• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

8. Vascosovo žezlo - (13.8.-17.8.)

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
VASCOVO (VASCOSOVO) ŽEZLO

Poslyšte příběh zdejší,
kterak Vascovo žezlo stalo se artefaktem cenným, možná nejcennějším.

Vasco byl šlechtic z dobré rodiny,
se kterým sám král trávil v rozpravách celé hodiny.

Když jednou Vasco pomohl králi v boji,
zajímal se panovník, o jakou odměnu za zásluhy šlechtic stojí.

Vasco neváhal příliš, co si má přáti…
„Králi, na mou počest, mohl bys prosím svému žezlu můj přídomek dáti?“

Král mu vyhověl, byl hlavně rád,
že šlechtici nemusí za jeho služby nic hmotného dát.

Žezlo od té doby pomáhá šlechtě porobit si lid -
nejméně o 30 procent, čímž je od zabírání vesnic dříve klid.
 

DeletedUser

Guest
Vascosovo žezlo

V dávných dobách vládl v jedné malé vesnici vládce jménem Vasco. Vesnice nejdříve byla naprosto obyčejná, ale díky snaze Vasca se z ní brzy stala ta nejlepší vesnice široko daleko. Vasco tedy neváhal a začal s radostí a úspěšně obsazovat další lokality. Brzy se stal nejznámějším panovníkem kontinentu, což se však nelíbilo původnímu vládci Jindřichovi. Jindřich se nechtěl vzdát žezla, které mu jako nejznámějšímu vládci patřilo. Takové žezlo věnoval nejznámějšímu panovníkovi kontinentu král. Jindřich vyzval tedy Vasca na souboj. Souboj byl vítězný pro Vasca a po právu tedy žezlo získal. Na památku svého vítězství jej pojmenoval žezlem Vascosovým.
 

DeletedUser

Guest
„Víš, chci dát všechny legendární zbraně dohromady a udělat z nich něco, skvělého“, řekl Vasco svému sluhovi. „Ano můj pane, rozhodl jste se tak, potom, co vám Ulrich poslal palcát vašeho otce. Jen mi pořád nějak nejde do hlavy, v co je chcete proměnit?“ „Toť dobrá otázka, přemýšlel jsem o něčem, co by ukázalo sílu mé vlády, žezlo“, odpověděl Vasco na otázku sluhovi.
Vasco byl syn krále Carolse a po jeho smrti nastoupil na trůn. Moc dobře věděl, kdo ho zabil, ale neměl mu to za zlé, díky němu se rozhodl udělat ultimátní zbraň, která předčí všechny, co jsou doposud známé. Měl je, měl 4 celé zbraně a 2 kousky z jiných. Hlavní byl Carolsův palcát, to byl základ. Vasco ho nechal přetavit do tvaru žezla, které se skládalo ze železa ze Švýcarské halapartny a Thogardovi válečné sekery, z Mieszkova turnajového kopí a z Baptistova praporu nechal udělat rukojeť a z Ulrichova dlouhého meče dal do žezla drahokam. Po pár dnech bylo žezlo hotovo a Vasco ho držel a věděl, že toto ho dovede ke slávě.
Všechny bitvy se žezlem v ruce Vasco a jeho armáda vyhráli. Vasco začal stárnout a dozvěděl se o dalších třech skvělých zbraní, ale věděl, že není důvod je chtít získat, už byl starý, v jeho zemi vládl mír. Pár let na to zemřel Vasco ve spánku, jeho žezlo kolovalo z generace na generaci. Syn Vasca to žezlo pojmenoval po něm-VASCOVO ŽEZLO. :king
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru