníci si možná vzpomenou, jaké tresty za to padávaly a k jakým vášnivým debatám to tu zde na fóru vedlo. Po čase jsme udělali v tomto v našich pravidlech výjimku a povolili zveřejnění na kmenovém fóru - bohužel naše zkušenost je taková, že zejména když šlo o postihy - hráči vytrhávali věty z kontextu, upravovali texty - prostě mnohdy nezveřejnili originál, ale vlastní upravenou verzi. Stejné je to i s ostatní korespondencí. Proto to omezení. Dnes máte ve hře k dispozici společný chat, kde si můžete hromadně objasnit záležitosti bez toho, aby kdokoli mohl jakkoli sdělené překroutit.

Toto opatření je i ochrana hráčů, už jsme se setkali i s tím, že zpráva hráče například: "Ahoj, jak se máš?" byla použita k tomu, že bylo z ní zachováno jen to od koho a v kolik přišla, ale jinak byl do ní vložen smyšlený text a to takový, aby ten, kdo chtěl hráče poškodit, to použil jako důkaz pro vedení kmenu, že jde o špeha, který vynáší informace z kmenu nebo obdobně. Opravdu si stojíš za tím, že je toto opatření "proti davu"?
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.322
Nicméně pokud by došlo ke zneužití zástupu, pořád se nemusí jednat o vědomé profitování na porušení pravidel, neboť hráč, který získá vesnice nemusí vůbec vědět, že zastupující hráč má zakázáno rozdat vesnice zastupovaného účtu. V takovém případě dojde k potrestání pouze zastupujícího hráče?

Vše se vždy posuzuje individuálně, jednoduchou odpověď nečekej. Každopádně, pokud vedení kmenu někomu nabídne vesnice vlastního hráče - nebo ze spřáteleného kmenu - měli by se hráči ve svém vlastním zájmu ptát na legálnost takového počínání a hlavně si ve speciální složce takovou nabídku od kmenu uchovat (v archivu se časem archivované zprávy mažou).

Důležitá zásada - přebíráte-li od někoho zástup a nemáte na něj jiný kontakt než ve hře - vyjednejte si předem podmínky zástupu - na jak dlouho, co smíte a nesmíte na účtu dělat a to i takové věci, jako třeba poslat podporu ohroženým spolubojovníkům. Je to opravdu důležité. Vím, že někdy je to těžké, zejména když je ten, co žádá o zástup pod útoky, ale i tak by měl jasně napsat, že je to třeba jen na odpoledne nebo do zítra.

Další důležitá zásada - nedávejte "preventivní zástupy" jen proto, že to po vás kmen žádá. Je to kmenový výmysl, který nemá oporu v pravidlech hry. Bohužel velmi často to vedení kmenů zneužije v neprospěch hráče, který byl tak důvěřivý. Nezatracuji preventivní zástup, sám jsem to využíval, protože jeden nikdy neví ..., ale dával jsem ho jen těm spoluhráčům, které jsem buď osobně znal, nebo jsme už spolu hráli dlouho a věděl jsem, že mne nepodrazí.
 

papajik

Uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
22
Vyjádřím se jen k jazyku komunikace - uvědomte si, že hrajete českou verzi hry - když budete hrát jinou jazykovou verzi - bude tam také povolen jen jejich národní jazyk - například, pokud někdo z Vás hraje na Betě - tam je povolena jen angličtina - popis hráče nebo kmenu v jakémkoli jiném jazyce vede k okamžitému vyloučení ze hry. Tuto hru jistě nehrajete proto, abyste předvedli jak zdatní jste v cizích jazycích, tato hra je o tom, jak umíte ubránit své vesnice a vyhrát svět - je o kmenové soudržnosti a spolupráci. A také o uctivém chování k protihráčům.

Dovolil jsem se podívat na současná pravidla německé verze hry:
  • Spielerprofile und Stammesprofile müssen auf Deutsch oder Englisch verfasst werden. Zitate in anderen Sprachen sind erlaubt, müssen aber als solche gekennzeichnet und übersetzt werden.
Profily kmenů a hráčů mohou být psané německy i anglicky, překládat je třeba až texty v jiných jazycích.

Slovenská verze sice nepovoluje použití angličtiny bez překladu, současná pravidla nicméně umožňují bez překladu použití krátkých frází: Krátke frázy či názvy v angličtine sú povolené.

Polská pravidla sice zakazují jiné jazyky než je polština, přesto svolují ke krátkým větám nebo názvech i v jiných jazycích (a o jejich překladech tam není napsáno nic):
4.8) Językiem obowiązującym w grze Plemiona jest język polski. Używanie innego języka w grze jest zabronione i może prowadzić do blokady lub wykluczenia konta z gry. Dozwolone jest także użycie języka angielskiego oraz innych języków obcych (w zakresie ograniczonym do nazw własnych lub powszechnie znanych sentencji) w takich obszarach gry jak nazwy wiosek/plemion, profile graczy/plemion, tytuły członków plemienia/wypowiadanych wojen, pod warunkiem, że stosowane nazewnictwo nie narusza innych zasad Regulaminu gry.

Nikdy mi nešlo o povolení jazyka pro předvádění svých dovedností, ale během času stráveného na DK jsem potkal několik hráčů z jiných zemí, kteří by jistě ocenili možnost psát jazykem, který ovládá až šestina světové populace, bez potupného použití různých překladačů (třebaže jsou překladače v dnešní době velmi pokročilé, vždy se může stát, že něco bude přeloženo nesprávně)

Už tvrzení, že každá jazyková verze má povoleno použití pouze národního jazyka odporuje nepřeloženému návrhu nových pravidel, které tu Kosmicz zveřejnil ještě před oznámením hráčům prostřednictvím zpráv. Proto jsem i citoval z původního znění pravidel, kde je na každé zemi, aby rozhodla, zda angličtinu povolí či ne.

Prozatím uznávám, že nejspíš vycházím z pravidel, která zanedlouho přestanou platit, tuším však, že jazykové verze, které angličtinu jako doplňující jazyk dosud uznávaly, ho budou uznávat i nadále, neboť ani nová pravidla angličtinu nezakazují
 
Nahoru