• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

jarl Divoch - Masopust u divochů

  • Zakladatel vlákna DeletedUser44282
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser44282

Guest
Jdu ,jdu, doslova se vláčím rozbahněnou cestou pokrytou mlhou jednoho březnového rána.

Všude je cítit kouř a pach smrti.To je válka. Divoké kmeny se opět do sebe pustili a tento svět zas spěje k chaosu do doby než jeden kmen ovládne tento svět a sjedná mír.(na chvíli)

Snad v této době masopustního veselí bude aspoň chvíli klid.

Před sebou v mlze cosi zahlédnu a jak přicházím blíž stín se zvětšuje a zvětšuje,když v tom uslyším hluboké vrzání vrat.
Přede mnou se z mlhy vynořila vesnice ohraničena hradbou z kůlů.Vstoupil jsem do vesnice a pod nevraživým dohledem kopiníků na hradbách pokračuji dále do vesnice.

Všude na sloupech a na všudypřítomných krámcích visí barevné pentle,děti tu zdánlivě chaoticky pobíhají ale v nestřežených chvílích tu a tam jim v kapsách zmizí různé věci.
U kašny poskakuje místní pobuda v roztrhaných hadrech a žebrá o pár drobných po kolemjdoucích.

Jdu dál za zvuky hudby a veselí,že by konečně nějaká zábava ,říkám si a kupuji si jeden sladký preclík,když kolem mne prosviští jezdec na koni a srazí mě do blátivé kaluže.Tak a mám po dobré náladě!
Mrzutý si to šinu do centra vesnice,když spatřím to divadlo,ten výjev chaosu.

Teda Vám řeknu,jsou to divoši ,chtělo by to sem nějakého šlechtice aby to tu trochu zcivilizoval,támhle u kasáren se válí ožralý šermíř,támhle u sochy brečí paladin že mu zdrhla holka ,u stájích kurtizána přemlouvá sekerníky a u kovárny .... no na mou duši .... sedí na zadku kůň a chlemtá ze džberu medovinu.
Ne toto je ještě vesnice divochů a ne pořádné město hodno panského dvora.
A ani je neomlouvá že je masopust poslední dny před půstem takto se přeci chovají jen divoši,to se ani nedivím že okolní kmeny pořád mezi sebou vedou války.

Nemůžu se na to dívat a proto vcházím do hostince a poroučím si džbánek medoviny,hmm dobrá opravdu dobrá medovina, dávám si další a další,už se mi ten svět nezdá tak ponurý,objednávám si čtvtrou ? medovinu,kdo to má počítat raději si dám ještě a ještě......

Proším vás kde to jšem a kde mám oblečení (škyt) a proč se válím v bahně vedle toho koně.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.322
Trochu víc zaměřeno na alkoholismus, než na masopust.
 

DeletedUser42809

Guest
V pohodě. Chtěl jsem zobrazit část z masopustu, nikoliv jeho celý průběh. Kdybych popisoval veškeré události, vyšlo by to na román. Vybral jsem tedy něco, co zajímá většinu a nejvíce se hodí k tomuto tématu. Soutěž o pojídání koláčů mi nepřišla tak zábavná :)
Středověk a zejména potom renesance je známa i svým alkoholismem. Existovaly pijácké spolky, které aby vás přijaly mezi sebe, tak jste museli vypít 6 litrů vína. Nejeden šlechtic takto zchudl.
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.322
No, je to poznámka, že je ještě čas trochu příspěvek upravit - toho masopustního je tam opravdu minimum, ani ta cesta do vesnice přímo s masopustem nesouvisí. Pití piva jako soutěž na oslavě je sice také o alkoholu, ale v souvislosti s masopustem.
 

DeletedUser44282

Guest
No, je to poznámka, že je ještě čas trochu příspěvek upravit - toho masopustního je tam opravdu minimum, ani ta cesta do vesnice přímo s masopustem nesouvisí. Pití piva jako soutěž na oslavě je sice také o alkoholu, ale v souvislosti s masopustem.

a to se může do upravovat?
Tak trochu poupraveno.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.322
Ano, do konce soutěže je možné soutěžní díla upravovat.
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.322
V nadpisu chybělo Tvé herní jméno - příště si dej na to pozor, herní podmínky musí být dodrženy všechny! Jako nováčkovi v soutěžích Ti to pro tentokrát prominu.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru