• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Fotbalová síň

DeletedUser

Guest
Myslím, že to by nebyl problém a rozhodně to je řešitelné. Realizační tým má k dispozici kvanta informací.

Bohužel Vrbovo jmenování je PR pro Peltu a zároveň Zeman je mimo tyto poměry a vždy proti různým machinacím bojoval.
 

DeletedUser

Guest
také jsem hodně zklamán z toho, že Vrba Viktorku opouští... Plzeň hraje skutečně nejlepší fotbal v lize a trochu se bojím toho, že bez Vrby se vrátí zpátky do starých kolejí středu tabulky...

Už bylo načase, Vrba už toho s Plzní nemohl víc dokázat a potřeboval kariérní růst, který mu reprezentace umožní. Plzeň může hrát stejný fotbal i bez něj, hráče na to má. Spíše přijde pokles s odchodem Horvátha, který se dá už velmi brzy očekávat. Navíc hráči jako Kolář, Limberský nebo Petržela stárnou také a je otázka, jestli budou chtít v Plzni strávit zbytek kariéry.

Tak Plzeň je v tomto dobře nastavená, ale český klubový fotbal jde směrem nahoru a Plzeň v tomto byla stabilní vlajkovou lodí. Pokud chceme mít více účatníků v pohárech, tak místo bude muset někdo prozatím zaplnit, což za současných podmínek může pouze Sparta a k ní se přilepit 1-2 kluby, které taky něco většího v Evropě uhrajou (Plzeň, Liberec, ...)
Ať už povede na jaře trenér jakýkoliv, tak je jasné, že jen málokdy se stane, že vše pošlape ihned na nejvyšší obrátky. Bude trvat 0,5- 1,5 sezony než se to opět srovná jako za časů Vrby a tým bude produkovat efektivní fotbal.

To, že je Plzeň takhle nahoře je nejen zásluha trenéra, ale i celého vedení, které dokázalo klub směřovat tím správným směrem. Nemyslím si tedy, že přijde nějaká výraznější stagnace. Tvrdím, že Plzeň v této sezóně nemůže skončit hůře než druhá. Teplice i Liberec zažijou (oni už zažívají teď) hořší časy a Bolka se na Plzeň těžko dotáhne. Liberec kvůli vytížení v EL bude v lize ztrácet, Teplice přišli o Mahmutoviče (kvůli tomu mi nevyjde sázka v kurzu 6:1, že dá víc golů než Lafata :() a těžko si udrží výbornou výkonnost po celou sezónu. Sparta šlape výborně, může se soustředit jenom na ligu a zatím se plní moje prognóza, že bude brát titul. Plzeň jí ho ale určitě nedá zadarmo, protože i Sparta se nevyhne slabším chvilkám.

O české reprezentaci je škoda mluvit. Já osobně jsem měl představu, že repre by měl vést někdo z venku, ať už ten Zeman, jež by byl výborným mentorem pro mladší hráče, nebo kvalifikovaný cizinec. Myslet si, že přijde Vrba a vše půjde jen a jen k lepšímu je nesmysl. To by se nejdříve musely změnit strahovské struktury a mám takový zvláštní pocit, že pokud Vrba bude chtít prosadit k obrazu svému, tak mu dají vědět "velcí čápi", kdo je tady pán.

Zeman by se mi taky hodně líbil, nicméně Vrba je neméně dobrá varianta. Cizinec by stál neadekvátní peníze a radši na lavičce uvidím někoho, jako je právě Vrba. Nemyslím si, že by Pelta měl nějaký zájem na tom, aby repre nešlapala. Vrba si do své práce určitě nenechá mluvit, strahovským strukturám navzdory....
 

DeletedUser

Guest
Pro mne osobně není moc reprezentace kariérní růstem. Nevím, ani proč ale pro mne je jako kdyby samostatná kategorie. Až na výjimky trenér, který se uvrtal do reprezentace už zůstal trenérem reprezentačním, anebo se vrátil, ale níže než když do ní vstupoval.
Co se týká otázky odchodů, tak Plzni nikdo nenabídne vzhledem k tomu, jak se zdeformoval fotbalový trh v posledních letech, odpovídající částky. V nejbližších letech budou takoví hráči přecházet buď zadarmo, nebo symbolické částky. Jedině že by přišel nějaký "ropák" a hodil do ringu přemrštěnou částku. Co se týče Horváta, tak vliv jeho odchodu bude záležet na tom, kdo se týmu ujme. Navíc Plzeň má ve svém kádru plno mládežnických reprezentantů, či hráču v relativně mladém věku s potenciálem.

Také zastávám názor, že v Plzni to nebylo jen otázkou trenéra, ale známe to, že když přijde nový trenér tak to buď překope, nebo si aspoň dovede "své koně". Netvrdím, že bude stagnovat uprostřed tabulky, ale bude ji chvíli trvat než se opět vydrápe a stabilně bude o 1. místo (0,5-1,5 roku).
Když si vezmeme spekulaci ohledně Kozla, tak i tam by přišla razantní změna stylu. Místo hry přes křídla by vše šlo přes pohyblivý střed zálohy a osobně si v tomto složení nedokážu představit českého "zubáče". Ano, Gedeon je o mnoho starší, ale také plní jinou pozici, která není to pravé ořechové pro Horvatha.
Případně spekulace o Zemanovi. Zeman si nesedne s každým a rád si prosazuje své koně, což by mohlo znamenat stopku pro pár "mazáku" a naopak by dostali šanci mladší.
Rozhodně bych nepodceňoval zbylé mužstva Teplice, Liberec a další, jež vidí v Plzni, že koncepční práce se vyplácí a export ven začíná drhnout a jediné pořádné peníze jsou v evropských pohárech.
Sparta je pro mne pro tento a příští rok jasným hegemonem naší soutěže a doufám, že v kvalifikacích do poháru bude uspěšnější než letos.


Trofám si tvrdit, že kvalitní cizinec by dokázal pracovat i za méně "adekvátní peníze" než Vrba. Netvrdím, že Pelta by neměl zájem,a by to fungovalo, ale má také své zájmy a svůj vliv bude rozhodně dávat najevo, což vyplývá z toho, že si vzal reperezantaci přímo pod svůj patronát. Samozřejmě Vrba bude zřejmě razit svou, ale ono vlastně byl také součástí toho "bordelu v českém fotbale".
V tomto mne pan Pešice překvapil, když se porozhlédl i mímo českou a zavedenou zahraniční scénu a v repre dostal možnost Mazuch, který kvalitu na nároďák bez pochyby má a doufejme, že Vrba také bude povolávat podobné legionáře a nikoliv některé "hvězdy" z GL.
 

DeletedUser

Guest
Ty hráči by sice opravdu nešli za velké peníze, nicméně Plzni už vydělali svou hrou daleko více a vzhledem k tomu, že přišli zadarmo, tak se nedá říct, že by Plzeň prodělala. Podle mě bude Plzeň pokračovat podobným stylem, managment nedovolí novému trenérovi výrazně překopat kádr a to i kdyby přišel Zeman. Roli Horvátha vnímám silnou spíše z pozice kapitána a duše týmu, kvalitou hry už má v Plzni náhradu i dnes.
Liberec i Teplice v lize už začínaí drhnout. Liberec paradoxně nejspíš postoupí v EL dál, přestože v GL předvádí mizerné výkony a z posledních 5 kol má pouze 3 body. Teplice jsou nahoře především díky výborné domácí bilanci (6-1-0). Já hlavně doufám, že se příští rok zvedne Slavie a bude liga na čele opět trochu vyrovnanější (jako třeba liga v Anglii)...

Já bych Vrbovi dal prostor a čas, osobně si myslím že pod jeho vedením půjde repre nahoru.
 

Drolda

Uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
13
No, snad s tím trochu pohne ;) Toho MS je škoda ;)
Myslím ale, že Plzeň na tom bude hůř, po tom co vyprodala největší opory ji opouští i trenér, který za tím úspěchem stojí ;)
Pamatuju si ještě, jak jsme patřili mezi elitní kluby, kdy se Španělé třásli.. (Koller, Poborský, Nedvěd, Rosa) to byl výborný ofenzivní tým! Chtělo by to navázat na tyto úspěchy, od té doby co je pryč Bruckner tak nic moc
 

DeletedUser34317

Guest
Ta Chelsea zase vybouchla s Basilejí:roflNeuvěřitelné, docela ostuda :D Jsem zvědav, jak ji tu zase obhájí Malkin :D

Jinak jsem rád že vybouchla i Házelóna :)
 

DeletedUser16561

Guest
Hm... Ťažko nájsť ten správny dôvod, ktorý obháji túto prehru. Chelsea včera nebola tým klubom, na ktorý som zvyknutý. Nevedeli sme si vypracovať šance, boli sme úplne mimo hry. Z našej strany to včera nebol futbal. Netuším čo hráčom chodilo po rozume, ale na trávniku sa správali ako keby tam boli za trest. Takto sa vyhrať nedá.
Ešte šťastie, že za najlepší futbalový klub chytá najlepší brankár. Inak by to neskončilo iba 1:0 v prospech domácich.
Péťa včera hviezda CFC. :cool

Včera sme si fakt nezaslúžili ani bod.


Postup zo skupiny máme istý. Teraz sa môžeme sústrediť na PL a ísť za svojím cieľom. Teda na konci kalendárneho toka byť prvý ! V každom prípade to bude ešte zaujímavé. ;)
 

DeletedUser

Guest
Bruckner měl k dispozici podstatně kvalitnější materiál než jeho předchůdci či následovníci, jeho role se přeceňuje. Jako trenér měl s tím kádrem dosáhnout na lepší výsledky. Dušan Uhrin dokázal v roce 96 přívést se slabším kádrem stříbro z ME. Naopak v roce 04 jsme padli v semifinále, fotbal to byl sice krásný, ale chyběla tomu nadstavba v podobě medailového úspěchu. Na MS 06 jsme vypadli už ve skupině. Všemi kritizovaný Michal Bílek dosáhnul před rokem na čtvrtfinále v o poznání slabším složení.

Co si budeme povídat, Chelsea nikdy nepředváděla moc krásný fotbal, její výkony jsou v Abramovičově éře založeny především na výborných individualitách. Oproti CFC je hra Házelóny ódou na radost. I když je pravda že lze spatřit určitý posun při srovnání letošního superpoháru s vyhranou LM či EL (rok nebo dva předtím).
 

DeletedUser

Guest
Ano, Brückner měl štěstí na generaci, ale přímo označit jeho práci za přeceněnou bych neřekl. Půlku mužstva si prakticky vychoval v mládežnických reprezentacích, kterou následně výborně zabudoval již k starým mazákům většinou pamětníků zmíněného Eura. Někdo nad tím může mávnout rukou, ale podívejme se například jak se zabudovala stříbrná kanadská dvacítka do "A" mužstva. Pro mne byli hoši z Eura zlatí, i když historie si pamatuje vždy jen výsledky. Předvíděli nádherný fotbal v plném nasazení. Bohužel až na pár záchvěvů bylo Euro Brücknerovým vrcholem, i když dodnes je památný zápas s Německem, kdy naše "B" mužstvo školilo německé. To byl rovněž velmi dobrý takticky majstrštyk.
Pro mne Bílek neměl nikdy kapacitu na to vést národní tým, i když například vyhrál se Spartou double. Mužstvo nemělo tvář, ať už po herní stránce, tak často i po té charakteristické. Navíc nezapomínejme, jak jsme se na to Euro dostali. Pokud by Rezek nezařval "Kdo neskáče, není Čech!", mohli naši reprezentanti sledovat Euro z pohodlí domova, nemluvě o štěstí ve skupině.

Chelsea má fakt tú najjednoduchšiu skupinu. Jednoznačný víťaz skupiny a to bez straty bodu !!
Jen kroutím hlavou, jak Chelsea "zabijí" své talenty, ať už produkty akademie, nebo svétově známé mladíky. Mourinho je dobrý manažer a trenér, ale tohle mužstvo není stavěné pro něj. Možná že jakmile si ho přestaví za těžké peníze, tak bude šlapat opět jako mašina, ale může se také stát, že se budou smát ti, co nakoupí "nechtěné zboží".
 

DeletedUser

Guest
Nechci shazovat práci Brucknera, jen je třeba si uvědomit zdroje které on měl a ostatní ne (Bílkovi se nemohlo stát, že by nechal zdravého Rosu na lavičce). U zabudování kanadské dvacítky jde hodně o vliv klubů, protože tam je obrovský rozdíl v prosazení ve srovnání s předchozí generací. Jenže Kanadská "20" neměla už v té době takové předpoklady, větší budoucnost se předvídala jen několika jedincům...Bohužel ani ta, se většinou nepovedla naplnit. Dost je to ovlivněno trhem na kterém se hráči vyskytují, protože ten český některým ten růst neumožnil a těm co kývli na první (nejvyšší) nabídku v zahraničí se také příliš nezadařilo. A je třeba si přiznat, že ten český úspěch byl založen především na výborných týmových výkonech, nikoliv na individualitách, které většinou velkokluby hledají. A že jich tam našli... Arturo Vidal, Alexandro Pato, Pique, Mata, Javi Garcia, Cavani, Suaréz, Chicharito, di Mária nebo Aguero.
Bohužel těch pár našich želízků v ohni nemělo zatím zrovna šťěstí v kariéře - viz. Fenin, Šimůnek, Petr, Kalouda nebo Střeštík. Suchý do kterého jsem vkládal velké naděje se dostal mimo základní sestavu, jako třeba jeho mladší slávistický parťák Necid. O Mazuchovi si už psal...Ještě jeden poznatek mi to přináší, to že se většina z těhle mladíků neprosadila v zahraničí zkvalitnilo ligu. Vůbec díky mladíkům, kteří neodcházejí tolik jako dříve je česká liga kvalitnější (viz. Liberec - Frýdek, Pavelka atd.).
Jinak mi přijde, že každá naše debata o repre se vždycky stočí k této dvacítce. :D
 
Nahoru