• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Ideální vesnice?

DeletedUser

Guest
Mam dotaz, jak podle vás vypadá ideální rozestavění vesnice (kolik čeho na jakém levelu).

Každá standardní vesnice má 24.000 "pracovních pozic". Plně postavené budovy zabírají 3.446 těchto pozic (viz níže). To znamená, že na vojenské jednotky zbývá cca 20.500 pozic.

Jak podle vás vypadá ideální armáda v každé vesnici? Které budovy nestavět až do konce?


snob1.png


Hlavni Budova - 475
Kasárna - 303
Stáj - 158
Dílna - 72
Panský Dvůr - 80
Kovárna - 395
Socha - 10
Tržiště - 866
Dřevorubec - 326
Lom na hlínu - 326
Železný důl - 326
Selský dvůr - 0
Skladiště - 0
Skýš (k ničemu) - 10
Opevnění - 99
 

DeletedUser

Guest
Teda u té armády to je různé.....jinak pokud je to obraná vesnice jinak pokud útočná...A já rozhodně nestavím na max. hlavní budovu a skrýš taky ne.....
 

DeletedUser

Guest
Hlavní budova Ti stačí na 25, 30 nemá moc velký význam, nutnost je mít 20.
Tržiště taky tak 25 je zbytečné, dobré je 20, nutnost je 10.
Dílna 10. úroveň stačí.
Skrýš a socha se hodí, alee nejsou nutné.

100% na max jsou potřeba:
Kasárna, stáje, surovinová produkce, skladiště, selský dvůr, opevnění (panský dvůr a kovárna).

---

Složení armády je věc jiná, jen je nutné mít armádu buď obranou či útočnou, ale netřepat, nemíchat.
 

DeletedUser1842

Guest
V obranné vesnici pokud nechceš stavět TK, nejsou nutné stáje, pokud nehodláš posílat fake útoky ani dílna. Tržíště 20, hlavní budova 20. Panský dvůr také nemusí být, ale pro utrácení surovin je určitě vhodný.
 

hejdič

Pokročilý uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
5
Hlavní budova (Stupeň 20)
Kasárna (Stupeň 25) - nutnost
Stáj (Stupeň 20) - nutnost
Dílna (není k dispozici) - pokud stavíš ve vesnici obranu, tak je dílna celkem zbytečná
Panský dvůr (Stupeň 1) - nutnost
Kovárna (Stupeň 20) - nutnost
Nádvoří (Stupeň 1) - nutnost
Socha (není k dispozici) - žere to selák, tak ji mám jen v hlavní vesnici;)
Tržiště (Stupeň 10) - nutnost
Dřevorubec (Stupeň 30) - nutnost
Lom na těžbu hlíny (Stupeň 30) - nutnost
Železný důl (Stupeň 30) - nutnost
Selský dvůr (Stupeň 30) - nutnost
Skladiště (Stupeň 30) - nustnost
Skrýš (Stupeň 4) - dokud za to není potřeba seláku, tak stavím kvůli bodům
Opevnění (Stupeň 20) - nutnost
 

DeletedUser3219

Guest
vždycky záleží na tom, kolik máš vesnic. Když jich budeš mít 15, má smysl mít různě postavené obranné a útočné a hrát si s kapacitou selského dvora.. Když jich máš 300 - nebo dokonce mnohem víc, potřebuješ "nějaký kopyto" podle kterýho sekáš všechny vesnice. Přestavování z obranných na útočné a vice verza je poměrně běžné - stačí, že musíš přestavovat vojáky, ještě tak ztrácet čas přestavováním vesniček. Zvlášť když jsi při tom pod útoky a pořád ti to někdo ničí ;-)

Je možná zbytečná hlavní budova na 30ce - jenomže když ti sundaj hradby a závodíš jestli je rychlejc postavíš přes noc nebo ti je rychlejc přes den sundaj, hodně se to hodí. Každý dostavěný stupeň se pak počítá.

Kdysi jsem si obranných sundal dílnu - jenomže pak se blbě fakuje a když děláš co nerychleji cokoliv ve vymlácený vesnici, není nad to udělat mezi útoky 2-3 katapulty na obrannu. Zkoušel jsem sundat kovárnu, ale úplně stejně my chyběla TK, nebo šlechta. Zkoušel jsem sundat tržiště - ale zvlášť na fronte prostě čas od času suroviny přesouváš, to je marný a když ho máš malýho :) (to tržiště), tak musíš jít na několikrát - opět další věc, co musíš v hlavě udržet...a združuje.

Nakonec jsem skončil na tom, že stavím všechny vesnice na max. i když to není optimální, ani z hlediska selského dvora ani z hlediska morálky - ale zas na prvnoí pohled ze seznamu poznám, kde mám hotovo, kde ne, rychle se orientuju a šetří mi to čas ;-). A nepřátelé mě považujou za trubku, což taky není k zahození ;-)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser7531

Guest
...Plně postavené budovy zabírají 3.446 těchto pozic (viz níže). To znamená, že na vojenské jednotky zbývá cca 20.500 pozic.

Opravdu jsem jediny, kdo si nevsiml, ze budovy ve vesnici vystavene na maximum, tj. 12154 bodu zabiraji 4188 mist a ne 3446 ???!!!:eek::eek::eek::eek:
 

DeletedUser

Guest
Já stavím vesnice na maximum pořád a všechny :)

1) To nese hodně bodů (samozřejmě, že já jedu na rank :D)
2) Dobře to vypadá, když mají všechny stejné číslo :D
3) A také, většinou Vás těch několik desítek vojáčků navíc nezachrání :)
 

DeletedUser4673

Guest
Když ti připadá "kůůl" stejný počet bodů, tak můžeš demoloval v každé vesnici to stejné, nemyslíš?
 

DeletedUser3219

Guest
no, ona tu není žádná stavba, která by byla "úplně" zbytečná, každá má svý využití a svoji funkci. Podle stylu hry některou třeba vůbec nevyužiješ, ale já se snažím styl trošku změnit, když to nejde tahle, zkuzím to jinak a k tomu se mi zatím nejvíc osvědčily plné vesnice - jsou nejvariabilnější.

Něco ve vesnici nestavět je potřeba si dobře rozmyslet. Protože když pak chceš něco změnit, musíš (třeba) všechny vesnice přestavět. Například se v nějaký fázi rozhodneš, že ti moc ubejvaj obranný jednotky - doteďs jich měl hodně a šlo o kvalitu, ale teď potřebuješ rozjet větší produkci a začneš stavět TK do obrany - pokud bys měl ve 300 vesnicích najednou dotahovat kovárnu z 15 na 20 - tak pěkně děkuju! to samý třeba dílny - prostě, všechno má svý
 
Nahoru