• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Chyba v přepočtu produkce surovin?

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser27494

Guest
Zdravím chci se zeptat!
Ať počítám jak počítám nějak mi nevychází počet surovin produkce za hodinu,
nebo jsem asi blbej v matematice může ,mi to někdo vysvětlit?



wood2.png
Dřevorubec (Stupeň 10)

Tví dřevorubci kácejí v hustém lese masivní stromy. Dřevo je potřeba při výstavbě tvé vesnice, ale je důležité také pro výrobu zbraní. Čím vyšší stupeň dřevorubci mají, tím rychlejší je těžba dřeva.
ProdukceJednotky za hodinuJednotky za hodinu na úrovni 11
Základní produkce164190
Zvyš produkci 20%3338
+6% Produkce surovin
2.png
1011
Ztráty díky domobraně 50%-103-120
Momentální produkce206240
ProdukceJednotky za hodinuJednotky za hodinu na úrovni 12
Základní produkce190221
Zvyš produkci 20%3844
+6% Produkce surovin
2.png
1113
Ztráty díky domobraně 50%-120-139
Momentální produkce240279

stupeň 10 - 164+33+10=207 a ne 206 !
stupeň 11 - 190+38+11=239 a ne 240 !
stupeň 12 - 221+44+13=278 a ne 279 !

stone1.png
Lom na těžbu hlíny (Stupeň 9)

Lom dodává pracovníkům důležitou hlínu, k výstavbě tvé vesnice. Čím vyšší stupeň vývoje lom má, tím rychlejší je těžba.
ProdukceJednotky za hodinuJednotky za hodinu na úrovni 10
Základní produkce141164
Zvyš produkci 20%2833
+6% Produkce surovin
2.png
810
Ztráty díky domobraně 50%-89-103
Momentální produkce177206

stupeň 10 -
164+33+10=207 a ne 206 !


 
Naposledy upraveno moderátorem:

tantalena

Pokročilý uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
132
Zkoumal jsem stupeň 11.
Na základě mého ne úplně starého ČLÁNKU NA WIKI (a za nutné pomoci kalkulačky) mi vychází produkce pro případ, že se bonusy sčítají a nenásobí (což ostatně dokazuje i to, že v případě násobení je to něco přes 242), přibližně 239,803 za hodinu, což se více blíží těm 240.
Podrobněji zaokrouhleně: 190,320 + 38,064 + 11,419 = 239,803 - na toto sčítání už jsem tu kalkulačku nepotřeboval :D

Další prověřovat nebudu, hra to zaoukrouhluje správně :)
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.322
Samozřejmě, že správně, hráči jaksi neberou v potaz, že ta čísla, co vidí jsou zaokrouhlená, ale systém pracuje s desetinnými čísly, takže pak při počítání jen s celými čísly, se to trochu liší.
 

DeletedUser27494

Guest
Nechápu kde jsi vzal ty desetine cisla!
stupen č.10 :
20% ze 164 je 32,8 + 6% ze 164 je 9,84 !
164+32,8+9,84 = 206,64 to se zaokrouhluje nahoru ! = 207



stupen č 11 :
20% ze 190 je 38 + 6% ze 190 je 11,4 !
190+38+11,4 = 239,4 to se zaokrouhluje dolů ne nahoru ! = 239

Počítám špatně já nebo systém?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

tantalena

Pokročilý uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
132
Zkoumal jsem stupeň 11.
Na základě mého ne úplně starého ČLÁNKU NA WIKI (a za nutné pomoci kalkulačky) mi vychází produkce pro případ, že se bonusy sčítají a nenásobí (což ostatně dokazuje i to, že v případě násobení je to něco přes 242), přibližně 239,803 za hodinu, což se více blíží těm 240.
Podrobněji zaokrouhleně: 190,320 + 38,064 + 11,419 = 239,803 - na toto sčítání už jsem tu kalkulačku nepotřeboval :D

Další prověřovat nebudu, hra to zaoukrouhluje správně :)

Ještě jednou cituji svůj příspěvek... Podívej se na tu Wiki, podívej se na hodinovou produkci při rychlosti 400, z toho jsem to spočítal.
Prostě vezmeš tu hodnotu, vydělíš 400, vynásobíš rychlostí světa 1,4 (které se to týká), vynásobíš 1,26 (jako 100 % základní produkce + 20 % koupený bonus + 6 % vlajka) a vznikne celková hodnota, která se více blíží skutečnosti. Samozřejmě, že ani ta není na miliardtiny přesná, je třeba to brát s rezervou. Ale zaokrouhlená celá čísla, která jsou zobrazována hrou, to vysvětluje.
 

DeletedUser27494

Guest
Jo asi máte pravdu.
Díval sem se na tu tabulku na Wiki na první pohled jsem to nepochopil, ale až teď když jsem dostal podprobnější vysvětlení od tebe (to druhé vysvětlení) tak usuzuji ,že máš pravdu.

Děkuji já to beru s rezervou, samozřejmě nechci se přít o jedno číslo, ,jen jsem byl na základce a hlavně na učňáku v matematice,
POKUD NARAZÍM KDEKOLIV NA NĚCO CO OD OKA(na první pohled)
JE SPOČÍTANÝ ŠPATNĚ ,COŽ V TECH TABULKÁCH VÝŠE,
(BEZ VAŠEHO VYSVĚTLENÍ A PODROBNĚJŠÍM ROZBORU PROČ TOMU TAKE JE) opticky vypadá jako špatně spočítané,
tak se ptám abych to pochopil a jen sem to potřeboval vysvětlit což se ti na druhý pokus podařilo!

(Podobný případ jako když někdo kdo vynikal v češtině vydí v každé větě i tu nejmenší chybu , kterou si běžný pisatel nebo špatnej pisatel jako já nevidímatika byla pro mne IN ale jazyk český bohužel hodně OUT a kdybych se neučil basničky a sem tam nenaspal slohová cvičení, tak přes diktáty bych propadl za každého ročníku minimálně dvakrát :-( )

Takže se omlouvám za ukradnutí vašeho času, je to spočítané správně , podle tech tabulek, ale na hře to opticky vypada jinak, ja to už konečně pochopil, ale pochopí to ti malý školáci co se věnují hře a co umí také počítat
( aniž by teda absolovovali podrobnější rozbor jako jste předvedli k mému prospechu výše?)DĚKUJI

PRO MNE TÉMA UZAVŘENO!
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.322
Pochopí a když nepochopí, tak píší ticket a pak už to chápou. Nejsi první, kdo to považoval za chybu. A když si zmínil tu češtinu, tak já mimo jiné, vidím to vydí na první pohled. :)
 

DeletedUser40698

Guest
nenaspal slohová cvičení, tak přes diktáty bych propadl za každého ročníku minimálně dvakrát :-( )

A jak se tak naspí slohovky?:rofl
U mne to byl pravý opak, v češtině hlavně diktáty( takže když občas čtu, že někdo něco vyděl místo toho aby to viděl, tak kolikrát bych vylétl z kůže).
Za to matematiku jsem neměl moc rád, kdežto teď využívám v dk různé propočty, průměrování atd. velmi hojně.
Také mě napadlo, že to nestojí za to handrkovat se tu kvůli jedné surce.:yes Ale nechtělo se mi to tu psát a jak koukám byl jsem v mém názoru utvrzen a předběhnut.:great
 

DeletedUser41028

Guest
Pochopí a když nepochopí, tak píší ticket a pak už to chápou. Nejsi první, kdo to považoval za chybu. A když si zmínil tu češtinu, tak já mimo jiné, vidím to vydí na první pohled. :)

Čeština? no všichni známe své lidi co tu komolí pravopicz jedna báseň :D
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru