• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Kavárna - Svět 44

Kozmicz

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
2.303
Myslím, že se k tomu ani nemusím více rozepisovat, morybundova slova mluví za vše! Nejen na fóru a v nápovědě je zmíňka o tom, jaké jsou podmínky dominance, tato věta byla také v úvodní zprávě S44, kterou dostali všichni hráči.

Svět bude ukončen, jakmile nejlepší kmen získá 80% aktivních vesnic a udrží je po dobu 3 měsíců.

Každopádně jak napsal morybund, ukončení Time-endu je veřejně známá věc, protože je od počátku hry (kdy se stanovil konec světa) furt stejná a již v minulosti se stalo (a to nejen na CZ2), že byl Time end přerušen, že se zkrátka karta obrátila a několik hráčů se rozhodlo, že svět ještě ukončit nenechají.

Z mé strany asi nemám nic víc, co bych k tomu dodal. Odebrání úspěchů je v řešení, ale rozhodnutí o tom, zda úspěchy vývojáři odeberou je již pouze na nich. Nikdo z našeho týmu na to bohužel nemá oprávnění.
 

tantalena

Pokročilý uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
132
víc arogantní věci si napsat nemohl. já za nic nemůžu, za vše mohou jiní lidé kteří mě nechápou, nerozumí mi, konflikty které se mnou lidi mají jsou jejich chybou, ne mojí... To je nechutné, přesně tyhle typy lidí jsou možná v obecné rovině schopní. Ale ve chvíli kdy je dáte do kolektivu více než dvou lidí tak je naprosto nemožné s nimi vyjít. A napíšu ti pane bývalý supportere kde je tvůj problém, a to je naprosté pohrdání pravidly, pravidla jsou od toho aby se jimi lidé řídili, pokud se ti nelíbí nevyhledávej situace kde se nějakými musíš řídit. To že jsi člen support týmu neznamená že si můžeš dělat věci tak jak chceš ty. Navíc mnoho problémů který si výše vypsal pramení z toho že si na pravidla s prominutím sral. Můžeš mi říct, jak ti asi mohl někdo věřit, když si problémy s hráči řešil přes skype kde je těžko nějaký jiný člen týmu může dohledat? To je asi jasný že si nebyl vzor důvěryhodnosti. Navíc pokud chceš do týmu tak se musíš odprostit od kamarádctví. Když se bavíš s člověkem který kdesi cosi hacknul tak máš zjevně zajímavé známé, navíc když se s podobnými lidmi bavíš o tom jak funguje tool, to je vcelku odvážné, já nevím, ale když jsem byl v týmu já, musel jsem podepsat dokument o tom že nebudu s NIKÝM mimo tým mluvit o tom jak funguje tool a podobné interní věci.

Trochu sebereflexe pane kolego.

Vezměme to od konce...
Sebereflexi bezesporu mám, neboť vím o svých chybných rozhodnutích (o čemž jsem se zmiňoval v jednom z předchozích příspěvků) a jakmile k nim došlo a já přišel na chybu ve svém úsudku, snažil jsem se vzniklý problém nějak napravit, což je trochu jiný přístup než "nikdy a za žádnou cenu neuznat svou chybu, to radši zabanovat toho, kdo na ni přišel", :)
Oproštění se od kamarádství... Nevím, jestli jsi důsledně četl můj příspěvek, ale jasně se v něm mj. zmiňuji, že např. obvinění typu, že jsem kryl nějaké prohřešky svých přátel, jsou nepravdivé. Tak z toho asi plyne, že o nějakém ovlivnění kvality mé práce přátelstvím s hráči nelze mluvit. Naopak jsem byl známý tím, že měřím všem stejně. Nevidím problém v diskuzi o fungování admintoolu s nečlenem českého DK týmu, mohl-li jsem se díky ní něčemu novému přiučit nebo získat nový úhel pohledu na některé jeho funkce.
Dále jsem říkal, že problémy s hráči jsem řešil i normálně přes tickety. Akorát nevím, proč by mi mimo to nemohli psát na skypu, když to prostě chtějí řešit tímto způsobem, a nevím, proč je v takových případech nutná dohledatelnost zpráv pro ostatní členy týmu, když se jednalo o záležitosti, které chtěli hráči řešit jen se mnou. Když ticket plnohodnotně vyřídím, nějaké otázky hráče mimo ticket systém jsou prostě něco mimo, soukromá věc mezi ním a mnou, on ví, že to stejně nemůže uplatnit jako argumenty v ticket systému, tak ani není důvod, proč by tato komunikace někoho dalšího z DK týmu měla zajímat. Když hráč počítá s tím, že se možná bude chtít odvolat k někomu dalšímu nebo že třeba nebudu znát odpověď na nějakou otázku, tak je jasné, že je pro něj lepší napsat přes ticket systém, když chce prostě jen co nejrychleji něco vědět nebo si třeba stěžovat "jak je možné, že jsem mu odhalil i tohle", tak nevím, proč by přes skype nemohl napsat :)
Zastávám názor, že na pravidlech je nejdůležitější jejich podstata - za jakým účelem pravidla vznikají a jaký má být výsledný stav a že člověk by měl jednat tak, aby pomohl přispět ke vzniku a udržení toho výsledného harmonického stavu. Jsem přesvědčen, že člen DK týmu má svou funkci vykonávat pro dobro hráčů, Inna i hry samotné jako takové. V ideálním případě by mělo být možné pravidla jakožto soupis takových věcí, které ke kýženému výsledku mají vést, i občas měnit, změní-li se okolnosti, za kterých fungují, nebo ukáží-li se některé odlišné varianty jako lepší. Považuji naopak za špatný ten přístup, že je nutné slepě dodržovat a lpět na pravidlech, ať už jsou jakkoli nesmyslná, jen proto, že existují a oficiálně platí.
Ohledně nemožnosti se mnou vyjít... psal jsem některé příklady projektů, na kterých jsem se spolupodílel s dalšími lidmi, v DK týmu jsem byl asi déle, než bych byl, kdyby to bylo tak špatné, jak píšeš, takže asi nemá cenu se opakovat. Neříkám, že za nic nemůžu, jen že je mi přisuzováno daleko víc špatných věcí a ve větší míře, než jaká byla realita, a to, že mnozí lidé si za špatný vztah se mnou můžou sami tím, že něco provedou, já s toho všimnu a nějak mírně se toho dotknu, oni to nafouknou a začnou být vůči mně dlouhodobě nevraživí a furt se spolu hádáme a takoví lidé za každou cenu bránili mému přijetí do DK týmu, to tak prostě je a musel bych lhát, kdybych tvrdil něco jiného - z mé strany by nebyl problém po přijetí s takovými lidmi spolupracovat, což je samo o sobě důkaz toho, že ve mně ten problém nebyl :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser33829

Guest
Keltille, Ty jsi tonoucí co se stébla chytá. Stejně nejpravděpodobnější vývoj tohoto vašeho (pidi)světa je ten, že "zlobivé" hráče rozeberte, svět se natáhne jen o pár měsíců (byl bych překvapen, kdyby to bylo jak na S2, kde to bylo cca 1,5 roku), a pak se budete moc klepat jací jste kabrňáci, a pokud uděláte sraz (asi spíše nereálné), tak tam ještě ze sebe uděláte (použiji Biblosovo slovo) geroje, jak jste to vyhráli i přes (fiktivní) klacky DK Týmu. Ale chápu, že jste si spletli hru o válčení s hrou o vezení a nic nedělání (předpokládám, že váš kmen není výjimka a prostě většina lidí se jen veze), a tak ta frustrace ještě chodit několik měsíců (kdyby roky) do hry a sem tam na něco kliknout, hlavně aby nebyl smazán účet (to je priorita číslo jedna pro mnohé) je frustrující, obzvláště při tuplované lenosti ještě plýtvat prémiovými body za PÚ. Omlouvám se té menšině co to hraje stále aktivně.
Dále bych Tě upozornil, že prezident republiky (bez ohledu na sympatie), vláda, DK Tým nebyly, nejsou a nikdy nebudou moji bossové. Ne, to opravdu ne. Vláda je služba lidem, DK Tým je služba pro hráče, prodavačka je v obchodě služba. Ale líbí se mi ta představa jak se necháváš komandovat prodavačkou v obchodě...:D:Good
Pokud se Ti jakákoli služba nelíbí, můžeš se snažit domoci nápravy, reklamace, od ní odstoupit nebo příště vybrat jinou; volit ve volbách, kandidovat, vzdát se občanství ČR, reklamovat podmínku vítězství, napsat do Německa, přestat tuto hru hrát (udělalo to už cca 93 % lidí). Ale Ty to milerád dohraješ, když už to máš skoro v kapse. Tak s tím počítej, pokud budeš hrát na nějakém dalším novém světě.
Navíc bych Tě upozornil, že jsi byl kdysi členem Wiki Týmu (tady je ukázka bývalého člena, který měl radit hráčům a teď tu přiznává, že má znalosti hadra, i když spíše u mě převládá pocit, že jen děláš ze sebe šaška, který ten svět chce stůj co stůj ukončit ihned a napíše proto sebevětší blbost, každopádně dáváš za pravdu tantalenovi, když tvrdí o znalostech lidí v DK Týmu a ty kočkopsí války, kdy chvíli je a chvíli není wiki tým součásí DK Týmu, tak jako že wiki není součástí hry mě vůbec nezajímají, to píši jen kdyby mi chtěl někdo sdělit super informaci, že Wiki tým není součástí DK Týmu). Navíc ne jen kvalita lidí, ale i kvalita služeb, a platí to i pro wiki, klesla.

Co takhle zrušit to pravidlo, že příspěvky delší 3é řádků musí být ve spoileru, vidím že už i aktivita od moderátorů klesla, aby řešili takovou blbost, kterou si tam ale sami dali. Byrokracie miluje iracionálnost.

Mi se tu nelíbí jen jedna věc, že se tu vybere vždy ta možnost, která má svět prodloužit. DK Tým tu má jako argument numero uno informaci z úvodního dopisu s44, takový určitě měli i hráči na s24 a ti tu podmínku (oproti těmto ze s44) splnili a stejně jste jim svět prodloužili. Jde o to, že kdyby to bylo obráceně (timeend tu 3 měsíce nebyl, ale na německých DK ano), tak byste jim ho ještě milerádi šoupli a odvolávali se na VOP a že si majitelé mohou dělat co chtějí. Prostě argumentace přesně v opačném gardu. In(n)u, účel světí prostředky. Nesmím zapomenout, že tady přibyla s úbytkem hráčů podmínka 365 dnů, další prodlužování. Tak Keltille, šup šup, dávej penízky Innu, jsou Tvoji bossové.:D

S Kozmiczem bych nesouhlasil s tím, že timeend je veřejně známá věc od počátku hry. Když byla nápověda ve hře, nic tam nebylo, na stránce nastavení světa se psala jen vágní věta "nejvíce bodů na konci kola", když jsem se ptal co to je za nesmysl, bylo mi Biblosem odpovězeno, že to přece každý ví. Na začátku fungování této hry to nebyla jen veřejně známá věc, ale ona nebyla ani dohledatelná a pamatuji si, že většina lidí nevěděla co je potřeba k vítězství.:Cray

Lady hydra, nevím co Ti všechno smazali, viděl jsem od Tebe jen příspěvek s knížkou, který už tu není. Zvykej si, dvojí metr na stejnou věc; Quod licet Iovi non licet bovi. Obávám se, že ta kniha, kterou jsi sem dala bude brzy zakázána i v knihovnách a veřejně spálena, tedy skartována (spletl jsem si minulé století) spolu s mnoha dalšími "nevhodnými".
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Woo Woo

Uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
145
Včera jsem byl přesvědčován, ať chodím na forum. Tak jsem tenhle topic opravdu pravidelně sledoval a už z něj zmizely minimálně 2 příspěvky o kterých vím, že určitě nebyly urážlivé, ale možná se nelíbily biblosovi - protože??

Takže opravdu mě lákáš na forum, kde mažete příspěvky, které rozhodně nejsou vulgární? Možná je tohle forum mrtvé právě kvůli tomu.
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.322
Pokud Ti není jasné, jaké příspěvky budou smazány, pak si přečti pravidla DK fóra a VOP.
 

Woo Woo

Uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
145
Popravdě, je mi to celkem jedno. Věřím, že můžete mazat příspěvky, které se Vám nelíbí, věřím, že existuje spousta důvodů, proč je smazat a věřím, že máte nárok na to smazat cokoliv a věřím, že máte nárok na úpravu pravidel mazání příspěvků. Ale poukazuji, že třeba právě to, jakým způsobem je posuzujete může vést k neaktivitě na foru. Ne, že by byly mazány příspěvky všem hráčům, například já jsem zatím nezjistil, že by některý můj příspěvek byl smazán, ale cenzura ostatních mě od fora odrazuje.

Ať už to bylo myšleno jakýmkoliv způsobem, tvůj rýpanec do shedda - kniha "nespokojený králíček", tak kniha "jsem žena" od lady hydra, to byly podle mého totožné příspěvky, ale jeden byl smazán. A je mi úplně jedno, jestli jste na to měli právo nebo ne, ale ten přístup se mi nelíbí.

btw. jsem poměrně překvapen, jak rychlé reakce na příspěvky máte, člověk se pak jen zamýšlí, proč u ticketu to tak dlouho trvá.
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.322
To záleží na tom, co je obsahem ticketu. Jestli něco, co je možné odpovědět okamžitě, nebo něco, co se musí prověřovat. A také na tom, jestli je někdo z oprávněných supportérů přítomen. Celosvětově je náš tým v rychlosti odpovědi hodnocen na špici. Ale chápu, že subjektivní pocity přehluší objektivní měření. :)
 

DeletedUser33829

Guest
Biblosi, Woo Woo nemá subjektivní pocity, má také měření, ale svoje vlastní. K čemu je hráči jestli support odpovídá v průměru na tickety do X doby, pokud on čeká na odpověď 3x, 5x, 8x déle? Argumentuješ tu průměrem, který si navíc hráči nemohou ani ověřit jestli je vůbec pravdivé a hráče zajímají jeho vlastní tickety, ne ostatních.

Soused měl dvě kuřata, Ty žádné, ale nasytili jste se v průměru oba.
:D
 

Kozmicz

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
2.303
Průměrná rychlost odpovědi odpovídá o tom, jak jsme schopni zpravidla rychle odpovědět, což je objektivní měření. A jak Biblos napsal, některé dotazy jsou složitější a jejich řešení vyžaduje delší čas. Kolikrát se i stane, že i na jedné ticket zprávě spolupracuje více supportérů, abychom si byli následnou odpovědí co nejjistější.

Woo: Jsme otevřeni diskuzi, dokonce se i nebráníme kritice, ale vše musí mít být slušné a bez urážek. Pokud tu nějaký hráč ukazuje na supportéra a označuje ho "60 let starou bezpohlavní ženštinou", tak se opravdu nemůže divit, že mu je zablokován přístup a jeho příspěvky jsou mazány. Já osobně si myslím, že diskutovat se dá i bez urážek a jsem rád, že ty osobně se toho názoru také držíš. Bohužel, musíme se smířit s tím, že někteří to hold bez urážek neumí a asi se shodneme na tom, že pro takové tady místo prostě není...
 

DeletedUser33829

Guest
Woo: Jsme otevřeni diskuzi, dokonce se i nebráníme kritice, ale vše musí mít být slušné a bez urážek. Pokud tu nějaký hráč ukazuje na supportéra a označuje ho "60 let starou bezpohlavní ženštinou", tak se opravdu nemůže divit, že mu je zablokován přístup a jeho příspěvky jsou mazány. Já osobně si myslím, že diskutovat se dá i bez urážek a jsem rád, že ty osobně se toho názoru také držíš. Bohužel, musíme se smířit s tím, že někteří to hold bez urážek neumí a asi se shodneme na tom, že pro takové tady místo prostě není...
Jenže tohle je důsledek, příčina jest že hráčka sem dala obrázek knihy, která není zakázaná ani nemravná a neporušuje vlastně nic. Její příspěvek byl stejný a velice trefnou a vtipnou odpovědí na příspěvek Biblos, ale smazán byl pouze ten její. Tak se není čemu divit, že ji to naštvalo. Někteří si jsou rovnější.
 
Nahoru