• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Školství, emancipace, výchova dětí ...

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
Fenix koľko domacnosti poznaš,kde to tak funguje ako píšeš?
Kde muž perie,žehli,vari,upratuje,stara sa o deti rovnako veľa ako žena?
Mam strašne veľa kamaratov a sme dosť veľka rodina,ale nepoznam za 38 rokov jedinu domacnosť,kde to tak funguje ako pišeš a chcem vidieť toho chlapa,ktory bude toto všetko robiť rovnako veľa a kvalitne sa starat o domacnost ako žena,myslim že je to dobre sci fi,nemožne,ine sa k tomu napisať ani neda,keď je dobry muž,pomože Ti z domacnostou,ale nikdy to nebude robiť denne a stale ako žena,ale všetko je raz prvy krat,možno raz takeho muža stretnem :D.
 

DeletedUser

Guest
Ukaž mi pár domácností,kde si může žena dovolit být doma.
Ty mi tu opět ukazuješ jen to,že chlap přijde domů a ženská má kolem něj ,dětí a domácnosti lítat.
Vlastně tu říkáš"ženo makej,starej se o domácnost,choď do práce,vychovávej děti a já se budu koukat" ....Nic jiného v Tvých slovech nevidím.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Cleana

Uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
17
Díky Fénixi za všechny ženy ,že jsi se zastal!Je to tak,někteří mužský chodí jen do práce a pěstují si své koníčky,vše ostatní je na ženě,ta nemá nárok na koníčky,jen pečovat o blaho rodiny podle nich
 

DeletedUser

Guest
Ukaž mi pár domácností,kde si může žena dovolit být doma.
Ty mi tu opět ukazuješ jen to,že chlap přijde domů a ženská má kolem něj ,dětí a domácnosti lítat.
Vlastně tu říkáš"ženo makej,starej se o domácnost,choď do práce,vychovávej děti a já se budu koukat" ....Nic jiného v Tvých slovech nevidím.

Tych domacnosti poznam neskutočne veľa,kde je žena doma,napriklad aj u mňa to tak je,manželka je 4 roky po materskej doma,velky dom a 5 člennu rodinu ťaham sam ,finančne samozrejme.
Dievčata pracujte z realom a čislami,ktore vidite okolo seba,samozrejme že je fajn keď žena pracuje a niečo domov donesie,zvlasť v dnesnej dobe,aj mne by to pomohlo na prilepšenie,aj keď to stiham finančne aj sam.
Ja len tvrdim,aby ta praca nebola priorita u ženy,aby tomu nevenovala tolko času,ako muž,lebo prideš domov a ďalšia šichta ťa čaka + deti,o škole a studii nevravim,všetko čo tym chcem napisat je to,aby pre ženy bola stale hlavna priorita deti,to je to čo viete,čomu rozumiete a na čo mate talent od boha.
Ale je zaujimave,aj keď skoro v každom prispevku napišem,že ste "dokonalejšie" stvorenia a oveľa doležitejšie,stale sa prispevkami čo čitam,citite že Vas nejakym sposobom utlačam,alebo ponižujem,pritom to vobec tak necitim a myslim že ani nepišem,len vravim dookola stale to iste,sme iny a každy na niečo iny lepši,vaša parketa su deti,to že okolo tych deti,je už aj domacnost,no žial ta vychova deti,ma veľmi blizko k udrzbe domacnosti keď ste s nimi doma a venujete sa im.
 

DeletedUser

Guest
No tak pokud to takhle zvládáš a Tvé ženě to nevadí,tak prosím.Každého věc.Mimochodem toto si může dovolit málokdo.
Mě osobně by vadilo,kdybych byla finančně závislá na muži....byl by to tak trochu útok na moji hrdost.Prostě se neztotožňuji s tím,že bych měla být žena v domácnosti...na to mám asi moc feministické myšlení :D Nevidím důvod být otrokem svých dětí a své domácnosti :p

Díky Fénixi za všechny ženy ,že jsi se zastal!Je to tak,někteří mužský chodí jen do práce a pěstují si své koníčky,vše ostatní je na ženě,ta nemá nárok na koníčky,jen pečovat o blaho rodiny podle nich

Sama jsem žena,takže to není takové zastání :) Ale je fakt,že znám dost chlapů,kteří jdou maximálně do práce a zbytek je na ženě.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Dosť chlapov,to si ešte chlapom dosť fandila si myslim :D,skoro všetci ,to takto robia,čo je samozrejme špatne a nesuhlasim z tym,na druhej strane,ako pišem,neverim že emancipacia može v reale fungovať .

[SPOIL]Neviem no či manželka sa ma až tak špatne pri mne,skus to ohodnotiť,moj bežny deň :D.
Rano o 5 hod budiček,manželka ešte 2 hod spi,kym odnesie deti do školy,ja už makam v praci :mocking.

Po praci na nakupy,deň pred tym zistujem,na čo maju tento tyždeň deti chuť,čo by radi jedli,čo je v chladničke,čo je treba dokupiť v tom mam prehľad ja.
Z nakupov letim po deti do školy,mam na to cca 10-15 min,aby som to stihol,nakupy a deti zo školy je moja povinnosť,hlavne koli autu,aby nemuseli deti chodiť peši,aby žena nemusela niesť nakupy peši.

Z tyždňa pripada na varenie mne približne 2-3 dni,4-5 dni manželka,kedy ako mam chuť variť,keď nevarim,poviem do predu,vtedy vie že ma navariť ona.

Keď su deti zo školy,učenie pripada na manželku,ako som pisal,vedia to z detmi oveľa lepšie,nie nadarmo študia ukazuju že žena toho nahovori cez deň 3x toľko ako muž,žena potrebuje veľa rozpravať :D,preto ma aj viac trpezlivosti z deťmi,lepšie im to vysvetliť.

Na zahrade v lete pracujeme obaja rovnako,je to spoločna radosť,kto ma ako čas,je tam.
Nikdy som nebol cez tyždeň v krčme,niekde bez manželky,keď aj niekde idem,idem s nou,keď si dam pivo,tak cez vikend,nikdy nie cez pracovny tyžden,to dodržiavam niekolko rokov,aby som mal v praci čistu hlavu.

Ohľadom deti ,domacnosti ,prace v tom mame obaja jasno a funguje to,čo sa tyka prace a domacnosti,nemam dovod jej niečo vytikať,tak isto aj naopak,ale nemenil by som to naopak a som o tom presvedčeny,že je to rozdelene podla toho,kto čomu rozumie a čo vie robiť najlepšie.
General a ten čo rozhoduje,keď maju deti problem,,je samozrejme manželka,hoc aky problem deti maju,idu za ňou,takto som ich to naučil,hlavne aby sme im neodpovedali rozdielne a inak ich učili,aby v tom nemali deti problem.

Samozrejme ,či sa to taky domu,navstev,obchodov,hoc akych problemov v rodine,nedovoli si manželka riešiť niečo,mimo deti,všetky veci riešim ja,či si chce sused niečo požicat,alebo ma prist navsteva,len cezo mna,funguje to,ked prideme do obchodu,na navstevu,deti su vzorovo vychovane,chvalia ich aky su slušny,vdaka vychove manzelky a času ktory s nimi travy,keby som to robil ja,určite to tak nie je.

Čo sa tyka penazi ako si pisala Fenix,ja to neberiem takto,že moje a Tvoje peniaze,existuju len peniaze rodiny a spoločne,nič si nedovolim viac,čo sam neponuknem manželke.[/SPOIL]

Idem pracovať :rofl.
 

Lotosový kvítek

Zkušený uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
116
Žiju single a popravdě si ani nedovedu představit život v páru.
Kdysi jsem to zkoušela - makala jsem ve fabrice na lince i 16 hodin denně, mlátila vložáky co to dalo... a přijdu domů a tam se od počítače ozve má drahá polovička slovy "Co bude k večeři?"

Tak do krámu, nakoupit, něco vymyslet aby v tom bylo maso... Po přípravě jídla se pustím do úklidu a poté mysle na to že si udělám chvilku pro sebe, usedám do křesla k televizi.
"No to snad nemyslíš vážně, že to jdeš někam přepínat ! Vždyť mi dávaj Poirota !!! No tak to ani nezkoušej !" ozve se opět pohotově od počítače...

Podruhé takový "vztah" nechci zažít, proto volím raději takový život jaký mám teď.
Ale jsou takové vztahy, které takto i fungují a vím to z mého okolí.

Vidím to třeba u mého domácího...
40 let pracoval jako řidič. Každý měsíc dal manželce na stůl výplatu, odpočítala 500 korun a to mu nechala na pivo a na cigarety.
Zbytek si nechávala, vedla kasu i domácnost - pořizovala dětem vše potřebné.
Otec se o nic nestaral, všechno měl připraveno u čumáku - jen když přijel domů tak vařil - to byl a jeho záliba, jeho koníček.

Manželka mu zemřela... A on ?
Je z něho absolutně nesamostatná jednotka, která si neumí ani zapnout pračku a furt nechápe, že tu ladnou růžovou z těch bílejch košilí má proto, že nemůže zároveň s bílým prádlem prát červený trenýrky...
Absolutně nepoužitelnej.
Ale takovej chlap už nehledá ženu - hledá služku/pečovatelku, co by mu umejvala bradu když se pobrindá, co do něj narve prášky proti nachlazení, protože on ani neví který to jsou, říká mu co má udělat, že nemá hrát automaty...
Děsný...děsný.

Já osobně nemohu někomu takto sloužit. Jsem rozhodně pro rozdělení úloh v partnerském vztahu, abych neměla pocit, že všechno táhnu já a že všechno je na mých bedrech.
 

DeletedUser

Guest
Tak Kvitku,Tvoj prispevok som pochopil,keď ma muž predstavu,že žena funguje ako služka,určite vo všetkom čo si pisala maš pravdu.
Rozdiel v našich prispevkoch je ale ten,že ja som pracu a postavenie ženy,tak ako to pišem,nikdy neznevažoval,prave naopak,viem koľko to dava prace a vytrvalosti hlavne z detmi a otvorene pišem,nikdy by som na to nemal,aby som deťom ponukol všetko tak kvalitne,ako im manželka ponuka.

[SPOIL]Dovod,prečo emancipaciu neuznavam je ale ten,že nemam rad polovičnu pracu,čo robim,snažim sa na 100%,keď na to nemam zavolam odbornika,alebo ten čo tomu viac rozumie ako ja,čo sa tyka prace a podobnych veci a v tomto je aj zaroveň moja odpoveď,prečo by sme sa z manželkou mali podobať na seba čo do domacnosti,deti a prace ,keď viem že to najpodstatnejšie čo mame a to je rodina a deti,neviem urobiť na 100% a som si isty,že ani ostatny muži na to nemaju a žena to urobi oveľa lepšie,keby vychovu deti hodila na mna,kto na to doplati najviac? No deti,lebo im nedam tu vychovu ktoru si zaslužia,ktorú by mali mať,na druhej strane,chlapy by sa mal snažiť,to žene čim viac usnadniť a z manželkou spolupracovať aby to mala lahšie,určite ale tak rozdielne povahy,nedavať na jednu lajnu,to nemože fungovať.[/SPOIL]
 

DeletedUser

Guest
Dosť chlapov,to si ešte chlapom dosť fandila si myslim :D,skoro všetci ,to takto robia,čo je samozrejme špatne a nesuhlasim z tym,na druhej strane,ako pišem,neverim že emancipacia može v reale fungovať .

[SPOIL]Neviem no či manželka sa ma až tak špatne pri mne,skus to ohodnotiť,moj bežny deň :D.
Rano o 5 hod budiček,manželka ešte 2 hod spi,kym odnesie deti do školy,ja už makam v praci :mocking.

Po praci na nakupy,deň pred tym zistujem,na čo maju tento tyždeň deti chuť,čo by radi jedli,čo je v chladničke,čo je treba dokupiť v tom mam prehľad ja.
Z nakupov letim po deti do školy,mam na to cca 10-15 min,aby som to stihol,nakupy a deti zo školy je moja povinnosť,hlavne koli autu,aby nemuseli deti chodiť peši,aby žena nemusela niesť nakupy peši.

Z tyždňa pripada na varenie mne približne 2-3 dni,4-5 dni manželka,kedy ako mam chuť variť,keď nevarim,poviem do predu,vtedy vie že ma navariť ona.

Keď su deti zo školy,učenie pripada na manželku,ako som pisal,vedia to z detmi oveľa lepšie,nie nadarmo študia ukazuju že žena toho nahovori cez deň 3x toľko ako muž,žena potrebuje veľa rozpravať :D,preto ma aj viac trpezlivosti z deťmi,lepšie im to vysvetliť.

Na zahrade v lete pracujeme obaja rovnako,je to spoločna radosť,kto ma ako čas,je tam.
Nikdy som nebol cez tyždeň v krčme,niekde bez manželky,keď aj niekde idem,idem s nou,keď si dam pivo,tak cez vikend,nikdy nie cez pracovny tyžden,to dodržiavam niekolko rokov,aby som mal v praci čistu hlavu.

Ohľadom deti ,domacnosti ,prace v tom mame obaja jasno a funguje to,čo sa tyka prace a domacnosti,nemam dovod jej niečo vytikať,tak isto aj naopak,ale nemenil by som to naopak a som o tom presvedčeny,že je to rozdelene podla toho,kto čomu rozumie a čo vie robiť najlepšie.
General a ten čo rozhoduje,keď maju deti problem,,je samozrejme manželka,hoc aky problem deti maju,idu za ňou,takto som ich to naučil,hlavne aby sme im neodpovedali rozdielne a inak ich učili,aby v tom nemali deti problem.

Samozrejme ,či sa to taky domu,navstev,obchodov,hoc akych problemov v rodine,nedovoli si manželka riešiť niečo,mimo deti,všetky veci riešim ja,či si chce sused niečo požicat,alebo ma prist navsteva,len cezo mna,funguje to,ked prideme do obchodu,na navstevu,deti su vzorovo vychovane,chvalia ich aky su slušny,vdaka vychove manzelky a času ktory s nimi travy,keby som to robil ja,určite to tak nie je.

Čo sa tyka penazi ako si pisala Fenix,ja to neberiem takto,že moje a Tvoje peniaze,existuju len peniaze rodiny a spoločne,nič si nedovolim viac,čo sam neponuknem manželke.[/SPOIL]

Idem pracovať :rofl.

Tak teď jsi ze sebe udělal super muže :D vše stíháš a zvládáš,občas vaříš....:D No comment,mě jde pořád o něco jiného Ti vysvětlit :)

Kvítku,moc krásně řečeno....u nás doma to taky chodí půl na půl a nemyslím si,že můj muž je tím méněcenný :) Ba napak,o to víc ho miluji,protože zvládá vše....děti, domácnost, práci,stejně jako já :) Nenechává výchovu dětí a domácnost jen na mě.
 

DeletedUser

Guest
Ja si nemyslim že veľa pracujem,len to mame dobre rozdelene,ani manželka sa veľa nenapracuje,ani ja,mame taky rozloženy kompromis.

Tak ako to mala Kvitek doma,to ale nema zas každy,všetko je o kompromise medzi ženou a mužom.
Tie domace prace je ťažko porovnavať v dnešnej dobe,pred 20 rokmi sa žena napracovala doma ako kon,v dnešnej dobe,to už tak nie je.

Deti niečo zjedia,daju to do umyvačky riadu,keď je tam toho vela,tabletka,play,vyschne to,je to suche,odložit 5 min,v umyvadle nie je bordel,stači na to naučit deti,aby to tam davali.

V prani som sa raz chytil z manželkou,nemal som vypratu košelu ,ktoru som potreboval na poradu,troška som vybuchol,že to praca nie je,aby to nebolo vyprate,menšia hadka,povedal som,že ja kludne budem prať pre celu rodinu,aby sa tym nezatažovala,že si najdem 5 min čas,aby to bolo hotove.

[SPOIL]Chcel som jednoducho manželke to ulahcit,čiže večšia pračka a drahšia sušicka pradla,ktora ma v sebe aj program na "vyžehlenie" pradla,fakt 90% veci,nie je treba žehlit,vyberiem z toho suche pradlo.
Takže som si tu drinu ked sme sa pohadali stopol,pradlo vytriediť na farebne a biele,hodit to do pračky aj z praškom 3 min,keď to dopralo,hodil som to z pračky do sušičky 2 min,zo sušičky večšina bez toho aby to bolo treba žehlit do koša a šatnika aj z cestou možno 3 min.
Všetka praca,je len čakanie,až to doperie,až sa to vysuši,najviac 10 min prace,vyberanie a vkladanie,robil som to takto 2 tyždne,ono to bol pre mna relax,popri tom som si zafajčil,menšia priučka pre manželku,že vyprate veci ktore nutne potrebujem,tie musim mať a nie je to praca,ktora by bola namahava a tvrda,v dnešnej dobe nie,praca to bola pred 20 rokmi,ked to bolo treba žmykať,žehliť a podobne,žil som pred manželstvom 7 rokov sam,čiže domace prace mi problemy nerobia,od vtedy sa mi ale nestalo,aby som nemal vyprate to čo potrebujem,poučenie zabralo.[/SPOIL]
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru