Jarmark u dubu

Kluk s kamením

Uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
121
A zase jako každý rok je tu chybné oznámení o zimním času. Už i v rádiu na toto chybné označení upozorňovali, ale tady je to pořád ve stejných kolejích. Ze soboty na neděli jsme "nenajeli" na zimní čas, jen jsme se z letního času vrátili na středoevropský.
Je vidět, že je tě škoda, že nejsi již v admin týmu.
Kdyby bylo na mě, hned bych tě nabral zpět. :)
 

Kozmicz

Administrátor
Člen týmu
Administrátor
Počet poděkování
2.029
Však jsme to řešili již minulý rok a já to vysvětloval. Pojem "zimní čas" je hojně všude používán, protože málo který hráč bude vědět, když bychom napsali "na středoevropský čas". Ostatně, již v roce 1946 sbírka zákonů České republiky používala pojem "zimní čas" (zde) a tento pojem se používá dodnes, leč zcela správně by se měl nazývat "středoevropský."
 

Shedd

Uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
37
Zimní čas, který zavedla první vláda Klementa Gottwalda platil jen jednu zimu a jednalo se o posunutí o hodinu dozadu oproti středoevropskému času. Takže tento zimní čas z 1946/7 nebyl středoevropský, pravé poledne bylo v 11:00 na 15° východní délky, při SEČ je to ve 12:00 a při SELČ ve 13:00 hodin.
 

Kozmicz

Administrátor
Člen týmu
Administrátor
Počet poděkování
2.029
To nemění nic na tom, že se i v této době hojně a zcela běžně využívá pojem zimní čas. Vzhledem k tomu, že naši hru hrají i děti, budeme se i nadále držet těchto pojmů. To jen, kdyby nás chtěl někdo v budoucnu opět opravovat. :)
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Počet poděkování
1.298
Takže sázíš na to, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou? Pořád si stojím za tím, že hra má především vychovávat, takže utvrzovat děti ve špatném užívání pojmů je této hry nedůstojné.
 
Nahoru