• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

4. Baptistův prapor - (16.7.-20.7.)

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
„Naše armáda postupuje, pane.“, prohlásil králův rádce. „Velmi dobře, velmi dobře.“, řekl král. Do přijímacího sálu vběhl mladý voják a poklekl, byl to zástupce velitele královské armády. Zástupce se jmenoval Baptista, jako všichni vojáci měl lesklou zbroj i helmu, ale na levé ruce měl pozlacenou zbroj, to značilo zástupce velitele. „Králi! Špatně se rozeznávají naši vojáci, všichni jsou blízko sebe, a proto nevíme, co máme jaké linii říct. Johanesův pluk má být na kraji naší linie, ale nějak se dostal doprostřed a na kraji je Terristův pluk. Dostal jsem nápad, jak všechny rozeznat a velitel mě poslal za vámi, abyste to schválil.“, řekl Baptista a čekal, co král řekne. „Nu dobrá, pověz mi tvůj návrh.“, řekl po nějaké chvilce král. Baptista se pousmál a začal vysvětlovat svůj návrh: „Pane, jistě víte, jak vypadají erby, pomocí kterých rozeznáváme různé šlechtické rody, a proto mě napadlo něco podobného. Prapory, každý prapor by měl nějaký erb, erb velitele pluku, či erb krále. “Rádce králi něco pošeptal a ten pronesl: „Nu dobrá, zajímavý návrh, ale nemáme čas“ Baptista se znovu pousmál, „Není problém, že není čas. Zatím bychom mohli udělat jen barevné prapory, až později s erby, vím, že to nebude lehké, ale my jinak nemáme přehled v plucích“, pronesl Baptista s naléhavostí a zvedl kus látky „Toto jsem rychle vytvořil ve stanu, bylo to pro hlavní pluk, ale více jsem nestihl.“ „Nu dobrá. Rádče! Běž rychle za švadlenami a pověz jim, ať začnou šít! Chci jich, co nejvíce!“, rozkázal král a rádce hned běžel. „Děkuji, můj pane“, poděkoval Baptista. Takto vznikly prapory, pár let se ten prapor co Baptista udělal, jako návrh nazýval Baptistův prapor a vždy ho měl hlavní pluk královské armády, později se na to zapomnělo. Ten prapor dostalo jízdní vojsko, přesněji těžká kavalerie a pomáhalo jim to v každé bitvě.
 

DeletedUser

Guest
Jsem Ajantis.
Po pradědovi mého praděda jsem kovář. Královský kovář!
A budu vám vyprávět příběhy, které se mým prapředkům skutečně staly, aby nikdy neupadly v zapomnění.

Dnes si poslechněte příběh čtvrtý - příběh o Baptistově praporu.

Po porážce a vyhnání barbarů se po letech míru na hranici objevila armáda sousedního vládce Baptisty. Baptista začal zabírat území, obsazovat vesničky a chystal se obsadit hraniční město. Král Vasco vyslal lehké královské jízdní vojsko pro rychlý zásah proti nepříteli. S jízdou vyrazil také královský kovář.
Když druhý den k večeru dorazili na návrší nad hraničním městem, můj praděd obhlížel ležení nepřítele. Síla nepřátel byla snad trojnásobná! Můj praděd v kovárně křesadlem rozdělal oheň. V zamyšlení kroužil prstenem od krále Vasca na svém prstu a přemýšlel, co počít.

Náhle zavál vánek, plamen ohně ve výhni zfialověl. Před pradědem opět stála lesní víla Aletheiana. Mávla rukou a vánek na pradědovu koženou zbroj navál dubové listí. Víla máchla druhou rukou, z výhně jako dlouhý jazyk vyšlehl fialový plamen a ošlehl listí na zbroji. Z kožené zbroje rázem bylo plátkové lesklé brnění. Tak víla Aletheiana postupně přeměnila v plátkové brnění koženou zbroj všech jezdců. Chladný fialový plamen pak vyšlehl ke všem stanům jízdy a u každého stanu ve stojanu stálo mohutné okované bojové kopí. Víla pak praděda opět pohladila po tváři, políbila ho - tentokrát na ústa, cosi mu pošeptala a vánek jí opět odvál, jako by tu nikdy nebyla.
Ráno z návrší zaútočila na Baptistovu armádu místo lehké jízdy těžká kavalerie. Baptistova vojska v panice prchala, ve zmatku prchl i sám Baptista. V ležení dokonce zanechal i svůj bojový prapor! Praděd jím ozdobil své těžké bojové kopí.

Jedinou odměnou si můj praděd na králi Vascovi vyžádal právě tento Baptistův prapor. Baptistův prapor od těch dob zdobí bojové kopí ve výzbroji královského kováře a Paladina královských vojsk.
 

DeletedUser33651

Guest
Babtisté byly křestanským společenstvým církve. Zdurazňovaly nutnost osobně vyznat svou víru ve křtu. Při narození byl pokřtěn Edvard a když chtěl vstoupit k babtistum byl pokřten po druhé ve věku 19 let. Uplynulo pár let a jejich víra začela mít mnoho sekt proti sobě. Začely časté potyčky a to měl vyřešit Edvard. Slovně se mu to nedařilo a tak stvořil ze stoupencu menší armádu ve jménu boha. Kovář mu vyrobyl zbraň a ta vzbuzovala strach už zdálky. Díky ní se skoro nikdy nemuselo bojovat a dost sekt přešlo na jejich stranu. Nakonec nepokoje ustály a jeho zbraň podle lidí co si mezi sebou říkaly dostala název po dané sektě. BAPTISTŮV PRAPOR.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru