• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Diskuze k Velikonoční soutěži

DeletedUser

Guest
d44903761a0144e394d3b70a927bcc35.png




Zde můžete diskutovat o soutěži.


.
 

tantalena

Pokročilý uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
132
Jaj, to je přece absurdní, podobné regulacím z EU :D Já to chápu tak, že cílem je propojení tří věcí - fotografie, Velikonoc a Divokých kmenů. To by měla být podstata soutěže, a proto mi připadají tyto doplňující požadavky v zadání zbytečné. Stejně tak nutná absence alkoholu mi připadá zbytečná, když je to bezesporu tradiční součást Velikonoc.
Hlavní je, že má být vložena "orinální fotografie", když nikdo neví, co "orinální" znamená :D (+ čárka před "nebo" by se hodila v jednom případě, stejně tak i sjednocení používání "vaše/váš" s malým, nebo velkým písmenem, no a na závěr nepominu ani prostý grafický problém - obrázky různě zasahující do textu a znesnadňující tím jeho čitelnost).
 

DeletedUser33829

Guest
Tantaleno, už několik let a poslední rok čím dál zřetelněji tady upozorňuji a narážím čím dál otevřeněji, že bruselské úřednictvo a (někteří z) DK Týmu jsou ze stejné ideologické základny. Pamatuji si dodnes jednu koledu o alkoholu, ale psát ji nebudu, občas jsme ji říkali a napíšu už potřetí nebo počtvrté, že právě na velikonoční pondělí dochází k největšímu mixu alkoholu za celý rok a ještě k tomu zadarmo. V tento den jsem si rovni s Bruselem, ti ovšem žijí v komunismu po celý rok, kapitalismus je jen pro chudé. Pokud nejsou na obrázku konkrétní značky (čehokoli), aby se to nebralo jako propagace určité značky, tak ať je na obrázku cokoli co neporušuje zákony ČR a EU, tudíž klidně láhve domácí pálené slivovice nebo klidně cigarety. A to by šlo ještě napustit skleněnou láhev vodou a vyfotit ji u DK (kdo dokáže jestli je tam voda, nebo něco jiného) nebo nealkoholická piva (to by určitě začalo DK Tým iritovat, holt zase mezera v pravidlech), škoda že už nejsou žvýkačkové nebo čokoládové „kusovky“.
Včera ráno jsem zjistil, že v Německu, v zemi kde jsou vždy o několik kroků před námi, existuje komisař spolkové vlády pro drogové a jiné závislosti. Nejlepší je to „jiné závislosti“. Když (jen) předběhnu dobu, tak by se měla odebírat novorozeňata matkám v porodnicích, poněvadž jsou závislá na matkách, a jen tak mohou být svobodná. Ale to až poté co v rámci jiných závislostí zregulujeme (nejdříve) násilné online hry, rozumí se DK, pak i ten zbytek. Stát potírá hazard, registr hráčů, od letošního roku u loterií je upozornění Ministerstva financí... přiznejme si, že je na čase pokročit zase o krok vpřed. Ale v klidu, pak si všichni budeme moci zařídit přivýdělky ve školství a vyprávět dětem o online hrách a budeme hrdinové - vyléčení z hraní online her. Však to řada lidí může znát osobně ze škol, není to problém dneška, to už tak funguje patnáct let a tady to funguje obdobně. Protistrana je předem vyřazena z diskuze a je předpokládáno pouze jedno „správné“ stanovisko. Racionální argumentace je nahrazena „zážitkem“. To je doprovázeno vyhrůžkami a osobními útoky v tom smyslu, že kdo tato stanoviska zpochybňuje, je špatný člověk. Šťouravé dotazy se řeší kázeňsky. Výsledkem takového programu tedy nejsou jen případné mylné názory, ale především narušení schopnosti logicky myslet. Můžeme očekávat, že děti, které jimi procházejí, budou mít větší problémy ve vzájemné komunikaci a budou horší v řešení problémů. Pokud je ovšem cílem vychovat masu bez analytických schopností, jaká bude poslušně následovat pokyny vydávané neziskovkami, pak je to nejspíš program velmi účinný. A to je hlavní problém všech školních besed. Nikoliv jen nesprávný názor na tu či onu záležitost, ale destrukce myšlení, které snižuje šanci na vybudování férové společnosti svobodných občanů a která vychovává fašizující dav schopný lynčovat každého, na koho vládnoucí moc ukáže. Už před 13 lety jsem si posteskl, že chybí ve školách rétorika nebo dialektika, což by někteří označili za další (psuedo)humanitní předměty nepotřebné do života.
Před rokem jsme tu publikovali v jedné kavárně článek o tom jak chleba, potažmo pečivo zabíjí. Což je text z USA. A vedle toho jako závislosti by se daly zařadit káva, čaj, energetické nápoje, slazené nápoje (opět jsme pozadu, že tu u nás nemáme na toto spotřební daně, což jsou novodobé odpustky). V neposlední řadě do pečiva se dnes přidává spousta umělých sladidel, která jsou synteticky vyráběna a mají negativní důsledky, některá jsou vedena i jako neurotoxiny. Takže je seznam zakázaných věcí nutné rozšířit!!!
Nejlepší bylo si odpustit tolik již typické věty na závěr soutěží a s největší pravděpodobností by ani nikdo k počítači nedával komodity výslovně zakázané.

Fotka i když není s úvodní stránkou, tak je povedená a líbí se mi stará grafika vesnic.;)
 

DeletedUser

Guest
Tady si můžete notovat.
Ve vláknech hráčů nespamujte, jinak už nebudu přesouvat, ale mazat.

A ty, Shedde, nezapomínej, za jakých podmínek ti byl účet vpuštěn na toto fórum. Přestože tu Pavouk už není, stále platí to, co ti napsal.
 

DeletedUser33829

Guest
Ano, to je přesně to o čem jsem psal a nejen včera zde. Jmenuje se to tu diskuze, přesto píšeš, že si tu můžeme notovat. Tak tohle je pohrdání diskuze a ani by se to nemělo jmenovat diskuze, když nejenže nikdo nebere v potaz připomínky nad pravidlem soutěže, ale nebude ani diskutovat a odpovídat, místo toho téma stočí jinam, v poště zase použiješ stokrát omílanou frázi, že nic psát nemusíš/dokazovat apod.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Jaj, to je přece absurdní, podobné regulacím z EU :D Já to chápu tak, že cílem je propojení tří věcí - fotografie, Velikonoc a Divokých kmenů. To by měla být podstata soutěže, a proto mi připadají tyto doplňující požadavky v zadání zbytečné. Stejně tak nutná absence alkoholu mi připadá zbytečná, když je to bezesporu tradiční součást Velikonoc.
Hlavní je, že má být vložena "orinální fotografie", když nikdo neví, co "orinální" znamená :D (+ čárka před "nebo" by se hodila v jednom případě, stejně tak i sjednocení používání "vaše/váš" s malým, nebo velkým písmenem, no a na závěr nepominu ani prostý grafický problém - obrázky různě zasahující do textu a znesnadňující tím jeho čitelnost).



Tantaleno, neupírám ti tvůj názor na soutěž a chápu, že s pravidly nemusíš souhlasit, ale soutěž je přesně taková, jakou jsme ji chtěli mít. O tradici požívání alkoholu v době Velikonoc není pochyb, ale my jsme se jednoduše rozhodli, že na obrázku nebude figurovat.
A co je orinál? To je přeci foto s úvodní, resp. přihlašovací obrazovka s nickem, který by měl korespondovat s nickem na fóru, nenapíše-li hráč vyloženě, že zde užívá jiný a případnou výhru chce zaslat jinam. :D
Obyčejný překlep, kterého si nikdo z nás, kteří jsme soutěž připravovali, před zveřejněním nevšiml, protože jsme nejspíš byli uchváceni krásou velikonočního rámečku... Pamatuji si, že na podobné jsi mne v minulosti párkrát upozornil osobní zprávou nebo na skypu.
Máš ovšem pravdu, ty jsi jeden z mála, který skutečně nedělá překlepy a pravopisné chyby, takže tě chápu - je lepší vypichnout chyby v textu tímto způsobem.
p.s. díky za milé šťouchnutí, text je upraven a měl by být v pořádku.:)

Ano, to je přesně to o čem jsem psal a nejen včera zde. Jmenuje se to tu diskuze, přesto píšeš, že si tu můžeme notovat. Tak tohle je pohrdání diskuze a ani by se to nemělo jmenovat diskuze, když nejenže nikdo nebere v potaz připomínky nad pravidlem soutěže, ale nebude ani diskutovat a odpovídat, místo toho téma stočí jinam, v poště zase použiješ stokrát omílanou frázi, že nic psát nemusíš/dokazovat apod.

Shedde, nazývej to jak chceš, je to tvoje věc.
Já nemám problém diskutovat zde s kýmkoliv, kdo se chová slušně a ostatní účastníky neuráží.
S tebou diskutovat nehodlám a jak jsi správně napsal, nehodlám také nic dokazovat.
Jak by řekl český klasik: „Můžeš o tom vést spory, můžeš s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat”



Závěrem bych jen podotkla, že z mého pohledu je soutěž natolik jednoduchá, že by hráči měli být schopni dodržet pár jednoduchých pravidel. Tisíc prémiových bodů je skutečně hodně...

Příjemné velikonoční svátky.


.
 

tantalena

Pokročilý uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
132
Momentálně přes skype na podobné věci upozorňovat nemůžu, ani kdybych chtěl, protože ho prostě nemám :D
Kdy ho zase nainstaluji, nevím, ale jedná se o důsledek mých věčných problémů s notebooky. Pak je ale otázka, jestli bych ti býval dal přes skype vědět, kdybych ho měl, protože je všeobecně známá věc, že po různých událostech a směřování DK i názorů lidí na nich jsem akorát stále zahořklejší.
Prakticky všechno, co je dle mého názoru špatně, znázorňuje i tato soutěž. Však se stačí podívat, co je tu všechno vidět:
Malý počet účastníků, PROTOŽE malý počet hráčů.
Účastníci soutěže jsou lidé, co se neúčastní běžných diskuzí na fóru.
Účastníci soutěže se jí účastní primárně pro PB.
Odměna v podobě PB je oproti dávno minulým dobám obrovská, protože díky obrovskému množství prémiových funkcí a velkému procentu jejich uživatelů dnes už ani 1000 PB zas tolik neznamená.
Soutěž komentuje víc členů DK týmu než hráčů, protože ti momentálně na fórum prakticky nechodí a každému je to jedno.
Soutěž obsahuje nadbytečné pokyny nesouvisející s jejím hlavním smyslem.
Lze vidět účastníka soutěže (MyNameIsEasy), jak se poté, co moderátoři vytkli porušení pravidel soutěže, vůbec nezamýšlí nad věcmi jako "podstata soutěže", "správnost a důvody určení daných pravidel" apod., ale pouze souhlasí, že je pravda to, co je mu vytýkáno.
Dochází ke zbytečnému přesunutí části diskuze do jiného tématu, ačkoli má přímou souvislost se zbytkem diskuze v původním tématu.
V diskuzích mezi hráči a členy DK týmu dochází k selekci vybraných témat a neřešení a ignorování ostatních. Jak se to projevuje tady... Třeba jak jsem psal o "grafickém problému, že obrázky znesnadňují čitelnost textu, který do nich zasahuje" - k tomu jsi nenapsala vůbec nic, ani to nebylo řešeno. Samozřejmě v tomto případě se nejedná o nic důležitého.
Konkrétně s těmito estetickými záležitostmi ale souvisí i další věc - nepoučitelnost :D Tedy - vyskytne se problém. Neřeší se. Pak se znovu opakuje. Neřeší se. Znovu se opakuje. Neřeší se. To není jen o tom, že vznikají přeplácané obrázky, texty sahající do obrázku, místní soutěžící pisálci dělající pořád stejné chyby a slohově se nikam nevyvíjející apod. To je i záležitost třeba vztahu těchto soutěží k počtu hráčů na fóru. Někdo si možná myslí, že když budou za soutěže velké odměny, bude hodně účastníků. Někdo si možná myslí, že když bude hodně soutěží, bude hodně lidí chodit na fórum. Minulost ukazuje, že to tak prostě není. Dejte prvnímu 500 PB a stejně tihle dva účastníci přemístí během pěti minut různé velikonoční věci k počítači, vyfotí to a pošlou. Možná i za 100 PB by se jeden z nich účastnil :D A že by někdo udělal soutěž "dostaňte 500 PB - stačí, když každý den po dobu 50 dní napíšete na fórum aspoň 2 příspěvky (spam v podobě několikaslovných příspěvků se nepočítá), 10 z těchto 50 dní tuto podmínku nemusí splňovat, začněte co nejdřív, odměněno je 5 lidí, co dokončí tento 50denní maraton nejrychleji" - to se nestane. A stejná je i nepoučitelnost Inna v tom, že se dělají změny, které nejsou nutné a které zbytečně vnáší zavedený pořádek a odrazují mnoho hráčů. Změnilo se fórum, naposledy dokonce tak, že ani není plně kompatibilní s funkcemi toho starého. Změnila se hlavní stránka a s tím související věci (mj. odstranění přístupu k hostovacímu přístupu u speedů, změna názvů stránek u speedů) - a samozřejmě nikoho z těch lidí, co jsou za to zodpovědní, nenapadlo, že tím úplně zničí fungování tw totalu - protože se prostě někteří lidé mají tendenci starat o věci, kterým plně nerozumí. Nepoučitelnost je v tom, že je jim toto dovoleno dělat znovu a znovu.
A koneckonců, i má nepoučitelnost je v tom, že sem něco píšu, ačkoli vím, že to nikam nevede a že ti, kteří by si primárně z tohoto měli vzít nějaké ponaučení, si z toho nic nevezmou. Je to hrozné, když člověk vždycky ví, jak co dopadne, takže nejlepší často je nedělat radši nic :(
 

DeletedUser33829

Guest
Tantaleno, máš úplně jedno, kam to napíšeš, je opět pro mě vtipné, když Tě tu upozorňuje na jiné možné komunikační kanály, hlavně že sama mi v poště neodpověděla a teď po necelém měsíci tuto věc vytahuje sem bez předchozích souvislostí. Máš pravdu jsme nepoučitelní, když tu pořád píšeme a víme jak to končí a to jsem si smazal řadu otázek na konci příspěvku, protože by na ně neodpověděla a ještě to brala jako urážení, včetně té jak se dostala k informacím z cizí korespondence, což bere DK Tým v obecné rovině za neslušné.

Shedde, nazývej to jak chceš, je to tvoje věc.
Já nemám problém diskutovat zde s kýmkoliv, kdo se chová slušně a ostatní účastníky neuráží.
S tebou diskutovat nehodlám a jak jsi správně napsal, nehodlám také nic dokazovat.
Jak by řekl český klasik: „Můžeš o tom vést spory, můžeš s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat”
Nejdříve definuj „slušné chování“ a „účastníky neuráží“. To nejsou teze, to jsou iracionální výkřiky, které po letité praxi na tomto fóru jsou velice flexibilní. Když budu konkrétnější, já tady v posledních dvou měsících napsal některé příspěvky, kde jsem nepoužil žádný sarkasmus, žádný výsměch, přesto mi dané příspěvky byly smazány. Byl mi smazán v jedné sekci příspěvek, který člověk, který jej smazal vůbec nepochopil, byla mi smazána i snaha co nejlépe informačně pomoci luki28novi, aby přesvědčil rodiče. Za to příspěvky, které nejsou nijak konstruovány, jsou jen laciným spamem s cílem jen vést konfrontaci vůči mé osobě tu vesele visí dodnes. Já se nedivím, že nechceš vést diskuzi, protože jsi neobhajitelná, to je ten důvod, zbytek je jen balast líbivých řečí, které Ti každý prokoukne, kdo to tu pravidelně sleduje. Jestli se mám dobrat konkrétnější představě iracionálních výkřiků „slušného chování“ a „účastníky neuráží“, pak to pro mě mj. znamená, že je spousta věcí neslušných jen od některých vůči některým, a že mít práva znamená mít i imunitu.
Napsal jsem tu příspěvek o diskuzi, nezesměšňoval jsem, neurážel jsem zde žádného člověka, jediné co by možná mohlo být je jen to, že jsem některé lidi přirovnal k úředníkům EU, to by někoho urazit mohlo, ale pak každá uvažující bytost buď změní dotyčné rysy anebo předloží tvrzení, že se mýlím, ale jelikož tu nikdy ani jednomu či druhému nedošlo, tak předpokládám, že to nikoho neurazilo, jinak by to zase mohla být urážka, že tu mám některé za hlupáky, dále tam není zhola nic. Snažil jsem se formulovat a to racionálně, že pravidlo soutěže je zbytečné, pokřivuje tradice Velikonoc (ty jsou především svátky křesťanskými, na to jsi zapomněla) a děravé a s tím, že tady diskuze stejně nikdo vést nechce. Dala jsi mi i přesto hned najevo a zapravdu, až když jsem to napsal podruhé, tak naráz velice jsi ochotná vést diskuze, ale jen s někým. To jest dvě tisíciletí stará prokouknutá politická hra pod svým originálním označení divide et impera. Je též roztomilé, jak poukazování na gramatické chyby naráz od tantaleny nevadí, a dokonce se dočkal i serioznější odpovědi, než ještě nedávno, kdy psal o Innu a dočkalo se mu jen toho, že o tom nerozhoduje.
Výrok fiktivního klasika by šel také brát jako neslušné chování, ale poněvadž se soutěže neúčastním, nechtěl jsem a ani není důvod svůj názor měnit, tak světe div se, je mi i jedno jaká pravidla budou a také bez výslovného upozornění vím, že tu se nic měnit nedá, o to mi od počátku nešlo, jen o to podpořit tantalenu, poukázat na zbytečnosti a na stranu druhou paradoxně nedostatky, a aby byl někdo laskav a snažil se to zdůvodnit logicky, což jsem chtěl moc.
A po letité praxi také vím, že největšími problémy není chování uživatelů, ani urážky (jen si vzpomeň nato co jsi mi smazala v sekci srazu, kdy někteří lidi co byli v DK Týmu, tak se předvedli v těchto vlastnostech ještě více než 99 % řadových uživatelů včetně mě), není to ani psát off topic, zbytečné citace, dlouhé příspěvky bez spoilerů, v poslední době už ani vulgární slova atd. to co tu nejvíce vadí je jen prostá pravda, která prostě není vždy líbivá, a pak také koncepce na kterou jsem tu několikrát upozorňoval a veřejně kritizoval a kterou kdysi angelinocz nepokrytě napsal, kdy se lidi jako Ty povyšují nad hráči a berou se jako šéfové, ne jako služebníci hráčů. Na tento nejelementárnější vztah zapomínáš a převracíš si ho do zrůdné podoby a třeba právě tento nejelementárnější vztah je důvodem proč máš diskutovat a ne z nadřazené pozice, kterou nemáš se, ohrnovat a pohrdat. To je něco, k čemu se lidé dopracovávali tisíce let a na čem je založena racionalita, pokrok, humanismus i možnost občanského soužití lidí protichůdných názorů.
Jelikož jsem dávno zjistil, že vést racionální diskuze nemá smysl, i když se o to neustále snažím, tak někdy to převedu do jiných rovin, což ale jak se ukázalo stejně nechytne patřičné za nos. A přestaň tu ze mě dělat neslušného a urážejícího, to už je staré a také jsem na to předkládal tvrzení, že potrefených lidí je tu z mé strany menšina, natož všichni, obzvláště když jsem se nikdy nedopustil ničeho tak hrubého jak řada jiných lidí, také jsem velice často radil a pomáhal hráčům, včetně toho co neumí vyhledávat nicky a který od té doby akorát tady vede na mě útoky a vyvolává to jen on, což tu na to poukazovali i jiní uživatelé. Také nejsem žádný egoista a narcista se kterým by nešlo diskutovat, dokázal jsem přiznat chyby i ze sebe udělat větší srandu, jak ti co mi to vyčítali a co se zmohou jen na mlčení, zamlouvání nebo mazání. I když jsem měl práva na kmenových fórech a roky, tak jsem nikomu nikdy nic nesmazal, i když to už těžko dokážu, ale tady na tomto fóru to zašlo daleko i ve srovnání s fóry jiných her.
Já znám zase dvě přísloví: Starého psa novým kouskům nenaučíš a kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod.
Ale vždyť je to přece v klidu, nic se měnit nemusí, a když nemusí, tak se měnit nebude. Dále se mohou zakládat diskuze, kde se nebude diskutovat atd.
 

DeletedUser

Guest
Téma thejan bylo smazáno, protože odkazy na něm opakovaně nešly řádně otevřít a způsobovaly potíže s pc.
 

Deleted User - 3760862

Guest
Nechápem ako Vám to nešlo otvoriť všetko išlo ako po masle neviem kde je problém!!
 
Nahoru