• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Kavárna - Svět 54

Nuitari

Uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
42
Pravda :D
Nakonec jsme ale skončili ve stejném kmenu.
Tady na 54 není, i když jsem ho zvala. Delší čas jsem se s ním nesetkala.
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.322
Já některé hráče potkávám už jen v ticketech, některé vůbec. Zejména Ty ne, co tu celkově chybí. Byli obohacením hry i fóra. Ale třeba už někde rostou nějací nástupci. :)
 

DeletedUser33829

Guest
Jistě.
Chci říct jen tolik, že i kdyby všichni podváděli, a podráželi, tak já kvůli tomu nezačnu také, jen, abych vyla s vlky. To raději budu bečet s ovcemi, které mají stejný světonázor. Aspoň se na sebe ráno můžu s klidem podívat do zrcadla. Protože tuhle hru miluju, a naprosto nehodlám skončit, nebo se nechat otrávit. Ano, nemám miliony bodů, a první místa ve statsech. Na to tam mám jiné hráče. Mám ale něco jiného: důvěru ostatních, a pevnou vůli nenechat se takovými "vlky" zlomit. A ne, že by to nezkoušeli...
Zkrátka, je to všechno o přístupu k životu. Občas si říkám, jaký asi je charakterově někdo v civilu, když i tady šlape po zádech druhých. A je mi jasné, že takoví jedinci zde byli, a budou. Jen jsem si posteskla, že to je škoda, a že mi to vadí.
Tak mně nebijte :Facepalm;)

Předevčírem jsem mluvil se dvěma příslušníky Armády ČR a ten jeden mi řekl, že myšlení lidí na způsob války zůstalo v době antiky a to i přes technologické změny a změny taktik a strategií vedení válek. Válka je asymetrická/nefér a fér z hlediska uvažování byly některé (ne všechny) bitvy v době starověku a středověku, kde dvě vojska zaujala stejná postavení, a pak si to na „férovku“ rozdala. Cílem je protivníka porazit a co nejrychleji a nejefektivněji, přečíslit jej, mít lepší technologie, lepší taktiku, strategii, špionáž, sabotážní činnost, překvapení, propaganda, psychologické vedení války atd.

Někdy stačí zaměnit jen okolnosti, přičemž samotný čin je stejný, hned se změní názor spousty lidí, jestli daný čin je či není fér. Podle toho se kterou stranou sympatizuješ.

Hodně na DK v oblibě byl citát od Clausewitze, což byl také voják, který napsal ve svých pamětech, že válka je jen pokračování politiky jinými prostředky. Kdyby si lidi ten citát nedávali jen tím, že se jim líbí a nekopírovali mezi sebou, ale třeba se i zamysleli, pak celé DK je jen politika a vedení politiky k určitému cíli, přičemž se používá mnoho prostředků a ne pouze uzavírání spojenectví, dohod o neútočení a vyhlašování válek a přizpůsobuje se tomu i stavba vesnic a vojska, to je také ovlivňováno politikou (nebudu stavět vesnici na max., nebudu stavět tam tu vesnici je v blízkosti nepřátel atd.).

Co třeba špehování je to fér? Atd. Můžeme se bavit, jestli je to nelegální, a pak jestli je to nelegitimní. Ty tady si jen stěžuješ či posteskáváš nad tím co je jen nelegitimní a to vlastně ze svého úhlu pohledu, někdo s ním nemusí souhlasit a jeho názor má stejnou váhu. Tím mimochodem netvrdím, že se s Tvým názorem se neztotožňuji. Jenomže já tím příspěvek narážel i na prohřešky, které jsou nelegální a jelikož tohle fórum je jak vyšité z dob normalizace, kde můžeme kritizovat, že lidi si chodí v pracovní době nakupovat (jakási metafora co zase lidi dělají ve hře tady), v poslední době je nám na fóru povoleno už i zkritizovat náměstka ministra školství, ale jít dále hlouběji do problému je prostě zakázané, protože logicky to vede k tomu že problémy jsou jinde a na posvátnou krávu se prostě sahat tady nemůže.

Na s22 vedli kmen Vikingové vojáci z reálu a minimálně jednoho vojáka mají ti vítězové světa 1, musím říct, že ty vojáky co jsem poznal na s22, tak to byli ti nejčestnější lidé, jaké jsem kdy na DK poznal, i přes nabídky nepřeběhli a raději padli. I ten voják ze světa 1 na mě udělal velice dobrý dojem, musím říct, že na vojáky mám štěstí. Naproti tomu jsem poznal, dokonce i osobně jsem se s ním potkal a mluvil jednoho pražského policistu, který dělal na DK tolik podrazů a nelegálních činů, že to jen tak u nikoho neuvidíš. A jaký bude asi v reálu? Existují i zkorumpovaní policisté, policisté co nejrůzněji porušují i zákony ČR, ale vyvozovat to na základě toho jak se choval na světech DK asi nejde, lidi mají různé pohnutky a motivy k tomu proč a jak budou tuto hru hrát. Také jsem zažil lidi co se 2 roky bouchali pěstmi v hruď, že to jsou jejich nepřátelé, a že s nimi budou bojovat do konce a ještě měli tu drzost říkat, že udělám nějakou neplechu já, jak to dopadlo je jasné na své bouchání do hrudi, kterou měli už pořádně otlučenou po 2 letech a s narůstajícím deficitem vesnic se s nimi spojili, vážil jsem si, že tenkrát z jejich kmene dost lidí na popud skončilo, ale zase ty vesnice právě dali takovým, než aby bojovali, i když marně. Takže to také nepovažuji úplně za nejšťastnější, neřknu-li nejférovější, i když skončili, a tak částečně, ale ne zcela to sympatie vzbuzovat může a vzbuzuje. Já si do nich potom pořádně rýpl, že vím odkud se rekrutují ti co by před pár desítkami let šli na Václavák hajlovat.

Jak tady mám v popisu na fóru, jakou filozofii si vybereme, to záleží co jsme za lidi. Prostě chtěli vyhrát a řídili se Machiaveliho větou z Vladaře, že účel světí prostředky, jelikož já se vždy řídil Marxovým výrokem, že pokud použijeme k cíli špatných prostředků, tak cíl přestává být dobrým, tak jsem podle toho také dopadl a nic nevyhrál. :D Ale tak je i faktem, že mi o to vítězství nešlo až tak moc, pokud ano, tak jsem mohl mít dva světy vyhrané, protože jsem byl ve kmenech, které pak vyhráli a na s34 jsme skončil krátce před TimeEndem jen protože mi to přišla nehorázná nuda.

Právě ta 34 byla přímo boží na ten tip existence lidí, i když to byli asi mladí kluci. Oni byli tři a oficiálně byli spojenci, ale dělali vše proto, aby kmen, který jsem zdědil ve vedení, tak aby nás rozložili a posílili tím oni. Nakonec mě to sice stálo ten kmen, ale je to stálo samotné účty. :D Já na to vzpomínám rozhodně ve srandě a musím se smát. Jeden týpek mi napsal do pošty, že jej strašně bavím a že se mi směje, tak jsem mu napsal ať nedělá hlupáka ze sebe, protože ze mě jej neudělá a že je za klávesnicí rudý vzteky a přišla další zpráva plná vzteku, nadávek a prskání, tak jsem mu napsal, že to má velice podivný druh humoru. Prostě se jim musíš vysmát. Druhý týpek, pamatuji si i nick, tak toho jsem vytočil tak, že mi napsal ať mu napíši z kama jsem. To už si nepamatuji co jsem mu přesně odepsal, ale něco ve smyslu, že mě velice pobavil, když chce po mně vědět z kama jsem a sám mi sdělí aniž to tuší odkud zhruba je on sám, protože člověk z Čech by z kama nenapsal. :D

Co se s těmi lidmi stane, když jsi se tak do éteru ptala? Je to se všemi stejné, měsíce Tě otravují každý den, a pak prostě zmizí, říkával jsem, že jsou jak pára nad hrncem, který se ohřívá, dokud se ohřívá, tak pořád jsou a jsou agilní, ale když vypneš přívod, tak hned zmizí. Nečekej sebereflexi, přiznání, dodatečnou osvětlující zprávu, pravdu apod. toho prostě nedosáhneš. To je úplně stejné jako tady na fóru s rasty.tomem, hráli jsme na jednom světě pár měsíců, a pak to jako kmen zabalili a dali vesnice spojencům, tenkrát se vysmíval, pak jej po roce tam zničili nepřátelé a od té doby si tu stěžuje na hráče, i když jeho zničili stejně nepřátelé, ale hlavně se k tomu nevyjádřil, i když jsem se ho pta a několikrátl. Ten styl komunikace a ta taktika je úplně stejná jako kdysi u těch tří borců na s34 – vyvolat konflikt, zatloukat, zakecávat, otravovat, a pak ztichne. Jen na herním světě, když ti hráči skončí, tak pak maximálně jdou na nový a na starý se už nevrátí. Jelikož on tu nemá VIP postavení a jestli to bude číst, tak tu něco nejspíše napíše, ale já si tu poznámku neodpustil, protože ta paralela je tam přímo učebnicová.

S takovými lidmi je to sranda, protože se snaží hrát nějakou hru, kterou hrát neumí. Ten důvod proč se tomu směji je ten, že to ti lidi dělali amatérsky a diletantsky. Takže je to k smíchu, když se pouští do taktik, které neovládají, a nakonec se to obrátí proti nim. Horší by bylo, když by to dělal někdo sofistikovaně. A pak z hlediska morálky je jen smutné, když jim to na některém světě vyjde k vítězství takovými praktikami. Řekl bych, že se ti ze s22 dívají do zrcadla normálně, když tímhle odpovím na ten Tvůj podnět, i když sami ví, že se zachovali špatně.

Je potřeba ty příčiny vidět i jinde, a pak ty DK nejsou moc o schopnostech, dovednostech ani zkušenostech. Když někdo někde nahodil, že DK hrají starší lidé, tak mě napadá taková teorie, že to možná budou hrát jednou hlavně lidé v pokročilém věku, protože mají více času, jak děti a ti mezi nimi se vyřádí v jiných hrách, kde je potřeba více, než jen sedět a klikat.

Tak jsme si soudružky posteskly, že soudružky a soudruzi, než aby pracovali, tak zahálí, já bych měl v zásobě i spoustu konkrétních situací jiných na toto téma a myslím, že závažnějších, ale to už by Biblos nepřitakával, ale mazal.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser40852

Guest
Je krásný, jak tu Shedd popisuje hru, ve které nikdy nic nedokázal. Jak se hloupě vymlouvá, že kdyby chtěl tak už vyhrál, ale on zrovna vyhrát nechtěl.:-D:-D
Takže mě nech laskavě napokoji a ve svých výplodech malomyslnosti mě laskavě vynechej.
 

Nuitari

Uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
42
:eek: páni.....
a to jsem si říkala, jaká jsem spisovatelka, a teď mně přejel parní válec :p
Musela jsem si to přečíst 3x.
Jasně, každý se mnou souhlasit nemusí. Prostě podvody a podvodníky nesnáším, dále pak ty, co mění strany a názory jako fusekle, podle toho, z jaké strany fouká vítr.
Smutné, ale realita dnešního světa. Proto ale přece nebudu jednat přes kopírák, protože to dělají všichni, a je to "normální".
E-eeee. Fakt ne.:/Je mi z toho :Bad šoufl.

À propos, rasty, souhlasím se tvou poznámkou pod čarou.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser33829

Guest
Vidíš, máš to i s praktickou ukázkou, a dokonce v expresním podáním. Čte cizí příspěvky a ještě si přikazuje co můžeš psát. Ale hlavně pokud si pamatuješ co jsem psal výše i o těch lidech ze světa 34, rádoby výsměch a to základní neodpověděl, že vyklepali jeho (potom si dal tady na fóru tu svoji poznámku pod čarou;)) a teď se můžeme vsadit, jestli bude pokračovat…

Já s Tebou plně souhlasím, o tom žádná, jenom jsem chtěl poukázat, že tito lidé to dělají amatérsky, primitivně a obrátí se to proti nim. Dokážou být sice otravní, hodně lidem to zhnusit, ale nebezpečnější jsou úplně jiní lidé. Když vezmu, co jsem už napsal, co mě více pohoršuje nejsou tři lidé - kteří sice jsou otravní, hádáš se s nimi čtvrt roku, kde si čepýří peří, a když jim to vyjde, tak Tě to zhnusí, když jim to nevyjde, tak se tomu směješ a hřeje Tě, že jsi zachránila cizího hráče, který byl aktivní, jen se jim nelíbil a díky Tobě nakonec i ten svět vyhrál – ale úplně jiná kategorie lidí. Jak už jsi napsala, základní pravidlo je takovým neustupovat, aby si takhle lacině otravnými akcemi nevyklidili pole, a to za žádnou cenu a bohužel ten úpadek počtu hráčů takovým přesně nahrává vedle toho, že očekávají, že se jim ostatní přizpůsobí pochopitelně. Ale toto jsou ty nejhloupější případy, kdy daní jednotlivci se snaží docílit něčeho, ale nemají na to. Přitom se dějí sofistikovanější podrazy a tohle vše pořád je jen něco co je proti naší morálce, ale ne proti pravidlům, i to jak se choval tenkrát ten xTOPx bylo jen proti morálce, pravidla neporušoval, tady se mohu maximálně jen zeptat jaké jsou morální hodnoty jakési instance, ale ne dožadovat odvolání, protože nic neporušil. Když to srovnám třeba s tím policistou, který porušoval bůhví kolik bodů z pravidel hry a ještě v tom měl podporu jakési instance, která jen zpětně a neoficiálně přiznala svoje pochybení, tak to je fajn, ale těm poškozeným lidem už to je prd platné a zpětně to nic nezmění. Tohle považuji za daleko horší chování a jednání a jen jsem poukázal, že tohle jste tu neřešili.
Tohle není realita dnešního světa, to bylo vždycky, právo a zákony jsou na takové lidi někdy a ne málokdy krátké. Někteří na poctivost doplatí, někteří na protizákonní nebo protimorální jednání nedoplatí nikdy a mohou díky tomu pohodlněji žít do smrti, a pak jejich potomci. Proč jsou nejsilnější a nejvyspělejší stát na světě USA? Protože do světa šířily ideje rovnosti, svobody, demokracie, spravedlnosti, liberalismu? Nebo nejlépe dokázaly v praxi uplatnit teorii násilí, kořistnicky získávat zdroje a lidi a technicky vyspět? A co oproti tomu jsou otravní ňoumové na DK? :D

Psal jsem i delší příspěvky, ale tak bylo… :D

Dnes, už tedy včera, jsem dostal blahopřání: zdraví a 1. výhra ve Sportce, to ostatní přijde s tím. Píšu to už celkem často o té Sportce tady, stále ji nesázím, jen si postesknu, že takhle lehce nejde předpovědět vítězná čísla jako právě reakce spousty lidí, a když tohle víš, tak je můžeš korigovat a nepřímo ovládat, aniž nejspíše o tom mají kolikrát páru. Hlupák půjde do metra s kleštěmi, chytrák si udělá kávičku a z teplého pokoje Tě připraví na dálku a v bezpečí klidně o více peněz.
 

Nuitari

Uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
42
HISTORIA MAGISTRA VITAE /historie je učitelkou života/
To bych si pod tu čáru dala já, kdybych to uměla (hm, ještě jsem na to nepřišla, jak)
A samozřejmě, pokud nejde o život, jde úplně o nic. Jen srážky s hlupáky bolí...
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.322
Je to jednoduché, klikni na svůj obrázek dole v pravém rohu obrazovky - dostaneš se na svůj profil a tam si můžeš upravit avatar i podpis (levý sloupec).
 

DeletedUser33829

Guest
Jj, jak píše Biblos.

Tu větu od Cicerona jsem měl napsanou na střední škole na první stránce sešitu do dějepisu, už jsem to tu někde dávno psal.:) Ale já jsem ji měl tedy v delším pojednání. Historia vero testis temporum, lux veritatis, vita memoriae, magistra vitae, nuntia vetustatis - Dějiny jsou svědky časů, světlem pravdy, živou pamětí, učitelkou života, poslem minulosti.:Yes Celá věta je původně ještě delší. Historia vero testis temporum, lux veritatis, vita memoriae, magistra vitae, nuntia vetustatis, qua voce alia nisi oratoris immortalitati commendatur?:cool:
 
Nahoru