• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Akvaristika

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
Zdravím,
najde se tu nějakej akvarista? :scratch

56 litrové akvárium už vlastním několik let, i přesto se stále považuji za pokročilého začátečníka. Za tu dobu prošlo řadou menších i větších změn ať už výměnou kompletního prostředí, nebo mnoha pokusy (zejména v začátcích) s překrmením a následujícím úhynem ryb.

Za tu dobu již prošlo mým akváriem široké spektrum rybích druhů (neonky, mečovky, paví oka, ancitrusy, ...), nicméně poslední dobou jsem se zaměřil vedle chovu ryb i na chov některých druhů šneků, které neustále obdivuji.

Do budoucna mám s akvaristikou velké plány, jen se bojím, abych si na to všechno našel čas, jelikož je toho opravdu hodně :mocking

:hi
 

DeletedUser16561

Guest
Ja mám rád ryby iba na tanieri. Ale kedysi sme mali doma 550l akvarko. Bolo fakt veľké. Našli sa tam rôzne druhy rýb. Začínali sme nejakými gupkami, alebo neviem ako sa to presne volalo. Neskôr pribúdali iné druhy, našli sa už aj také čo sa navzájom žrali, nespomeniem si ako sa volali. Časom sme ich vymenili za nejakých žralokov, tí dosahovali pár dobrých desiatok centimetrov. A keď nás to omrzelo tak dané akvarko sme prerobili na terárium a chovali v ňom hada. Konkrétne veľhada kráľovského. Kým sme ho mali doma tak dosiahol niečo nad dva metre. Potom sme ho darovali do zoo :)
 

DeletedUser

Guest
Tak gupky neboli paví oka se neskutečně množí a řešením je nákup větších ryb jako třeba jsou skaláry, či jiné větší potvory

Tak žralok nemusí být taky špatný, ale co jsem možnost vidět, tak skoro vždy plave sem a tam a dokud nedostane potravu, tak je doslova jak tygr v kleci, což u menších druhů ryb je daleko zajímavější, když se to dobře namíchá :)

Osobně si doma hada neumím moc představit. Škrtiče snad možná ano, ale jedovatého v žádném případě. To raději chameleona v předěláme vnitřním rohovém skleníku ;)
 

DeletedUser16561

Guest
Ten veľhad nie je jedovatý. Je to skrtič. My sme ho bežne nechali plaziť sa po byte. Samozrejme pod dozorom aby nezašiel niekde za skriňu a podobne. Kľudne bol von aj pár hodín. Respektíve sme mu nechali otvorené terárium a on sa vyhrieval hore na svetle. Ďaleko nikdy nezašiel :)
 

DeletedUser

Guest
Najde se tu bývalý akvarista, který má na svědomí masovou vraždu asi 90 živorodek... To je tak když je Vám 13 a koupíte si ,,tetry" (přesné jméno už neznám), za účelem větší rozmanitosti druhů ryb v akváriu a prodavač Vás v obchodě neustále ujišťuje, že jsou mírumilovné a v žádném případě nejsou dravé.

Výsledkem je to, že za dva dny máte akvárium tak čisté, že to ani nejde popsat...

Tetry se nakonec požraly navzájem, akvárium skončilo někde ve sběrném dvoře a mne osobně akvaristika už nic neříká :)
 

DeletedUser

Guest
No, tak mi naopak živorodky (paví oka, kominičci) jako jedni z mála přežili překrmení a následně komplteně zakalenou vodu, ale stejně jsem se s nimi rozloučil, jelikož úplně vytlačili ostatní druhy, i proto skončili jako potrava pro karasa v jezírku ;)
 

DeletedUser37865

Guest
Akvaristice se věnuju cca 4 roky, kdy jsem začínala s 8 litrovým akva a 4 tetrami. Nyní mám 120l akva s pavími oky, blackmoly a mečovkami. Rostlinky (Alternanthera splendens,Cladophora aegagropila, Samolus valerandii, Hygrophila corym., Limnophila sessiliflora, Justicia schimperi, Ceratopteris thalicroides, Alternanthera reineckii) jsem objednávala přes internet.

Běžně krmím živými komářími larvami, mraženými patentkami nebo vločkami.

Údržba cca 1x za 14 dní 1/3 vody, odkalení, zbavení nežádoucích řas apod...:)

Osvětlení 5m LED diodový pás + zářivka.

Ostatní technika: topítko, filtr

Jednou za čas, pokud rostlinky potřebují přihnojit, přidávám flašku s kvasnicemi :)
 

DeletedUser38134

Guest
Jo, akvaristice se taky věnuji, už mám akvárium pár let... Teď chovám parmičky čtyřpruhé a ty jsou hezké a aktivní. Jako vybavení mám malé rostliny, externí filtr, topení a vzduchovací motorek s dvěma kamínky
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru