• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Diskuse k historkám ...

DeletedUser

Guest
Nemáš pravdu, Shedde. Může psát třeba vše v přechodnících, může psát 200 stánkový text jako jednu větu, může libovolně přehazovat slovosled a může dělat spoustu dalších věcí. které jsou zdánlivě v rozporu s pravidly českého prvavopisu. Říká se tomu umělecká forma a mohl bych ti uvést spoustu příkladů, kdy jí slavní autoři použili, ale jelikož se tu dlouhodobě prezentuješ jako doktor vše(ch) věd, tak předpokádám, že by to bylo zbytečné.:hi
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.322
Ano, já bych třeba volil formu - Procházevše po bojišti, držeje se za hlavu ... neb by mi to přišlo dramatičtější. Je to opravdu věc autora, jak svou povídku zpracuje. Je omezen jen pravidly fóra. Žádné vulgarismy, urážky, hanobení atd. - i když, v těchto tématech - pokud to příliš nepřekračuje meze - jsme shovívavější.
 

DeletedUser33829

Guest
Ano v rozporu s pravidli.:yes

Doufám, že to nebude klasifikováno jako OT, jako když jsem posledně reagoval, když mě tu někdo se snažil poučovat o spisovnosti zdrobnělých jmen.

Tady nikdo nezpochybňuje a neříká, že nejde napsat věta, která je přes 200 stránek, ač jsi nezmínil formátování.:D Vím moc dobře, že Čapek takhle napsal jednu knížku, která byla tvořena jednou větou, nicméně větu dělá větou to, že má přísudek a sloveso v přechodníku není přísudkem.;)
Mi je jedno jak to kdo používá, mě osobně přechodníky ve škole nebavily a nebavily, protože to má určitá pravidla, která se zde směle nedodržují a někteří (Milan mezi ně nepatří) si nelámou hlavu ani s tím nejzákladnějším a to je mít správnou koncovku.

Slovosled taky nikdo nezpochybňuje a každý ví, že čeština nemá pevný slovosled, každopádně číst větu, která začíná např. zájmenem „ho“ by bylo tedy taky zajímavé, ale to by Ti Biblos řekl, že je něco jako cit pro jazyk.

Abych nezapomněl, tak taky můžeš napsat své dílo jako obrázek, o kterém daný text pojednává.
 

DeletedUser

Guest
Omlouvám se za hrubku. Nám dyslektikům se to občas stává. Velmi mě to mrzí.
To ostatní jsou bláboly, které nestojí za reakci.
 

DeletedUser33829

Guest
Tak použijeme takový jeden citát: „Mluviti stříbro, mlčeti zlato.“ Ve Tvém konkrétním příkladě by vyšlo lépe mlčení, než diskuzi „obohatit“ o takový příspěvek.:pardon
 

DeletedUser

Guest
Omlouvám se, pokud jsem tě urazil, ale člověk, který si plete Čapka s Hrabalem opravdu netojí ani za reakci, zvláště pokud se pokouší častovat druhé tím čeho se mu samotnému dostalo měrou vrchovatou. To vážně neumíš vymyslet něco vlastního?:hi
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.322
Jen tak, že se dá i kratší spáchat, než 10 slov:

Dobytí

Řach
Bum
Křach

Hurá!
Ves
je má!
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser33829

Guest
Omlouvám se, pokud jsem tě urazil, ale člověk, který si plete Čapka s Hrabalem opravdu netojí ani za reakci, zvláště pokud se pokouší častovat druhé tím čeho se mu samotnému dostalo měrou vrchovatou. To vážně neumíš vymyslet něco vlastního?:hi

Za pomocí nápovědy strýčka Gúgla jsem zjistil, že to jsou Taneční hodiny od Hrabala. Jinak já si nic nespletl nebo ne vědomě, jestli jsem si to říkali někdy na hodině literatury, tak jsem to zapomněl, ale pamatuji si moc dobře, že na hodině informatiky na gymnázii nám tuto informaci o Čapkovi podala naše učitelka informatiky. Fajn, tak to byla ode mě nevědomá nepravda, takže omyl, nikoliv lež a možná to slouží i jako důkaz, že všechno co zde píši, tak si to neověřuji jinde.

Dobře, i učitelé jsou lidé omylní, sám jsem někdy opravoval nebo doplňoval, hlavně dějepisu, když jsem se např. dozvěděl, že Kominterna vznikla po druhé světové válce nebo Československo bylo federalizováno v roce 1960, nicméně většinou si informace nechodíš ověřovat ještě někam jinam, nejsme tady vědecké odborné fórum, abychom za každou informací psali poznámky pod čarou a to bychom zde mohli dopadnout jak některé odborné knížky, kde citace, poznámky pod čarou nebo na konci díla a edice pramenů zabírají tolik textu jako samotný text a stalo by se to zde spíše nečtivé jak čtivé.

Fajn, já tu knížku nikdy nečetl, nevěděl jsem ani název, teď jsem chytřejší a vím to, vzpomněl jsem si na to včera jen protože jsi napsal, že věta může být na 200 stránek, jinak mě to nikdy netrápilo, nezajímalo, takže díky za informaci.:great
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.322
Smazal jsem Sheddovo nesoutěžní téma jako spam, protože po tom, co Shedd smazal nesoutěžní příspěvky, ztratilo to vlákno jakoukoli souvislost s touto soutěží.
 
Nahoru