• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Několik připomínek a dotazů

  • Zakladatel vlákna DeletedUser37968
  • Vytvořeno

DeletedUser37968

Guest
Takže. Pročetl jsem několik novějších vláken a musím se se svými názory také pochlubit.
Abych to neokecával moc dlouho. Hru hraji od prvních světů. Tedy, alespoň těch Českých.
Což logicky znamená, že jsem zažil většinu, v tubu zavedených, novinek.
(Některé samozřejmě ne, již jsem měl i delší pauzy ve hře.)

Takže, navážu na jedeno z vláken v sousedství.

1) Mobilní aplikace, je skutečně užitečná věc. Pro lidi, kteří si nepamatují PB kódy, a hrají
přes aplikaci, mají smůlu. Minimálně v OZ. O to mi však až tak nejde. Ve využívání aplikace,
vidím oproti PC verzi, jen samé bonusy. Nonstop hlídání příchozích útoků, na mapě viditelné
útoky, poznámky. Osobně využívám jak aplikaci, tak i prohlížečovou verzi pro PC.
Jde mi jen o jedno. Plánuje se i do PC verze implementovat viditelné útoky na mapě?
Nepletu-li se, tato možnost na PC, je pouze s prémiovým účtem. To mi přijde škoda.

2) Ačkoli jsem s radostí uvítal dělení fóra na ,,Veřejné, Důvěryhodné, Skryté,, byl bych
rád ještě za jedno. A to, přidat možnost ,,Vlastní,, ve zkratce. Fórum, kam uvidí jen ti,
které označím. Ano, toto je v podstatě ,,Důvěryhodné,,. Jde mi však o to, že u nás v kmenu
fungujeme jednoduše. Nový člen, nevidí do žádného fóra, vyjma Hospody. Po 3 dnech v
kmenu, mu je dáno právo ,,Důvěryhodný,, kdy vidí do zbytku fóra, vyjma rady kmene.
Uvítal bych možnost dalšího filtrování.

3) Již několikrát jsem se setkal s hráči, kteří měli několik účtů. Ať již: ,,Brácha to zkoušel,
a já se mu o to teď starám¨. Nebo: ,,Prostě to je můj druhý účet. Mám sdílené připojení.
Až si tu druhou vesnici vystavím dle svých představ, zruším sdílení a po pár dnech ji
zaberu.¨ Jde mi o to, že toto support nemůže nikdy dokonale vyřešit. To chápu. Ale
nechystá se nějaká opatření, která by bránila něčemu podobnému? Popravdě, na tomhle
jsou biti především ti, kteří hrají podle pravidel. Například já a má žena. Nemám možnost
ji jakkoli pomoci, nemáme v tom výhodu.

4) Systém úrovní kmene. Ano, zajímavá změna. KONEČNĚ něco pro věrné členy kmene!
Mám však i k tomuto připomínku. Uvítal bych, aby se body do kmene, neotevírali bonusy
pro celý kmen. (Tedy každá další úroveň, otevře další možnost.) Naopak, když už to je
v podstatě za věrnost. Mělo by to být tak, že každý jednotlivec, který je v kmeni, postupem
času získává svou úroveň. Díky úrovni se mu otevřou možnosti. To vše v závislosti na
délce setrvání v kmenu. Nikoli v postupu kmene jako celku. Současnou variantu bych
chápal, kdyby aktivovaný bonus, byl aktivován pro všechny členy. Ne jen pro toho, kdo jej
aktivuje.

5) Paladin. Omílané téma pořád dokola. Nový model se mi líbí, to skutečně ano. Jedinou
výhradu mám ke knihám. Prozatím jsem nepozoroval nějaký řád v udělování knih.
Chápu, že Inno, potřebuje peníze, aby si mohli koupit nové Audi. Ale fakt, že od jedné knihy
mám 6 kusů, to už je opravdu trapné. Ano chápu, že můžu mít x paladinů a knihy jsou potřeba
i pro ně. Ale má-li tento způsob rádoby přinášet prvek RPG, dal bych každému paladinovi
pouze omezený počet knih, které může použít. (Tak, aby každý paladin, mohl mít na maximum
pouze obrannou nebo útočnou linii + zelenou.) Rovněž bych zablokoval získávat stejné knihy
vícekrát, než jen ve zmíněném množství. Alespoň do doby, než naverbuji dalšího paladina.
A pokud ani toto ne, pak umožnit výměnu knih, za nějaké značné množství surovin.

6) Plánuje se snížení nároků strážní věže, co se selského dvora týče?

7) Poslední :-D Už bude klid :-D
V jedné nejmenované tahové hře, funguje cosi, jako týdny.
(Například týden dešťů, kdy je oslabeno v boji veškeré lukostřelectvo.
Nebo týden sucha, kdy jsou jezdecká zvířata o něco pomalejší.
Či dokonce týden blahobytu, kdy produkce surovin je zvýšena o 5%)
Zkrátka, myslím, že toto by bylo zajímavé, na nějaký nový svět. :)


Neukamenujte mne prosím. :)
Díky. Milan IV
 

DeletedUser33829

Guest
Většina toho už tady byla.
1) Bylo by to dobré, pár věcí z PÚ bylo přesunuto do základu, možná to ber jako chybu v aplikaci.:D
2) Nedávno psal o tom Adik 13.
3) Správně po zrušení sdílení IP by měl člověk počkat 3 týdny, ač hra pustí po 24 hodinách, záleží jak support kontroluje a hlavně to je problém samotné podstaty hry, to by se DK musely změnit od základu, a pak by to byla jiná hra.
4) Některé bonusy se hodí jen za určitých situací... proč mít aktivní rychlejší podporu do vesnic, když nikdo neútočí.
5) Systém s knihami je špatný, už jen že to dá knihu, kterou ani nemůžeš použít, celé děláno abys utrácel PB nebo pořád čekal, ale pak asi stejně na poslední paladina zbude všehosměs k ničemu.
6) A co kostel?:)
7) Bonusy na rychlost jednotek proti hráčům nečekej, to by překroutilo základy rozpoznávání času útoků a nejpomalejší jednotky, na ostatní posilňování máš položky v inventářích, které už rok dostáváš každý den, některé další můžeš aktivovat za PB.
 

DeletedUser37968

Guest
U té čtyřky, jsem měl na mysli, že pokud jsou bonusy pro jednotlivce, pak podle mne, postrádá
smysl, zvedat úroveň kmene. Ano, sice nový člen dostane svou prestiž až po týdnu. Ale může
bonusy aktivovat, na úkor těch, kteří úroveň kmene zvedali. Proto jsem psal, že by bylo dobré,
aby nebyla úroveň kmene, jako takového. Nýbrž jednotlivých členů kmene. Jakési další schopnosti
hráče. Musel by si za prestiž sám odemknout a sám aktivovat. Zbytek kmene by nebyl v této věci
opomenut. Jestli mne chápeš :)

Tvou otázku s kostelem příliš nechápu. Narážíš-li na náročnost jeho stavby, z pohledu populace,
pak tě chápu. Svým způsobem to je ale nutné zlo. Pokud chci, aby jednotky mimo víru něco udělali.
U věže v podstatě přeci jen nejde o tak výraznou výhodu, jako je v případě kostela, víra. Alespoň
podle mě.

A nakonec k mému slavnému sedmému bodu ;)
Myslel jsem to tak, že jistý daný svět, by měl předem určené herní týdny. Popřípadě měsíce.
Omezena doba světa by byla na jeden rok. Vítěz například ten, kdo v tu dobu drží nejvíce
vesnic. Nebo něco obdobného. Na tomto světě by byl tento systém předem určeného, či náhodného
,,počasí,, pro jednotlivé týdny. Tím pádem, by si každý mohl spočítat například.
Týden sucha = Jízda -5% rychlost pohybu.
Nebylo by to pro jednotlivce, nýbrž pro celý svět.
Co se týče úpravy rychlosti jednotek. Až takový problém v tom nevidím.
Jdou rychleji zasílat podpory. Lze mít během týdne vesnici kompletně vystavěnou.


V ostatních bodech souhlasím a děkuji za názory :Good
 

DragonLady

Pokročilý uživatel
Správce Wiki
Počet poděkování
308
milane, taky jsem měla 6 knížek pro jednotku, kterou nerekrutuji :D jako by to v innu věděli a schválně mi to dávalo knížky na nic :D náhoda..
 

DeletedUser33829

Guest
Nebo naopak na základě sesbíráných dat vědí v Innu moc dobře jak hraješ, tak Ti tím pomáhají.:cool:
 

DeletedUser37968

Guest
Kdo ví, možné je všechno :D
Dragonlady, mám to podobné :) Léta jsem hrál deff, kvůli knihám jsem byl
nucen hrát off. No a teď, když jedu off, chodí mi knihy pro jistotu zelené :D
Úroveň paladina 16 a nejvyšší lvl útoku a obrany je 1 :Good a to jen první stupeň :Jester
 

Kozmicz

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
2.305
Děkujeme za tvé názory, již se k některým docela trefně vyjadřoval Shedd, ale vyjádřím se i já a pokusím se ti to trochu více rozepsat.

1, Nemáme žádné informace o tom, že by se některé prémiové funkce v prohlížečové verzi změnily na neprémiové. Když se tyto funkce zaváděly, tak se hodně řešilo to, co bude a co nebude prémiová funkca, takže si myslím, že v tomto ohledu žádné změny od vývojářů neočekávej.

2, V současné době je fórum děleno na 3 sekce, což mi přijde poměrně hodně a další dělení fóra by dělal obrovský zmatek v tom, kdo kam má přístup a co může vidět. Určitě zavádět nebudeme.

3, Neboj, jako support máme spoustu způsobů, jak multiúčty či zneužití tohoto pravidla odhalit. Není to vždy hned, někdy se na multiúčet přijde až po několika týdnech či dokonce měsících hraní, ale dohledat se to určitě dá. Asi pochopíš, že z bezpečnostních důvodů ti nemohu popisovat způsoby, jak se multiúčty dohledávají.

4, Zde s tebou zásadně nesouhlasím, systém kmenů musí dávat výhodu kmenu a ne jednotlivci, to by si pak každý hrál na svém písečku. Takhle je důležité, že pokud chce hráč využít nějaký dobrý bonus, bude muset prvně společně s ostatními členy kmene investovat do rozvoje kmene a pak si může bonusu užívat. Je to o spolupráci a především o tom kmen má být.

5, Vzhledem k tomu, že můžeš mít více paladinů, je zde stále možnost si nevyužité knihy šetřit a využít je pro dalšího paladina. Každá vesnice s paladinem je většinou zaměřena na něco jiného. Někde se tvoří útok, jinde obrana a jinde se hlavně buduje. Jasně, v začátku hry se vždy stane, že hráč dostane ty knihy, které zrovna nepotřebuje. To je zkrátka něco jako zákon schválnosti, např. když se řítíš v autě k semaforu a pospícháš, jako naschvál ti tam skočí červená. To zná asi každý, že? :)

6, Ne, strážní věž je budova, která v sobě ukrývá velikou výhodu a proto musí být na druhou stranu také nějak znevýhodněna. Zkrátka, chce-li hráč čerpat tuhle výhodu, musí počítat s tím, že to bude "něco za něco".

7, Není to špatný nápad, ale proč hned kopírovat jinou hru? V této hře je už tak dost bonusů a zvýhodnění a proč přidávat další? Já si myslím, že je lepší, když se hráči budou soustředit na plánování útoků, než aby hledali, jaké počasí v jakém týdnu zrovna bude. :D
 

DeletedUser37968

Guest
Děkuji za odezvu :)

Vše chápu... snad :D

Co se týče čísla 4. Jsem pouze toho názoru, že je v podstatě nefér, umožnit užívání
bonusů někomu, kdo například nedal jediný bod :) Nic jiného v tom není :)
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.322
Kdo daroval a nedaroval kmen vidí - tak zkus nějakou donucovací metodu - žádáš o podpory, ale sám jsi kmenu nic nedal ... Nebo domluvu. :)
 

Deynor

Pokročilý uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
196
Přesně tak, hlídej si členy a pokud se nebudou aktivně zapojovat, můžeš je potrestat/vyhodit. :)
 
Nahoru