• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Fandiik - Vánoční dárek

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Fandiik

Nový uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
10
Před třemi lety jsem se rozhodl, že své přítelkyni daruju prstýnek. Představa toho, že mám dostát nějakým všeobecně známým tradicím, které jsou ale záhadně známé jenom ženám, v podobě zaplacení trojnásobku platu za kousek kovu ve mně vyvolávala úzkosti a způsobovala závratě. Rozhodl jsem se tedy, že dárek vezmu doslova do vlastních rukou.

Hodiny jsem strávil googlením hesel jako „jak vyrobit prstýnek“, „jak vyrobit prstýnek ze dřeva“, „jak vytáhnout třísku z prstu“, „nejbližší řezbáři v okolí“, dokud jsem neměl alespoň hrubou představu toho, jak by měla práce na prstýnku vypadat. Sedl jsem tedy do auta, odjel za město na chatu, odešel do lesa, pokácel strom, nařezal ho na kusy… Anebo možná jenom ve sklepě našel nasekané dříví, to záleží na úhlu pohledu a na tom, komu historku zrovna vyprávím. Každopádně jsem dřevo ohobloval, vrátil se domů a pár dní nechal hoblinu louhovat ve vodě.

Nastal hlavní problém – jak zjistit správnou velikost? Donutil jsem tedy ženu, aby si změřila všechny možné tělesné míry, aniž bych jí jenom slovem napověděl, kterou konkrétně potřebuju. Kdyby tedy někdo potřeboval znát standardní délku jazyka od kořene po špičku, nebo vzdálenost obočí od uší, není problém, mohu dodat. Při porovnávání obvodu prstu, který mi poslala, jsem zjistil, že přesně odpovídá obvodu velkého žlutého zvýrazňovače, který mi ležel na stole. Stala se z něho tedy poslušná šablona. Následovalo motání hobliny do příslušného tvaru za pomoci fixu a slepení nově vzniklého prstenu hektolitrem sekundového lepidla. Ano, přilepil jsem si tři prsty k sobě. Ano, vyteklo mi lepidlo do fungl nové podsvícené klávesnice. Ne, nešlo to vyčistit.

Tak či tak, stal se ze mě hrdina. A tak pokaždé, když někdo vysekne pochvalu mému pravděpodobně životnímu dílu, snažím se tvářit, jakože to byl nadlidský úkol, ale vlastně brnkačka, a přitom mimoděk v kapse odtahuji tři prostřední prsty od sebe při vzpomínce na to, jak bolavá tahle ruční práce může být. Příště možná radši vytáhnu ty tři měsíční platy.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru