• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Jak by dnes vypadalo Československo

Garrett

Uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
33
Dobré, to mě pobavilo také pajcline... :D :D

Proč by to měla být katastrofa? Nikdo nemůže vědět jakým směrem by se situace vyvinula, kdyby vyhrála 3 říše. Možná by to bylo horší, možná lepší. Teď už můžem jen hloupě spekulovat
biggrin.gif
Jestli to bereš takto tak budiž... Mě se ta představa /mírně řečeno/ dost nelíbí... :scratch
 

DeletedUser33829

Guest
Ale ano, souhlasím...
Možná bych měl jen poznámku k těm letadlům: SSSR museli od Němců kopírovat letadla, protože to byli právě Němci, kdo vynalezl proudový pohon. V tomto ohledu můžeme jen děkovat, že ho vynalezli a uvedli do provozu tak pozdě, protože mít proudová letadla už během bitvy o Británii, tak by Británie tuto bitvu prohrála a Bůh ví, co by bylo potom. A to ani nemluvím o jednokřídlých letounech Horten Ho 229 a Horten 18. Ty kdyby dotáhli do konce a měli také už v bitvě o Británii, tak by to byla úplná katastrofa. Přdstav si, že by Němci měli už v té době stealth letouny /i když ta technologie nebyla 100% neviditelná/ a bombardér schopný takového doletu, že by s velice pozdní možností odhalení mohl bombardovat východní pobřeží USA. Hrůza a děs...
Je to jen můj názor, ale jsem přesvědčený, že je to tak.

Možná se budeš divit, ale Němci proudové motory měli už v době bitvy o Británii a tudíž i v době, kdy napadli SSSR. Jenže je považovali za zbytečné, když plánovali zničit RAF během měsíce a SSSR dobýt během 6 - 8 týdnů, tak jako se nepřipravili na zimní výbavu. V takovém konceptu bleskové války byla proudová letadla k ničemu a vyráběli ta letadla, která už měli a která se osvědčila. S obratem a ústupem války už nebyl žádný plán tak nesmělý a nereálný, aby stál za zrealizování, a tak proudové stíhačky nasadili poprvé někdy v polovině února 1945, jenže Me 262 sice neměl vrtule, byl nejrychlejší, ale už neuměl tak obratně manévrovat a v samotných soubojích se stíhačkami Spojenců se už tak moc neosvědčil. Je to postaveno na více faktorech, jedna věc je mít proudový motor, další pak prototypy, jejich doladění, vylepšování, uvedení do masové výroby a nakonec záleží i na dalších faktorech jaké ta stíhačka má a ne jen to jak je rychlá či že nemá vrtule.
A to je to co jsem psal, že je mohli zajímat jednotlivé komponenty, nikoliv kopírování celého letadla a Horteny zkopírovali Američané, když začali vyrábět Stealth, ale to začali vyrábět až dlouho po válce.

Proč by to měla být katastrofa? Nikdo nemůže vědět jakým směrem by se situace vyvinula, kdyby vyhrála 3 říše. Možná by to bylo horší, možná lepší. Teď už můžem jen hloupě spekulovat :D
Co si myslíš, že by bylo pro nás lepší?:scratch



Čingischán Rus dobyl a ruská knížectví byla vazaly mongolských nájezdníků, některé ty hordy a chanáty existovaly dlouho, i když v té době existovala i Novgorodská republika, takže všechny si vlastně nepodmanil.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
ide skor o to,že za dobytie uzemia a prehratu vojnu sa považuje to,že bud štat vyhlasi kapitulaciu,alebo daneho statu dobyjes hlave mesto,teda ziskas parlament,dolezite budovy a podobne a ziskat moskvu sa nikdy nikomu nepodarilo a myslim že už ani nepodari,v sučastnej atomovej dobe,si myslim už možne nie je.
 

DeletedUser33829

Guest
To ne, Čingischánova vojska Moskvu dobyla, i když v té době Rus byla rozdělena do řady státních útvarů a Napoleon Moskvu taky obsadil, z těch tří před Moskvou skončil jen ten poslední.

Parlament a spol. přemístíš jinam, spíše jde o průmyslové centrum a infrastrukturální uzel.;) Válka je prohraná, pokud poražená strana podepíše příměří, nebo kapitulaci. Jenže vítězovi nestačí jen území dobýt či obsadit, ale taky jej udržet, když jej pak opustí, tak nevyhraje, tak jako Američané ve Vietnamu. Ale zase ty Rusy nepřeceňujme, všechny války nevyhráli, třeba Krymskou válku, v Rusko-japonské válce taky pohráli a ztratili např. Porth Arthur a jižní část Sachalinu, v 1. světové válce se vlastně nakonec nemohli řadit ani k vítězům, i když nutně taky ne k poraženým. A taky nic netrvá věčně, Japonsko v roce 1941 se mohlo chlubit, že je ještě nikdo neporazil a hle, druhou světovou válku prohráli.

A v době atomových zbraní by nemohli dobýt Moskvu? Otázkou je jestli by ty zbraně použili, ze začátku by se je asi ani jedna strana nesnažila použít, otázkou je kdo by s tím začal, ale třeba Němci za 2. světové války bojové plyny nepoužili, to je celkem zajímavé. Takže v případě hrozící porážky by Rusové či Američané mohli tedy Moskvu srovnat ze zemí v rámci spálené země a navíc z toho udělat radioaktivní oblast na dlouhou dobu, ale to by pro Rusy byla totální rána na duši.
 

DeletedUser

Guest
[SPOIL]co viem,vitaza by bolo,aj v atomovom veku.
napr usa stavia rocne 1-2 kilometrove mesta pod zemou,uz dlho sa pripravuju ,vo svete co viem je do 2 tis mies,zasob,urcenych hlavne na tieto uceli.
rusko zas tohto roku rozostavalo v arktide vojenske mesto,su 500 km od hranic usa,z druhej strany a zas na cube,samozrejme,vsade ide hlavne o jadrove zbrane.
nie su to ale zakladne ako maju nato v gruzii,rumunsku,litve,polsku,usa su hned pri nich,teda viac casu na znicenie,viac z blizka.
myslim ze hlavne o to,ide na ukrajine,velke hranice,prilis blizko na ohrozenie velkeho uzemia ruska.
vyhodu ma ten co zacne prvy,som o tom presvedceny ze rusko to nepotrebuje,usa su tym statom ktore dlhmi nemaju na vyber,radi utočia a dobyjaju.
aj ked rusko ma najlepsi protiraketovi system na svete/s-300,s-400/,myslim ze tu dost rozhoduje rychlost a blizkost hranic,mozno jedna aj druha strana zostreli po tisic bomb,ale ono staci ze nestihas reagovat a prejde ich 50 na znicenie aj tak velkeho statu akym je rusko.
vacsina jadr. zbrani by z ruska letela 10 tis km,kopec casu na zostrelenie a pripravu.
uzemnu prevahu maju urcite usa,pekne rusov obklucili,myslim ale ze europa by bola bez sance,urcite najlepsie by dopadla afrika,kde je tych zakladni malo,teda aj hlavicetam velmi lietat nebudu.
na druhej strane,pozemne a vojskami,som o tom presvedceny sa rusko dobyt neda,vojna by bola na ich uzemi,stihackami nemaju sancu sa priblizit,ich raketove komplexi maju dosah aj 500 km,lietadla sa ani nepriblizia,druha pycha armady,ich lietadlove lode,co viem a citam,pod vodou su rusi daleko pred nimi,vyvynuli torpeda a bomby ktore pod vodou maju rychlost mach 2,rotuju,hlbia,zevraj ich radarovymi ani inymi komplexami velmi nejde zamerata znicit,rusi to vyvynuli prave koli ich liet. lodiam.
usa by do ruska pozemne nesli podla mna,vedia ze na pozemnu vojnu nemaju.[/SPOIL]
 

DeletedUser34317

Guest
A co takhle Rusko - Finská válka před 2 světovou? Tam Rudí taky nevyhráli :)
 

DeletedUser33829

Guest
Jak před druhou? Ta probíhala ve stejné době a SSSR v ní zvítězil.;) Dostal to co chtěl, a kdyby Stalin chtěl, tak by mohl připojit i celé Finsko k SSSR, konec konců se Finsko osamostatnilo roku 1917. V Zimní válce šlo spíše o to, že Finové dokázali dlouho vzdorovat, ale nevyhráli ji.;) Jsem spíše čekal, že tu napíšeš co by bylo pro nás lepší, kdyby válku vyhrála Osa.
 

DeletedUser34317

Guest
Jak před druhou? Ta probíhala ve stejné době a SSSR v ní zvítězil.;) Dostal to co chtěl, a kdyby Stalin chtěl, tak by mohl připojit i celé Finsko k SSSR, konec konců se Finsko osamostatnilo roku 1917. V Zimní válce šlo spíše o to, že Finové dokázali dlouho vzdorovat, ale nevyhráli ji.;) Jsem spíše čekal, že tu napíšeš co by bylo pro nás lepší, kdyby válku vyhrála Osa.

Já jsem ale neříkal že by to bylo lepší. Já jsem napsal že by to mohlo být tak i tak, to už dneska nikdo neví ;)
Jestli jsi čekal, že tu budu obhajovat velkého Ádu a nacismus, tak jsi na omylu:p
 

DeletedUser33829

Guest
normalne odpadnem fakt ,najčitanejšie noviny na slovensku,pišu pravdu,chcem verit tomu,že ludom sa otvaraju oči a nebudu ich konečne krmit tym klamstvom o amerike a eu.
kolko rokov sme museli čakat,až sme si prečitali naozaj članok,kde nie je nič zatajovane a pravdive :wall:wall.


http://www.cas.sk/clanok/301901/politicki-analytici-americky-kongres-tlaci-europu-do-vojny.html

Jo no, republikáni, kdysi velcí izolacionisté, posledních desítek let daleko větší vměšovatelé, jak demokrati.

Já jsem ale neříkal že by to bylo lepší. Já jsem napsal že by to mohlo být tak i tak, to už dneska nikdo neví ;)
Jestli jsi čekal, že tu budu obhajovat velkého Ádu a nacismus, tak jsi na omylu:p
Ne, já jsem čekal co napíšeš, že by mohlo být lepší jak dnes.:scratch
 
Nahoru