• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

- Brutální START -

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
- postaví to, co se v takových případech staví, s vojskem pouhejbá.)
- jemu stačí, aby jsi se vyboural jednou, nebo aby Tě jednou v nestřežený chvíli projel..
- ale komu není rady.. a takovejch už jsme tady viděli.. kdysi.. na začátku.)
 

DeletedUser

Guest
imyournex mlč už prosím :))) do hry jsme nedali ani adam ani já ani korunu :D tak co tu brečíš na s40 je v tom cca asi za 400 PB :) pomocník premko a doly 20% :) nafarmí za den to co ty máš celkově :D
 

DeletedUser41129

Guest
Tak když tam jste dva měli byste mít 2x tolik co ja ale o tom pochybuji ty egoisto:D
 

DeletedUser

Guest
nejsme tam dva adam hraje akorát vím co tam má denně si píšeme :) jinak 400 Lk :) nevěřím tomu že máš ani 150
 

DeletedUser37372

Guest
Imyourex: Měl bych větší armádu jak ty, protože DOLY mi zajistí dostatečný přísun surovin k tomu, abych jí měl větší, než jí máš ty. A i kdybych neměl, uhl bych a vyčasoval tě bylo by to, ale stejně.. moje armáda by byla větší :D
 

DeletedUser41129

Guest
svuj stav jednotek ti sem psat nebudu :) ale diky za informaci :) jinak s tema dolama :) prosimte vypocitej si kolik te stoji jeden llvl a potom o kolik se ti tim zvysi produkce :) a pak si spocitej za jak dlouho se ti vrati ta investice nez ti to zacne vydelavat:) a jestli umis matiku tak mozna prehodnotis sve nazory o tom ze produkce je nejlepsi :)
 

DeletedUser37372

Guest
Nemá cenu se s tebou hádat, ono na tom později přijdeš sám, že jsi jel špatně. Hraješ svůj první svět, tak si dělej co chceš, jednou se to možná naučíš :D
 

DeletedUser11288

Guest
Imyourexu, zeptám se tě na pár otázek. Pokud budeš schopný na všechny odpovědět, uznáme, že tvoje taktika je dobrá :)

1. Nestavíš doly, ale jedeš jenom armu, při každém utoku ti zkape nějaký vojáček. Ze začátku když jsou ještě všichni aktivní, si z jednoho utoku nafarmíš cca kolem 60-100 surek (když se zadaří tak i 200) když ti tam chcípnou 2-3 vojáčci, z čeho je potom chceš postavit, když díky tvé lehké matice jsi si nenafarmil víc, než kolik stojí 1LK?

2. Co děláš, pokud je ve tvém okolí hráč, co jede též off? Když na něj zaútočíš tak ti uhne a sekundnetě :)
2a jak uhýbáš?
2b Když ti to všechno rozseká? z nulovou produkcí nemáš jak postavit novou armádu a seš lehká kořist.

3. Kdy utočíš na aktivní hráče?


DK hraji od světa 1. za těch xx let, jsem už vyzkoušel tolik taktik že ani nevím, kde bych začal.

1. Domečkařil jsem a stavěl cokoliv co šlo (vydržel jsem 2 týdny, pak jsem se stal bohatou farmou)
2. Domečkařil jsem a stavěl deff. (Jelikož se deff staví 2x pomaleji než off, vydržel jsem 3 týdny)
3. Všechny surky jsem vrážel jen do kasáren a deffu. (vydržel jsem měsíc)
4. Jel jsem off a deff dohromady (vydržel jsem 2 měsíce, jelikož s poloviční offkou jsem neprolomil obranu ostatních a s polovičním deffem, jsem pak byl snadná kořist)
5. Jel jsem jen off, stavěl jsem jel stáje, kasárny a selák, ale farmil jsem a neútočil na hráče aktivní hráče. (vydržel jsem 2-3 měsíce než mě někdo přejel) (Někdy se i stalo, že mě přejel někdo jiný což moc velké ztráty neměl...)
6. Farmil jsem, ničil jsem, zvedal produkci co to šlo a stavěl armu. Získal jsem svůj první zlatý milník za poražený jednotky (ted si nejsu jistý ale mám cca 3 nebo 4...) Vydržel jsem přes půl roku, než jsem to musel skrz maturu ukončit. Půl roku jsem držel 1 místo s cca 100 vesnicema.


A na závěr :) Neříkáme ti jak máš hrát, nebo že tvoje taktika je na *pííp* :) Ale, že už za těch pár let máme něco nahraného. Vyzkoušeli jsme spoustu taktik, takže za těch pár let už víme co je dobré a co ne. Vím že se tu najdou zkušenější hráči, než jsem já a ti mi můžou oponovat, že některá má taktika je na *pííp*, že znají lepší, ale na tu možná časem přijdu :)


Travian jsem hrál poprvé taky na prvním světě až do nějakého 3-4 světa.
První svět, byl klidný, skoro nikdo neútočil, každý se seznamoval s hrou. byl to klidný servr.

Po pár letech se z travianu stala mašina na prachy a čas tam letí tak rychle, že pokud to nehrají 2 na účtě, nemáš šanci.

P.s. Nemůžeš srovnávat travoš s DK, je to jako srovnávat jabka s hruškama. Ikdyž jabka jsou kulatá a hrušky oválné. Oboje je ovoce a mají pecky (pro info, právě jsem ti srovnal jabka a hrušky :D)

Hraj si to jak chceš :) Každá taktika, která je zde uvedena má svoje + a - a vždy záleží kde se objevíš. Na některém světě se ti zadaří s tvojí taktikou a někdy s naší. Ne na každém světě se ti to povede, jelikžo záleží kolik máš farem kolem sebe, kolik je aktivních hráčů atd. :)

HAU, jdu do práce :)
 

DeletedUser41129

Guest
1. S tím bych nesouhlasil.. je mnoho hráču u kterých vidíš, že jsou neaktivní a nezvedají body a každý z těch hráču má 850 od všeho u sebe :) A o jednotky díky tomu nepřijdeš, protože už máš spehy a když si spočítáš tak rizikový hráč co může mít jednotky je kolem 70 populace až. A jelikož jsi šel hned na LK tak máš i špehy už takže vetší populaci špehneš:). takže si vyděláš právě víc než kolik stojí LK jeden :) Plus za ukol dostaneš 4 zdarma :) což je na začátku šílená výhoda.

2. Pokud je tam hráč co jede taky off tak to zjistím první, než on zjistí že jedu taky off, takže ho zkusím odchytit časem na 23:59 nebo na 8:00 ráno :) což většina hráču tady není :) Ale je to hodně i o štěstí, protože jestli je to hráč co tady je skoro pořád tak není moc šance ho zezačátku sundat ale o to ti stejně nemusí jít, protože ty už farmíš okoíí:)

2.a no já tady jsem skoro pořad přes ipad neboli prostě vždy nakouknu a tak, takže není šance me odchytit :)
2.b to se právě nestane, kdybych věděl, že tady nebudu často tak tenhle styl nepojedu, protože by mi někdo odchytil armádu a ja pak byl v háji:)

3. aktivní hráče ničím kolem 40 LK kdy toho ještě moc neumře nejprve jdu na hráče co mají 10 kopi a 10 šermířů z ůkolu a až zničím tyhle tak jdu na ty ostatní:)..

Ještě dodám jakou v tom vidím myšlenku, proč to tak jedu.

Jde mi o to, že kolem mě dám příklad bude 10 neaktivních hráčů a 10 aktivních.. jelikož budu mít prvni Lk tak hned obtočím ty hráče a dostanu 850 od všeho a rvu to jen do koní první den, potom až vidím, že jsem ty hráče vyfarmil na nulu tak si je dam do farmlistu a budu tam posílat po 3 LK takže většinou ti vemou full.. díky tomu, že už jsi vyfarmil to okolí budeš mít v tu dobu kolem 80-100LK. Získáš výhodu v tom, že aktivní hráči začnou teprve teď dělat offku ale ty už farmíš větší okolí díky rychlosti LK takže mas velký přijem a výhodu v tom, že jseš prakticky první u těch hráču co jsou neaktivní a skončí jim ochrana a vezmeš vždy vše.. potom prostě máš furt suroviny z farmu:) A neříkal sem, že nebudu dělat doly jen ne nažačatku.. potom jak máš kolem 80-100LK to začneš vše rvát do dolů a jelikož máš stalý příjem z farmu, protože farmíš hrozně velký okolí a hlídáš si hráče kterým končí ochrana hned tam pošles Tolik lk aby vzali 850 od všeho tak ty doly vytáhneš během dne na 15 apod :) Takže sice ty doly budeš mít poždeji ale jde o to, že ty jsi ten kdo získal full od všech ostatní začnou farmit ale budou si brát jen minima plus kvuli omezeni počtu jednotek nemůžou farmit tak velke okolí tím myslím že jdes třeba LK max dve hodiny:) po 3-5 koních na hráče co mají pod 70 bodů. Je toho ještě víc jak bych to popsal ale nebaví mě to psát už, ale doufam že jsem ti nastínil proč to jedu takhle :) kdyžtak se zeptej na něco co by ti bylo nejasný.

Edit: Jde o to aby si prostě potom točil to okolí nonstop po 3-5 koních cca co hodinu. Což máš, že farmíš neustále 20-30 hráčů s tím, že už víš, kolik ti max dají zatímco ostatní to teprve zjištují kdo je vyfarmený a kdo není a tím ztrácí další čas.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser11288

Guest
A čím to chceš farmit? Když vezmu úkoly můžeš získat max 20 kopí 10 šermů a 10 seker což ti dělá 750 surek z 1 utoku, ne 850.
P.s. vlastně ještě palach... ok, takže 850.
Jakmile ti hráč postaví hradby a začneš posílat armu po částech chcípne ti min polovina, takže farmíš max 350-400 z 1 utoku :)

Na jednu barbarku počas ochrany ti utočí ca 5-6 hráčů takže pravděpodobnost, že ji vyfarmíš celou je sakra malá, jelikož v každé vesnici je 2550 surek. Pokud na tu barbarku útočí 5 hráčů odneseš si max 510 surek :) A to jen když se ti zadaří a pošleš armu hned jak se logneš :)

Když to zhrnu co všechno potřebuješ na 1Lk tak je to celkem mastný :)

(Jsou v tom zahrnuty suroviny z budov potřebných na 1 lk + selák na 7 + doly na 5 + skladiště)
Všechny surky dohromady na 1 lk ti dělá 32K surek :D :D :D

Produkcí na 5 urovni by si na to měl za 8 dní a 5 minut bez farmení. Pokud farmíš, tak otočíš 1 barku za cca 1 hodinu (když se zadaří a jsou u tebe. Vezmu v úvahu, že jich je kolem tebe 5. Ty mají dohromady u sebe 12750 surek. Pokud je stihneš všechny vyfarmit úplně sám bude ti zbývat na 1 lk už jen 19 250 surek. Ty budeš mít se svojí mizernou produkcí za 4 dny 51 minut.


A ted stejný příklad kdy vrážíš surky do dolů na 15 uroveň :)

Dělá ti to celkem 77K. Odečtem od toho farming 64250. produkce všech surovin ti dělá 747 za hodinu.

Celkem na 1 lk s doly na 15 urovni máš za 3 dny a 35 minut. Vidíš ten rozdíl??? Mám 4,5x větší produkci než ty a o 1 celej den dřív lk než ty :D :D

Ke všemu ty budeš mít našetřeno na 1 lk za 4,5 hodiny, kdežto já za hodinu :)
To znamená, že za 1 den su schopný pak mít +24 lk a ty jen 5 (bez farmení).


V poslední fázi co ti chci říct je to, že utočně laděný hráč většinou útočí... neposílá špehy :) Proč?? 1.Protože když jedeš jen off máš 100% jistotu, že máš větší armu než deffař, takže ikdyž budeš mít ztráty tak ho vysekáš.
2. Jakmile na někoho pošleš špehy a dotyčný je aktivní a není blbej tak zburcuje kmen a ten to bud pošle na tebe, nebo k němu, takže ikdyž tam měl třeba minimum, najednou tam má plno :D

Cílem je taktika překvapení. Pošleš armu a polovina hráčů si myslí, že jen posíláš špehy nebo fake (jelikož si to neumí spočítat nebo nemají pú)

Pokud zjistím že v mém okolí je aktivní hráč, co jede též off tak ho rozhodně nebudu ničit 8:00 nebo v 23:59... Proč? Protože aby si ho vysekal v 23:59 (předpokládám, že už máš dávno berany a že je posíláš na aktivní hráče, jiank seš lama...) tak jdeš k takovému hráči cca 2-3 hodiny. Tzn. musíš poslat armu minimálně kolem 9-10 hodiny, kdy je ještě většina aktivní. takže uhnou s armou a se surkama a nemáš nic... Ráno je to stejný... Neznám snad nikoho kdo (krom víkendu) vstává až po 8 hodině :D

Kdyby si byl ty v mém okolí vysekám tě v noci kolem 3-4 hodiny, kdy slintáš do peřin. V noci se těžko shání podpory... sakra těžko... a kdybych náhodou měl strach, že tam toho bude mít hodně, tak si ho kolem 1-2 ráno špehnu at vím, zda to má cenu nebo ne :)

Pokud jede jenom off tak ikdyž půjdu v noci tak ztráty nebudou tak velké a budu mít jistotu, že ho vysekám na 95%. tím pádem mi zmizne konkurence ve farmení a budu mít zaručeno, že si nafarmím o něco víc.

Pošli na dobrého a aktivního hráče armu na 8 nebo 24 hodinu a věř mi, že v ten moment tě sekundne, že ani nebudeš vědět jak :) ty přijdeš o armu o celou a s produkcí 165/1hodinu budeš sakra těžko obnovovat armu, takže to můžeš rovnou zabalit...



P.s. Jak jsem už říkal, tuto hru již hrajeme pár let. Víme co a jak, co je začátečnická chyba, co není, co je risk a co je ta největší kravina :) Věř mi, že nás o opaku nepřesvědčíš... Neměl si na sebe práskat že to hraješ tuto hru poprvé... Od travošu se liší poměrně dost, jak v produkci, tak i ve stylu hraní a útočení :) Když jsem přešel z travoše na DK tak mi trvalo pár světu, než jsem se to naučil hrát, jelikžo jsem měl zavedenou taktiku z travoše a ta byla k ničemu :D
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru