• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

DragonLady

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DragonLady

Pokročilý uživatel
Správce Wiki
Počet poděkování
308
selák lvl. cca 2 :D
P1280423.jpg
 

DragonLady

Pokročilý uživatel
Správce Wiki
Počet poděkování
308
mimochodem, víte že modrá barva na fasádě se používala kvůli odpuzení hmyzu? proto i v současnosti některé domy mají kolem oken modrou, hlavně ve středomoří :)
 

Deynor

Pokročilý uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
196
Byl jsem tam, ale nikdy mě nenapadlo zeptat se na tu modrou barvu. Co se ještě díky tobě nedozvím. :)
 

DragonLady

Pokročilý uživatel
Správce Wiki
Počet poděkování
308
Jen doplním, že opakem je barva žlutá, ta hmyz láká.
K dalším "odpuzovačům" krom barev patří i aromatické bylinky (čerstvé, sušené, výluhy, tinktury,...), nebo obyčejný ocet s vodou a listím ořešáku (to už ale nevoní) :)

jinak koukám že soutěž nějak slábne, a to jí řadím k jedné z nejzajímavějších a nejvíce vzdělávacích (některá místa mě zaujala a ráda je při vhodné příležitosti navštívím). :)
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.322
Pěkný selák i užitečná informace.
 

DragonLady

Pokročilý uživatel
Správce Wiki
Počet poděkování
308
co třeba ta UV lampa na likvidaci létajícího hmyzu? nám fungovala dlouho, ted budou v hobbymarketech výprodeje :)
 

DeletedUser

Guest
mimochodem, víte že modrá barva na fasádě se používala kvůli odpuzení hmyzu?
Selák jedna radost. ;-)

Jen doplním, že opakem je barva žlutá, ta hmyz láká.
K dalším "odpuzovačům" krom barev patří i aromatické bylinky

O účinku modré barvy vím, protože znám člověka, který pochází ze Strážnice.
O žluté naopak vím z vlastní zkušenosti, protože patří mezi mé oblíbené barvy a vyjít v létě ven ve žlutém oblečení znamená jediné - být návnadou pro všechen hmyz. :-D
Jinak my do oken dáváme na chalupě vratič, kdežto doma mám na parapetu truhlíky s bylinkami, kterým vévodí česneková pažitka a skutečně se do pokoje nehrne tolik nepříjemné havěti. :)
 

Deynor

Pokročilý uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
196
co třeba ta UV lampa na likvidaci létajícího hmyzu? nám fungovala dlouho, ted budou v hobbymarketech výprodeje :)

Jelikož nebydlím momentálně v centru města, ale hodně na okraji, tak si myslím, že by ani ta UV lampa nepomohla. Nejlepší řešení je síť proti hmyzu nebo rovnou vůbec neotevírat okno, to se z pokoje však stává teď v létě sauna. :D
 

DragonLady

Pokročilý uživatel
Správce Wiki
Počet poděkování
308
díky za připomenutí, Vratič je také dobrý.
A sítě samozřejmě lepší :) jen pak moc neotevírat dveře :D (ty malé mrchy snad sedí u dveří a čekají až někdo otevře :D )
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru