• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Hl. budova-na max?

  • Zakladatel vlákna DeletedUser26598
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

luki28n

Častý uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
32
já to neřeším... když se kouknete na můj účet na s. 8, tak to poznáte... u mě je hlavní opevnění, SD a kasárny se stájema.. ostatní nechávám většinou tak, jak to zaberu ;)
 

DeletedUser11059

Guest
H@ty ..... vždy přemýšlej o tom, kde se nacházíš na mapě, jaké jsou Tvé přednosti (obranář, útočník) a jakého máte nepřítele.
Pokud jsi obranný účet, nejsi na hranicích a útoky na Tebe nechodí ... nemusíš mít hl.b ani na těch 20, dokonce i jiné budovy nemusí skoro vůbec existovat ... jako hradby třeba ........ protože se Ti pak uvolní místo v seláku a vytvoříš víc obranných jednotek pro kmen. Jsi-li útočník, pak jsi nejspíš na hranicích a záleží na nepříteli. na jeho aktivitě, na to s čím a jak útočí. Osobně preferuji hl.b. na 20 ... stačí mi to na rychlou dostavbu opevka i v době krušné vojny. Ale někdo ji má na hranicích třeba na max.
 

Deleted User - 18375

Guest
papasese:

1) Hradby určitě stavět - nevíš kdy ti kdo vrazí kudlu do zad...
2) Hl.B. na menší level než 20 - a co mince?
 

DeletedUser11059

Guest
pokud jsi na kraji mapy a máš kolem sebe jen vlastní kmen, cizinec by dorazil až za 100 h a jsi čistě obranný hráč ... hradby nepotřebuješ, kdyžtak je do těch 100h dostavíš, kdyby náhodou .... a s tou kudlou - záleží v jakém kmenu jsi. U nás by se Ti to od spoluhráče stát nemohlo :yes .

jj, mince jsou důležité ... ale zase záleží na Tvé kombinatorice a času, co můžeš obětovat ..... protože můžeš mít v tom případě, co jsem popsal jen třeba kovárnu a stáj na TK a na nic jiného, a tržiště zabere málo místa, čili přeposílat do vesnic, kde panský je ... ale tolik času má málokdo, čili jak jsem psal, i já mám hl.b. na 20 ...
 

DeletedUser16337

Guest
Stavba budov

H@ty - na Tvoju otazku :
Zdarec, co myslíte? Je lepší mít hlavní budovu na 20 nebo na 25?
Pro tu první variantu bych viděl takovýhle složení města:
Hlavní budova 20
Kasárna 25
Stáj 20
Dílna 10
Panský dvůr 1
Kovárna 20
Nádvoří 1
Socha 1
Tržiště 18
Dřevorubec 30
Lom na těžbu hlíny 30
Železný důl 30
Selský dvůr 30
Skladiště 30
Skrýš 2
Opevnění 20
Vesnice by měla 9 718 bodů A pro tu druhou variantu:
Hlavní budova 25
Kasárna 25
Stáj 20
Dílna 10
Panský dvůr 1
Kovárna 20
Nádvoří 1
Socha 1
Tržiště 15
Dřevorubec 30
Lom na těžbu hlíny 30
Železný důl 30
Selský dvůr 30
Skladiště 30
Skrýš 5
Opevnění 20
Vesnice by měla 10 104 bodů

... si si vlastne odpovedal ty sam?! :
Hm a mince budu dělat asi jak?
Mne to pripadalo, ako keby ti staval tvoje dediny niekto druhy? Teda bud si ziskaval same barbarky zadara, alebo si preberal Lamu-zadara. Myslim, ze uz od CZ6, kedy som zacal hrat DK, vsade sa pisalo ako zacat stavbu dediny. A to, ze so vystavbou dediny ide uzko aj vystavba army, ty asi unika ... !
To , ze co tu pisali ostatny, su ich bojove skusenosti pre ich svety v ktorych hralia v pre ich situacie, ktore v tom case riesili. No pre teba je to"pasé". Nakolko vzdy stavas podla tvojej situacii. Pre Teba by bola najlepsia rada, vrat sa naspat na zaciatok hry...
Popisovat stupne budov tu nema vobec zmysel. Stavat treba vzdy podla potreby. Inac stale platilo, plati aj bude platit: dedina na max sa nestavia! Zatial si to dovolili len hraci kmena na 1-3 mieste v kazdom svete. Boli,inac, aj taky "majstri",ktorý mali 100 -600 000 bodov a stavali na max dedinu. No potom boli velmi prekvapkavaný, ked ich velmi skoro a velmi rychlo superi preberali... Samozrejme stiahli aj silu kmena, no len do polovice svojich dedin. Potom vzdy kmen urychlene zabral takeho hraca...
Teda odpovede, co som tu precital, by sa dali dat aj do 3-5tem na tomto fore. Tam by sa popisali viac fragmenty bojov a teda rozne taktiky. Su zaujimave, ako pre obranu, tak aj pre utok. No trebalo by vzdy upresnovat v akom case a v akom priestore.
Ja by som obratil pozornost na rovnicu casu /priestor je max rozmanity, nikdy nevies, kto odpadne a prebera sa, alebo , aj u supera, kto jednoducho to vzda a nikomu nepovie nic a potom rozmyslas ako na barbarky, ale nabite obranou .../.
1 dedina 300 bodov, 500, 1000, 3000 a 5000 /tu uz je profilovana armada a doplnena min na 66-75%/. Potom 3 dediny -dodrziavame zakladny pomer. 5 dedin, uz sa sypu pozvanky do kmenov. 10 dedin, zakladna utocna jednotka , kde si zvolime pomer / podla momentalnej situacie/. 20 dedin - menime status /utocna+interkontinentalna+obranna/. 30 dedin - mozeme si dovolit mat nedostavane 4-8 dedin./ V CZ serveroch sa mi dost stavalo, ze sa spoluhraci ulakomovali na "otravene barbarky v blizkosti hranic", a tak isto boli ihned napadnuty a dost rychlo aj skoncili - vobec na DK. 40-50 dedin, zacina nam vyskakovat nevyhodny pomer pre moralku /proti silnym este je neaka vyhoda, ale ty slabsi zacinaju byt dost otravny ..../. 60 dedin- uz sa stavas hranicou kmena a si schopny ubranit urcity usek. 100 dedin- meni sa pomer moralky/ slabsi uz prestavaju, a silny nastupuju/. Nutne mat zaradene dediny do skupin! A stavat vojska uz len cez masovu rekrutaciu/zarucene inac vobec nestihate nic!/. 200 dedin- mat povinne odoslane v kmeni zastupcu na dovolenku, a vytvorena skupina v kmeni/ uz sa nekomunikuje s celym kmenom ale ciastocne, Pre kmen je komunikacia s veducim skupiny!/.
Takze teraz, ked sa obratime na spat, tak vidime, ze dolezitym rozhodujucim faktorom byva moralka . A ta sa dosahuje roznymi sposobmi, viacere ste tu aj spomenuli.
* slabsi zautoci na silneho, lebo ma navrch moralku,
* silny dlho tlaci na slabeho, aten urychlene bura Hl. budovu lebo ziskava na moralke a stiha sa branit,
* silny zautocil na slabeho, ten ma dost suriek a tak zbura bane suroviny a ziska moralku,
* silny zautocil na slabeho a utok trva: rychlo - zmenime pomer viac vojska menej budov, este moralka pomoze
pomaly- udrziavame pomer vojsko-budovy
dlho-zvysime pomer na budovy /hlavne aby hlavna mala dost/ a znizime vojska, moralka uz nezabera, len okamzita obnova budov.
* nestaviame surky naplno- podla ATP narastu bodov za budovy, su surky hned druhe za hlavnou budovou, pre velky vplyv na moralku ich nestaviame naplno!
Nevyhody? Nie je ziadna nevyhoda len plusove hodnoty!!!
*** malo suriek? doby dalsiu dedinu a mas miesto -200 +1600 suriek.
*** nemas mince na slachtu? Pracuj s uctom, dobre stavaj, a ked si to dobre zpomeris/ podla kasarni a staji, zadaj primerane vojsko-bud podla poctu-500-1000,alebo podla casu 3-4 dni. Za taky isty cas nech sa stavaju dve budovy, alebo viac malych/, tak zistis prebytok suriek. Tie preposielaj primarane na vzdialenost/ dalsom neake skupinky po 5 a tie som posielal do krajnej dedinky, susednej k dalsiej skupinke. A div sa svete takto som stale razil mince!
*** malo vojska- pozri sa len na rychlost vystavby vojsk, a zistis ze surky na nizsiom leveli vobec nemaju vplyv na rychost vystavby vojsk. Samozrejme , je ale velmi "pohodlne" dat prikaz na tyzdne a potom sa neukazat na DK tri dni? To by uz bolo treba pracovat a makat kazdy den a stale preposielat surky, nie vsade je treba tolko suriek a ked ich preposles, tak ti zase nechybaju!
Vyhody? jasne- viac vojska a to dost podstatne!
Kovarnu -nekomentujem. prispevky tu na ma len "prijemne pobavil". Asi to bolo ich ucelom. Ako som hore pisal, rozny ludia maju rozne potreby a tak sa zabavaju.
Trziste -jedine nutne zlo. A kazdy sa s tym musi sam a po svojom vysporiadat. Tieto rady su len reporty z inych situacii. Kazdy ma svoje a musi ist podla seba! Ako hovoria skuseny -Turgon:
Tržiště, to je otázka. Ad absurdum, stačí i 10 (nebo kolik). ale čím méně, tím řádově více práce. Řádově. A i na mne je 15 příliš málo /sice tu jsem on-line často, ale to neznamená, že tu trávím delší časy/. Takže jakmile chceš nebo potřebuješ něco přeposlat, tak něco kolem 100.000 surovin je (na můj vkus) jen tak tak /mám více/.
I v testovacích vesnicích, kde mi to bylo jedno, tak mám i jen vyloženě pro testy 91.000 surovin (teď ani nevím, na kolik to je tržiště, asi 19 nebo 18).

Ale zajisté, čím méně tím lépe. I když, s menšími hodnotami se už tak moc nezvyšuje počet volných lidí v selském dvoře (proto třeba nemám problém se na skrýší 10, protože skrýš na 10 zabere pouhých 8 lidí ze selského dvora).

Skutocne riesim to len a len podla potreby- na hraniciach kde mam pevnosti 10-12 level? /ale to musi byt staly boj a stale doplnovat vojska. Nebojuje sa je klud ? ateraz co zo surkami? budem ich len tak stracat? poslem dalej , jej ale kde mam trziste ?????/ :cry
15-18 v druhej lini za obranou na hranici? /joj padaju mi aj budovy, potrebujem vela hliny-selak-, potrebujem vela dreva -kopie, a aj zelezo- chybaju mi mece, co mam skor poslat? ochvilu mi padne mestooooooooo./:shout 20 level - tretia linia utocne? /joj zautocil som a tiez som poslal do obrany surky. Ako postavim dalsi utok ???????/.:( 21-22 level, super, uz aj zasobujem , a aj staviam opakovane, joj ako dobre....:)
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru