• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Dynamické skupiny - příchozí útoky

Partyzán

Uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
12
Návrh na vylepšíní manuální skupiny příchozí útoky...

Namísto dvou možností:

Má příchozí útok(y)
Žádné příchozí útok(y)

By se první z nich mohla změnit na X - Y příchozích útoků. Prostě by tam byla dvě prázdná políčka, kam by člověk napsal číslo, co mu vyhovuje. A nebo, kdyby to byl velký problém, tak by stačilo použít znamínka <, >, = a jedno číslo jako je to u jednotek nebo u budov.
 

Kozmicz

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
2.303
Nevidím tento návrh jako příliš potřebný, dle mého hráči spíše využijí třídění podle toho, zda-li na vesnici jde útok či nikoliv.
 

Partyzán

Uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
12
Beru to podle sebe, osobně by mi pomohlo, kdybych si mohl vesnice rozdělit na to, kam jde méně útoků a kam více z několika důvodů:
1) Kvůli soskám - nebudu nikomu ukazovat sosku z vesnice, kam jde jeden útok a radši, než mazat to ručně, nastavím skupinu vesnic (například) se 4 a více útoky a vyjedu sosku z ní
2) Kvůli vlajkám - když si udělám skupinu nejtvrději napadených vesnic, můžu je všechny jednoduše osázet deff vlajkami a nemusím ve skupině "příchozí útok" složitě zkoumat u každé vesnice, kolik útoků tam jde.
3) Kvůli označení na mapě - můžu si vesnice, kam jde málo útoků označit čtvrečkem jedné barvy, a ty, kam jde útoků více čtverečkem jiné barvy. Tak na první pohled uvidím graficky, která územní oblast je nejtvrději napadená
Určitě to nejsou jediná využití...

Ale jestli to hráči neocení, tak budu používat stejné postupy, jako doposud. Jen mi to přijde zvláštní :)
 

DeletedUser25426

Guest
No ono jde spíš o to, jestli do vesnice jdou jen čistky nebo i šlechta - na to dynamika nepomůže :)
A taky záleží na poloze vesnic vzhledem k protivníkovi ;)
Takže stejně je potřeba vesnice jednotlivě projít, posoudit a buď zajistit nebo uvolnit, aby útoky mohly projít :)
[SPOIL]Mě se osvědčily spíš skupiny pro vesnice zajištěné, nezajištěné a vesnice, kde armou uhnu - mám manuální :)
Jiní zase dělí vesnice na to, kdy útoky dopadnou - dle datumu...[/SPOIL]
 

Partyzán

Uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
12
Už jsem toho bránil a ubránil víc než dost, takže opravdu nepotřebuju radit co a jak :D
Když už jsem s tím začal, tak zkusím ještě jednou vysvětlit, jak rozdělení podle počtu útoku pomůže na příkladě. Jde hromadka, takže na vesnice, kam jde jeden útok hodím zelený čtvereček, dva-pět útoků modrý, šest-deset žlutý a jedenáct+ červený. Stačí mi všechno jet z mapy. Otevřu mapu, z ní si naklikám náhledy zelených vesnic v zázemí a tam uhnu, zelené vesnice na hranici neřeším, protože je podpořená na víc, než jeden útok. Kromě toho mám na mapě zvolené vyskakovací okno s jednotkami, takže mi stačí na modré, žluté a červené vesnice najet kurzorem a porovnat stav vojska s počtem útoků (ten znám dle barevného označení), aniž bych musel jednotlivě každou jednotlivou vesnici rozkliknout do náhledu. (Samozřejmě je to zjednodušená modelová situace, v praxi to vypadá trochu jinak, ale to označení skupin se dá takhle použít.) Napadlo mě, že by to mohlo pomoct víc lidem. Taky koukám, že ohlas není moc velký...takže buďto lidi, co chodí na veřejné forum, nebrání často pod útoky, a nebo používají jiný styl, než-li já a nevidí v tom přínos...

PS. Jo a tohle téma se má jmenovat "Dynamické skupiny - příchozí útoky". Takhle to dopadá, když člověk ve 2 ráno píše na forum :D
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser25426

Guest
Hmmm, ani jsem tak moc nechtěl radit - každej má nějakej svůj způsob, jak se v tom vyznat...
Když si to takhle podobně vysvětlil, tak v tom vidím i logiku ;)

Ale já to nepotřebuju - dělám to už pár roků po svým - a upřímně - moc přívrženců asi neseženeš, protože takhle do hloubky se tím moc lidí nezabývá...
Mnohem jednoduší je zakňourat si na foru o podpory a pak čekat, jak to dopadne :)

[SPOIL]Takže jen na okraj - jeden z osvědčených způsobů ;)
Máme skupinu pro napadené vesnice - když ji ručně projdem, zhodnotíme stav - a podle toho buď označíme jako vesnici na uhnutí, nebo ji zajistíme. Valná většina hráčů nemá ani na hranici takový nadbytek podpor, aby nemusela před útoky dolaďovat stavy ;)
Práce ve skupinách je kapku jednodušší, než to tvoje kontrolování na mapě...
Ale jak už jsem napsal minule - každej má svůj způsob :)))
[/SPOIL]
 

Partyzán

Uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
12
Chtěl bych připomenout toto téma a zjistit, zda dnes najde podporu. Mnohokrát od té doby mi tato možnost chyběla.
 

Kozmicz

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
2.303
Návrh nebude relizován. Viz má předchozí zpráva.
 

Bzzbzz

Uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
46
Já si myslím, že je to dobrý nápad. Taky mam ráda vše pěkně uspořádáno. Bylo by to fajn přehledné...
Když pak jde přes tisíc útoků, je opravdu hodně velký problém se v tom vyznat...
 

DeletedUser42781

Guest
Já bych to také využila. Když jde tolik útoků tak by bylo super mít možnost v dynam. skupinách rozděleny vesnice tímto způsobem.
 
Nahoru