• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Diskuze k soutěži

  • Zakladatel vlákna DeletedUser36491
  • Vytvořeno

tantalena

Pokročilý uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
132
Možná sis špatně přečetl zadání, v soutěži nešlo o báseň, nýbrž dopis ježíškovi, i když chápu že jsme si dovolili opravdu velkou nehoráznost, projevit jiný názor, než je ten jediný správný a to tvůj.

Já vím, že v zadání šlo o dopis. A ten může být sepsán i formou básně. Proti tomu nic nemám. Určité pasáže šachlikova díla byly zcela evidentně zamýšleny jako báseň, určité pasáže ne. A ty, které tak zamýšlené byly, se většinou příliš nerýmují. Obsahově tuctové dílo (ve smyslu, že je jako každé jiné - dopis Ježíškovi, aby přinesl krásné svátky všem), obsahuje divná slovní spojení, které se do kontextu vůbec nehodí a i tak se to nerýmuje, jak má.
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.322
Také gratuluji vítězům a děkuji všem, co se soutěže zúčastnili. Doufám, že se s Vámi brzy potkáme u dalších soutěží, které můžete navrhovat i sami.
 

DeletedUser33829

Guest
Děkuji pavoukovi, tantalenovi a Kozmiczovi za ocenění mého díla, ani jsem nečekal, že by se někdo našel, kdo by to dokázal ocenit.:thumb

Tantaleno, nešlo o to jestli pozdně středověká čeština má k dnešku blíže, jak starší vývojová etapa, stejně nás od té doby dělí šest staletí, takže ta čeština z vrcholného středověku by měla pořád blíže k té pozdně středověké, jak ta pozdně středověká k té dnešní, ale jde o ty materiály, první písemné pozůstatky jsou právě z 12. století a není jich mnoho, navíc úplně ten první spřežkový pravopis by jiný, jak ten z pozdější fáze.;) A spíše by mi šlo o ty grafémy, tam je celkem problém, že jedno písmeno či i spřežka stejná se v jednotlivých slovech čte jinak a platí to i opačně, že jedna a ta stejná hláska se psala jinými znaky v jednotlivých slovech a to by byl daleko větší problém, než samotné hláskové změny za ta dvě či tři staletí. Ale tak šlo by to i dnes rekonstruovat, ale to by bylo nejlepší kdybych měl nějaký staročeský slovník, který nemám a prostě bez něho by to bylo hodně pracné a náročné, což pro zdejší soutěže je zbytečné.;) Popravdě jsem ani nečekal, že to tu někdo ocení, velice si toho od vás tří vážím.:heart

Výsledek soutěže jsi čekal takový jaký je, jestli hraješ speedy, tak můžeš mít měsíčního rabovače, i když jej neuznáváš.

Všem gratuluji, všichni jste dostali aspoň 30 PB, takže každý dostal alespoň nějakou odměnu.:hi
 
Nahoru