• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

EU .... zastánce či odpůrce (a víme vůbec proč???)

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser40852

Guest
Neodbočil jsem nikam, jen ty jako vždy nevíš odpověď. Když tu bylo období tzv. krize, tak ať jsem se zeptal kohokoliv, jak se krize projevuje konkrétně u něj, tak nikdo neodpověděl, stejně jako ty.
 

DeletedUser33829

Guest
Nečekej, že se Ti budou, alespoň tady lidé „chlubit“, když chlubit se v takovém kontextu není čím, a pak Ti stejně může každý napovídat co bude chtít. Nepovažuji za důležité Ti tady odpovídat na soukromé otázky, obzvláště když si na ně stejně odpovíš sám. Už tak jsem tady na fóru toho řekl hodně a někdy to dostanu za zády vyčteno. Jen ve stručnosti se pleteš, pleteš se i v těch svých odpovědí na mě, jsou tady lidé, kteří mě znají, a tak to ví také, dále to rozebírat za sebe nebudu. Byla tu na DK jedna hráčka, která už dnes nehraje, která si stěžovala/říkala, že jí byl snížen o 10 % plat ve státní správě, otec i když dělal v soukromé firmě, tak jim tenkrát snížili plošně všem platy o 4 %, byl změněn zákon i o valorizaci důchodů, aby důchodcům bylo přidáno méně a k tomu je potřeba započítat inflaci a zvyšování DPH, které tenkrát probíhalo, takže dochází k ještě větším propadům reálýnch mezd. Dokonce jako argument krize používala i jiná soukromá firma, která nebyla v krizi, ale použila to jako argument, proč nemůže přijmout na léto tolik brigádníků jako v letech předchozích, já jsem se tam sice dostal, ale jiní ne. Ale to už je další fenomén, jak toho jen některé firmy využívaly ke svému prospěchu a napsal jsi, že chudí chudli a bohatí bohatli. Napsal jsem tu kromě některých jednotlivých případů i případy celkové, sám píšeš, že se to nikoho nedotklo, ale pak napíšeš, že chudí chudli... Jestli Tě „mrzí“, že to nedošlo do situace třicátých let, kdy by lidé stáli fronty na free soup (polévku zdarma) a že lidi nechodili s transparenty okolo krku či v rukách, že přijmou jakoukoli práci...

Ale tady jde i o další aspekty, a to že tu krizi nikdo nepředvídal, dokonce někteří tvrdí, že byla vyvolána uměle, že současný růst je jen umělý, nafukuje se tu dluhová bublina a v budoucnosti až to praskne pořádně, tak teprve pak to bude masakr. Také nejde jen o krizi ekonomiky, ale o krizi politiky, ideologie, krizi morální, krize hodnot.
 

DeletedUser40852

Guest
Nechtěl jsem žádné osobní věci nebo něco podobného. Jde mi jen o to, že každý hovoří o tom, že byla krize, ale málokdo ji pocítil osobně. Ano, některým Kalousek snížil platy, některé invalidy Drábek papírově uzdravil atd. V tu dobu vláda udělala obrovskou chybu, že snížila kupní sílu obyvatel. Kalousek dokonce udělal i změnu v již uzavřených stavebních spořeních. Přesto se státní dluh astronomicky zvyšoval. Kalousek šetřil na střední třídě a níž. Prostě na těch skupinách obyvatel, o kterých věděl, že si nenajmou právníky a nebudou se soudit. Proto nešel do horních 10.000.
Každý mluví o tom jaká byla krize, ale když se ho zeptáš jak konkrétně ho postihla, tak není schopen odpovědět.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru