• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Dynamický kmenový limit

jomo2x

Nový uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
3
Zdravím dám to sem ako nápad na možné nastavenia niektorého z budúcich svetov (možno aj speedu, ak chcete, tam by to mohlo byť o to zaujímavejšie).

Chápem, že kmenový limit je prispôsobený počtu ľudí hrajúcich hru a ked som hral na CZ7 to bývalo tuším 200, teraz na CZ76 kde hrám je to 25.
Na začiatku to môže spôsobovať určité komplikácie hlavne ked ide o svet kde nejde posielať podpory mimo kmeň, čo je fajn, treba sa prispôsobiť nastaveniam a tie su fér kedže sú pre každého rovnaké.

Ale keď som sa tak nad tým zamýšlal, svet 76 mohol byť dosť zaujímavý ak by bol svet nastavený nasledovne.

Začalo by sa s kmeňovým limitom napríklad 100 / 200 členov a každý deň by tento limit klesal o 1-2 členov s tým, že úderom polnoci, ak by bol kmen plný, bol by vyhodený člen s najmenším počtom bodov, alebo člen s najmenším počtom bodov porazeného protivníka, v prípade keby limit klesal po dvoch by mohol byť napríklad 1 taký a 1 taký, dá sa tam vymyslieť čokolvek. Tu by to vedelo vedenie kmenu regulovať tým že vyhodí iných hráčov pred pol nocou ak by bol kmen plný.

V počiatočnej fázy hry by mohol byť napríklad dvojtýždnový prestoj kedy kmeňový limit neklesá ak by to bolo potrebné.

Kmeňový limit by skončil klesať pri 25 členoch, takže do koncovej fázy hry by to nič neovplyvnilo.


Toto bol len názorný príklad akym spôsobom by mohol vzniknúť svet s fakt zaujímavými nastaveniami :) Taká myšlienka, čo ma napadla, budem rád za každého názor, čo si kto o tomto myslí.


jomo
 

Kozmicz

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
2.303
Bohužel ve hře není žádný automatický systém, který by toto hlídal. Navíc, pokud by se nastavil limit členů na 100 a o půlnoci by se ručně snížil na 99, tak by k vyhození člena kmene nedošlo, kmen by měl zkrátka o jednoho člena víc, než je povolený limit. Takže bychom museli každý den upravovat nastavení a procházet každý kmen vyhazovat jim posledního člena kmene.

Tento nápad tak nebude realizován.
 

jomo2x

Nový uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
3
Tak ono by to mohlo byť zaujímavé aj keby sa tí ludia nevyhadzovali, ak by sa kmeň rozhodol mať "nad limit" zablokoval by si v tom pripade akýkoľvek nábor a to, že kmeň nemôže mať "nad limit" by sa dalo dať do výherných podmienok teoreticky. Ale tak to bolo len tak, čo ma napadlo, aj som si myslel, že to asi nepôjde nastaviť.

ďakujem

jomo
 
Nahoru