• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Cyklistika

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
1. Je jiný typ, což ale neznamená, že nad nimi nemůže vyhrát. I Sagan zatím vyhrál etapu díky vláčku a tým je pro každého cyklistu důležitý

Sagan nikdy nevyhrava etapy vďaka vlačiku,Canondale jazdci na to jednoducho nemaju,aby mu v predu pomohlo 7 ľudi,ako je to u Greipel,Kittel,Cavendish.
Myslim že si ten zavod poriadne nepozeral,tu je video,mal pri sebe jedneho,ktorý ale odišiel dosť skoro,uplne v predu,Sagan špurtoval sam,naviac zo špatnej pozicie,za jazdcami,Greipel a Cavendish vyhravaju etapy,pri veľkych vlačikoch,kde su obaja na konci uplne v predu a Sagan je o dosť za nimi,je to na každom videu,ak to nenajdeš,možem ti to sem hodiť,na tohtoročnom tour,ani Greipel,ani Cavendish nikdy neporazili Sagana,bez toho,aby nemali velku pomoc tymu,aby neboli v špurte par metrov pred nim,keby bolo do ciela 500 m a na rovnakej lajne su všetci traja,vsadil by som vlastnu babičku,že si Sagan s nimi pohraje :yes.
Tu maš to video,kde je Sagan bez skupiny a doprovodu svojich,už vobec nie,aby tam bol vlačik,ak treba,najdem aj videa,kde ty dvaja vyhravaju len vlačikmi a veľkym zastupenim,ich kolegov.
[YOUTUBE]LHGKDZXcL4s[/YOUTUBE]

Mají lepší tým, který si vybrali při přestupu i to patří k cyklististickému světu a je jen na každém mančaftu

Spominal si Nibaliho,ten prave preto odišiel,jednoducho vedel,že Sagan je ten,pre ktoreho bude tým pracovať,aj keď je Nibali NO 3,tym začal viac pracovať pre Sagana,je mlady,perspektivny,už uspechmy,ho troška odsunul,Sagan a lidri tymov,si ale vyberaju tym a jazdcov,už len vo finalnej faze,maju slovo,inak širši vyber jazdov,ovplivniť nemožu.
Cavendish a Greipel,keby boli na jeho mieste,v priemernom tyme,neškrtnu si.

2. Jelikož Tour se jede hlavně o celkové umístění. Froome by také vyhrával etapy, kdyby mohl z 21 etap 10 odpočívat

Je otazne,čo je ľahšie,každu etapu,šprintovať o premie,o celkove víťazstvo,par krat za etapu,zo seba v špurte vydať všetko,ako to robí Sagan,alebo,prisť v baliku 10 etap,v pokludnom tempe,bez špurtovania,bez toho,aby som šiel na premie,pochyboval by som,čo z toho je ťažšie,netvrdil by som,že to čo píšeš,ale to by musel zhodnotiť profesional,asi obe veci,maju niečo do seba.

víkendu jsem konečně mohl zapnout TV už minimálně 2 hodiny před koncem a užívat si konečně pořádnou cyklistiku v horách

Tak,ja som zas ineho nazoru,cyklisti su roztrhany,je to podľa mňa nuda,balik na premiach nema konkurenciu,na premiach sa nebije 15 ľudi,finiš v cieli,nešpurtuju Ty najlepši,je to pre mňa nuda.
Ako som Ti písal,pozeram tohto roku,uplne všetky etapy,myslím že mám slušny prehlad,čo sa deje :yes.

Froome ukázal, proč je momentálně považován za jednoho z nejlepších cyklistů na světě. Druhý den bez podpory týmu si dokázal pohlídat všechny favoritů.

Je asi 10 hráčov,ktorý sú veľmi dobry,schopny vyhrat,žlty,aj zelený dres,Froome je určite jeden z najlepšich,stale ale plati,že Sagan je NO 1 zatial :p a tohto roku ma lepšie vysledky ,všetci ale čo su hore a patria medzi naj. su už cyklisti v ich naj veku 28-32,Sagan ma toto všetko ale ešte pred sebou.

3. Je přehnané tvrdit, že je největší talent za 100 let, když ještě neukázal svůj vrchol.

Čítal som to v niekolkych člankoch,ako som už písal,neboli to članky zo Slovenska.
Nitramo,toto som Ti ale už prispevok pred tym vysvetlil.
Keď niekto napíše,že je najvačši talent za poslednych 100 rokov,napíšu to podla mňa preto,že tak mladeho,silneho chlapca,ktory ma všetko pred sebou,tak v ľahkosti vyhrava,asi cyklisti čo o tom píšu,ešte nevideli.
Jednu vec si pletieš a to veľmi,talenty sa hladaju do predu,do predu sa o nich aj píše.
Môžeš napísať,ten bol veľky talent,ale sa zranil,dalej nemohol,alebo napriklad,za mlada boél velky talent,bolo jasne že v 40-ke,to svojimi vysledkami aj dokazal a bol 10x majster sveta napriklad.
Ale povedat,ten a ten,je taky a taky talent,to vraví každy,keď je dany športovec v mladom veku,je to v podstate,jeho predzvest do buducna,od ľudi,ktorý do toho vidia a rozumeju,bol som tiež obrovsky talent a dosť vysoko :hi.
Keď ukaže svoj vrchol a bude tych uspechov už veľa,bude to legenda,určite nie talent.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Cyklistický svet je v šoku z Cavendisha: Praskli mu nervy, nezvláda kritiku


[SPOIL]SAINT MALO – Cyklistický svet sa po včerajšku rozdelil na dva tábory. V záverečnom špurte, iba asi 150 metrov pred cieľom, totiž Mark Cavendish strčil do konkurenta Toma Veelersa. Britská hviezda Tour de France hovorí, že neúmyselne, Veelers volá po jeho diskvalifikácii. Cavendish navyše nezvládol ani rozhovor po pretekoch, keď novinárovi po otázke zobral z rúk diktafón.

„S Cavendishom som skončil. Chcem aspoň ospravedlnenie. Je neuveriteľné, že niečo takéto sa mohlo stať,“ povedal rozhnevaný Veelers pre agentúru Bloomberg. Miernejší bol víťaz včerajšej etapy, Nemec Marcel Kittel: „Je nešťastné, že do seba vrazili, ale neviem si predstaviť, že to bolo naschvál.“ Vzniknutá situácia sa však dá vysvetliť len dvoma spôsobmi: buď do seba jazdci vrazili pri zaberaní, keď sa jeden naklonil doľava a druhý doprava, alebo Cavendish do Veelersa úmyselne strčil.

Situácia sa dotkla i nášho Petra Sagana, ktorý nakoniec skončil v etape štvrtý. „Rozhodol som sa šprintovať za Cavendishom, ale bol príliš pomalý. Veľmi som sa zľakol, keď sa priblížil k jazdcovi z tímu Argos, ktorý padol. Som rád, že som sa vyhol pádu,“ povedal pre internetovú stránku Tour de France vedúci jazdec súťaže o zelené tričko. Práve Cavendish, víťaz etapy Kittel a druhý z etapy Greipel sú jeho najväčšími konkurentmi.
Cavendish sa však nevyhol skratovému správaniu. Pri rozhovore položil novinár športovcovi otázku, či bol na vine pri páde jazdca zoskupenia Argos-Shimano Veelersa. Britský jazdec následne schmatol novinárov diktafón a umiestnil ho do autobusu jeho tímu Omega Pharma-Quick Step. Po niekoľkých sekundách reportérovi zariadenie vrátili. „Bola to moja chyba," povedal po bleskovom odcudzení diktafónu Cavendish. Tesne po pretekoch sa na svojom Twitteri bránil: „Nie je pravda, že som úmyselne postrčil jazdca; navyše takého, ktorý sa nezapojil do špurtu. Dúfam, že Tom Veelerss je v poriadku," uviedol Cavendish prostredníctvom Twitteru.
[/SPOIL]



Celkom ma pobavilo,keď Sagan skonštatoval,že Cavendish bol pomalý :),samozrejme za to čo urobil,ho mali diskvalifikovať,minimalne na tieto preteky.


[YOUTUBE]bV8xPPMrpPE&feature[/YOUTUBE]


[h=1]Cyklista Mark Cavendish o Petrovi Saganovi: Je to stroj![/h]Hoci ho už poznajú, aj tak im stále vyráža dych. Súperi Petra Sagana už začínajú „mať nervy“.
Nevedia totiž, čo sa dá od 23-ročného slovenského cyklistu čakať. Od roku 2010 poráža konkurenciu v špurtoch, teraz však vytiahol ďalšiu zbraň - na posledné 4 km pretekov Gent - Wevelgem nasadil tempo a jednoducho všetkým odišiel.
Tento spôsob zaskočil aj Saganovho veľkého rivala a ďalšieho skvelého špurtéra Marka Cavendisha (Omega Pharma-Quick Step): „Darmo v tíme rozmýšľame, ako ho poraziť, Peter Sagan je skrátka stroj. Neuveriteľné!“

 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Omlouvám se za opožděnou odpověď

1. Nicméně pro ilustraci by bylo lepší umístit zde video z celého závodu, kdy tým Cannondale nasadil dost rychlé tempo a odpáral, tak Saganovy hlavní soupeře :)

2. Tak Niballi odešel myslím z úplně jiného důvodu a stačí se podívat na jeho výplatní pásky a člověku bude jasné proč. Astane patří mezi 2 nejbohatší týmy, co jezdí v ProTour. Je tedy s podivem, že si vybrali Niballiho a ne Sagana, když Sagan je dle tvého mínění TOP 1

Ke zbytku jenom řeknu, že Froome v posledních etapách od neděle potvrdil, kdo je právem považován za hlavního favorita Tour a na Mount Ventoux předvedl unikátní výkon.
Argumentuješ žebříčkem UCI. Já už ho nesleduji pár roků. Od té doby, co Contador ovládl Tour a přesto žebříček ovládal Valverde hodně vepředu před Contadorem, pro mne ztratil na věrohodnosti. Není, proto divu, že mnoho renomovaných expertů z mnoha oblastí navrhuje, jak změny kalendáře, tak i samotného žebříčku. V současné době pokud se nemýlím UCI má nějaké podklady k těmto změnám na stole a další jsou ve fázi příprav.
 

DeletedUser

Guest
[YOUTUBE]zVgXJQB5aO4[/YOUTUBE]

[h=3]Rebríček cyklistov s najväčším počtom víťazstiev na pretekoch kalendára UCI 2013 (prvé miesta - druhé miesta - tretie miesta):[/h]1. Peter Sagan (SR) Cannondale 22 - 10 - 5
2. Mark Cavendish (V. Brit.) Omega Pharma-Quick Step 19 - 4 - 5
3. Marcel Kittel (Nem.) Argos-Shimano 16 - 1 - 1
4. André Greipel (Nem.) Lotto Belisol Team 13 - 11 - 4
5. Christopher Froome (V. Brit.) Sky 13 - 5 - 3
6. Tony Martin (Nem.) Omega Pharma-Quick Step 12 - 1 - 0
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Peter Sagan ma ešte rok platny kontrakt,no už teraz ma 11 ponuk z pomedzi top 18 naj celkov sveta :).

SAN LUIS. Jeden z najbohatších mužov vo svete cyklistiky Oleg Tinkov má vysnívaný ideálny tím v tomto športe na dvoch kolesách. Ruský milionár v súčasnosti podporuje dánsky tím Tinkoff-Saxo. V jeho drese jazdia Alberto Contador, Roman Kreuziger a od nového roka aj Slovák Michael Kolář. Ak by mal Tinkov možnosť vybrať do tímu mená pre rok 2015, potom by jeho výber bol jednoznačný.
"Všetko by záležalo na tom, či by mali jazdci kontrakt. Ak by som však mal vysloviť tri alebo viac želaní, aby som vytvoril tím snov, potom by som podpísal zmluvy s Petrom Saganom, Fabianom Cancellarom, Markom Cavendishom a Chrisom Froomom. Toto by bol zaujímavý tím. Ak by sme mali tiež Alberta, potom by sme mohli obsadiť na Tour de France prvé dve miesta. Mali by sme problém rozhodnúť, kto by bol jednotkou a kto dvojkou. Bol by to tím vo vnútri tímu," povedal v rozhovore pre cyclingnews.com Oleg Tinkov.


 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru