Haruanornor - Slavíme masopust

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Haruanornor

Nový uživatel
Registrovaný uživatel
Masopust


Období masopustu v hlavním městě Nalgatského království, bylo známo široko daleko. Velkolepá událost, na kterou se sjížděli lidé z celého kraje. Brzké jaro nachystalo na tento den krásné počasí, což ještě více zvyšovalo účast natěšených obyvatel i šlechticů. Zároveň ale i různých zlodějíčků, kteří zde viděli příležitost, jak si snadno přivydělat.
Hlavní širokou ulicí, kterou lemovaly bohatší domy ze dřeva a kamene, se táhl průvod masek, financovaný místním šlechticem, aby nalákal co nejvíce lidí, a také uctil přízeň Boha. Zahájení se tak táhlo ve velkolepém stylu, s hudbou a kvalitními převleky, které měli každého potěšit. Dospělý i děti postávali po okrajích ulice a hlasitě se bavili.
Mezi nimi se s námahou protláčel Tlustý Joen. Opravdu široký mladík, který pracoval jako tovaryš u zdejšího uznávaného kováře. Mířil na pivní soutěž, která zde byla velice populární. Každý rok se soutěžilo o dost tučný měšec zlaťáků, což přitáhlo kdejakého násosku.
Tlustý Joen se dovalil na dřevěné pódium, kde se během dne bude odehrávat hned několik soutěží. Zasednul na volné místo na dlouhé lavici, před kterou byl táhlý stůl. Drobný muž, převlečený za dvorního šaška poskakoval mezi soutěžícími a bavil obecenstvo nemístnými komentáři. Joen na to už byl zvyklý, a tak zachovával klid a těšil se na své milované pivo.
V davu se rozrostlo skandování. Šašek odstartoval soutěž a na stůl před každého pijana přistál dřevěný korbel přetékající bílou pěnou. Lidé začali sázet a zábava se dostala do plného proudu.
Tlustý Joen do sebe nalil první várku a otřel si pusu od pěny. Nic to pro něj nebylo, jenom lehké osvěžení. Muž s tenkou bradkou mu ihned naservíroval další porci na stůl.
Rychlé vypití svěžího moku se opakovalo a doprovodil ho hlasitým krknutím. Dav zajásal a zdvihlo se povyražení i další sázky. Ostatní soutěžící dopíjeli teprve první pivo. Lidé začali o to více podporovat svého šampiona.
V této hře se ale vyskytoval jeden velký podvod. Tlustý Joen patřil do party místních zlodějíčků a vše co tady spolu dělali, mělo dvojí smysl. Korbele, které mu servíroval jakoby na oko nezaujatý mladík s bradkou, přezdívaný Gosel, byly ochuzené. Měli zvednuté dno a ještě k tomu šidil jejich plnění. Navíc Tlustý Joen na znamení muže v davu přihlížejících vždy provedl nějakou výtržnost, aby odlákal pozornost a jeho komplicové snadněji prohrabali kapsy rozvášněného lidu. Proto se stávalo, že Tlustý Joen krkal jako o život, občas se lámal na lavici, řval a nezřídka dělal, že bude zvracet.
Na nohách zůstal jako jediný. Ostatní se časem váleli na stole nebo na prknech pódia a měli dost. Joen vstal a zamotal se. I ty ochuzené dávky mu naložily. Vykrknul své poděkování a převzal si cenu od šaška, který celou dobu srandovně komentoval soutěž. Plán zlodějíčků vyšel a budou se mít na těchto slavnostech zase jako králové. Budou neřestně utrácet jako každý rok a do místního hostince si odvedou nějaké pěkné dívky, které jim budou dělat společnost.
Podobných drobných kapsářů a podvodníků bylo na tomto masopustu hodně, ale to nikdy nezabránilo tomu, aby se lidé z širokého okolí dosyta najedli a pobavili. I přes drobné problémy, byl toto stále ten nejlepší masopust v Nalgatském království, a jeho sláva ho předcházela.

♣ ♣ ♣

© Haruanornor
 
Naposledy upraveno:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.