• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Kavárna - Svět 74

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.322
Nešiřte tu fámy ohledně trestů.

Na každé jazykové verzi jsou povoleny dva jazyky. Pro naši verzi je to český a slovenský. Vše ostatní musí mít překlad - ten může být skryt ve spojleru.. Výjimkou je jen Beta verze, tam je povolena jen angličtina.

V České republice je úřední jazyk čeština, to, že znáte i jiné jazyky, je Vaše plus, ve hře je však nutné dodržovat pravidla, která stanovil majitel hry.
 

Haxedus

Nový uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
10
Čtu to tu zase po týdnu nebo po dvou zpětně.

Potěšilo mě, kolik schopných a zkušených hráčů poděkovalo za můj narychlo sesmolený nástřel nebo ho podpořilo v diskuzi. Je celkem smutné, že prakticky jediná odpověď, kterou na to ze strany administrátora dostaneme, je, že samotné použití VPN není porušením pravidel, pokud není zneužito.
Ano, my to VÍME. A navrhujeme, aby se tato věc změnila a bylo. Protože čestných a s pravidly korespondujících důvodů k používání VPN v této hře mnoho není (bohužel je velmi těžké je odhalit a prokázat, jakmile je adresa takto šifrována). De facto dělám(e) práci za support/vlastní hry/bůhvíkdo-to-má-na-starost a snažím(e) se přijít na způsob, jak napravit zásadní chyby ve hře (nejčastěji právě změnou pravidel). Je mi jasné, že toto není věc, o které rozhodujete vy. Ale jste to vy, kdo má v popisu práce přímou komunikaci s vlastníkem hry a měl by ho informovat o názorech hráčské komunity a otevřít mezinárodní diskuzi (nevěřím, že po podobných věcech volá pouze české komunita).

Myslím, že tu není asi nikdo, kdo by zpochybňoval, že český support se snaží být ve svém trestání prohřešků důrazný a aktivní. A osobně opravdu nemám problém věřit tomu, že patří mezi ty "nejlepší" na světě. Například za skripty to opravdu lítá ve velkém, pár "nepolapitelných" skripterů se už chytilo a tyto nástroje se k nám šíří spíše za zahraničí, kde jsou standardnější součástí.
Taky o skriptech v tom svém asi šestibodovém návrhu nepíšu ani slovo (nedělám si iluze, že mnohé unikají, ale rozhodně to není momentálně největší problém této hry, protože nikdy nenahradí schopnosti a nakonec i ten nejlepší skript na farmu pouze přidá hráči více surovin za nic a úplně stejného výsledku se dá docílit legálně nákupem surovin z premiového trhu, takže tito skripteři poškozují spíše firmu inno než své protihráče).

Jakékoli naše výtky nesměřují na aktivitu supportu, nýbrž na neefektivitu jejího vynaložení a nespravedlnost systému, který to ve svém důsledku vytváří. Protože to, na čem se všichni shodneme, je, že pozornost věnovaná prohřeškům a pravděpodobnost jejich potrestání je přesně opačná než odpovídá jejich závažnosti a vlivu na čestný průběh světa.
Největší pozornost vyžaduje prověřovat mraky udání za nesmysly jako cizojazyčné texty nebo obrázky, vulgární výrazy či zveřejnění konverzace bez souhlasu druhé osoby. Za tyto věci také padají nejčastější tresty, ještě společně s předáním účtu bez schválení supportu (což je sice chyba a porušení pravidel, ale rozhodně ne podvod, který by ovlivnil čestný průběh světa). Potom následují různá zneužití zástupu v dovolené, dualy více osob na jednom účtu a skripty, které se v některých případech prokázat dají, v jiných podvodníkům projdou, a občas mohou být tresty na hraně a potrestáni i nevinní. Naopak zcela nepostižitelné jsou ty nejhorší podvody, kterými jsou nakupování herních účtů za peníze či premiové body (například za účelem špehování v nepřátelském kmeni), kupování vesnic, zneužívání multiúčtů - stačí jediná věc, aby se o tom mluvilo na externích komunikátorech. A pokud by snad přeci existoval nějaký způsob, jak tyto věci odhalovat a řešit (čemuž při současné technické podobě a pravidlech hry nevěřím), support je natolik zavalen řešením takových přečinů jako jsou jeden anglický citát v profilu nebo vulgární výraz pro hýždě, že na složité prověřování nemá kapacity a čas.

Je mi jasné, že podle instrukcí z INNO na toto nesmíte odpovídat ani to přiznat, ale je načase se nad tím minimálně v tichosti zamyslet. Nás tahle hra baví, a proto nám záleží na tom, aby fungovala. A neobviňujeme z toho konkrétní lidi. Je to chyba v systému. A my nechceme nic jinýho než to, aby ji někdo napravil, protože už přesáhla únosnou mez.

PS. Když už se tu mluví o tom tolerování prohřešků v některých jazykových verzích apod., napadl mě ještě dodatečně bod 7, který je ze všech nejméně důležitý, ale svůj smysl má... a to je zkrátka stanovit si priority a na základě toho přestat trestat prkotiny jako jsou cizí jazyk, vulgarismy, zveřejnění komunikace apod., aby zbylo víc prostoru věnovat cheathunting důležitějším věcem.

Banovat automaticky za použití VPN mi přijde jako stejná barbařina, jako poznámka od kolegy Despose s jeho „Ve 21. století banovat za angličtinu v popisku je něco neuvěřitelného“. VPN je v dnešní době už standardnem pro bezpečné pohybování se internetem. Ne kvůli dělání něčeho ošklivého, ale proto, aby ses vyhnul ošklivým lidem. Stačí se přihlásit na nezabezpečené fórum nebo když se ti někdo dostane na účet, ve kterém je evidence přihlášení včetně geolokace. Dá se toho docela nechutně zneužít, když útočník ví, co dělá.

Sám používám VPN. Mám ji zaplou 24/7 a občas jsem se přistihl u toho, že ji zkrátka zapomenu vypnout, když zapnu něco jako Divoké Kmeny. Pokud někdo není blbej, support na to nikdy nepřijde a akorát by to odnesli běžní uživatelé jako já.
 

Woo Woo

Uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
145
Hele v kontextu té diskuze na screenu je jasné, že to žádný překlep není. Screen sem dávat nebudu, abych nehanil člověka, který je podle měřítek supportu nevinný.

Nebyl jsi členem supportu?

Mám screen, ale nemůžu ho zveřejnit. Mám ban, ale nemůžu ho zveřejnit. Mám odpověď, ale nemůžu ho zveřejnit. Tak proč tady o to vůbec píšeš?
 

Deleted User - 4099915

Guest
Duxi :D Nerad ti kazím iluze... ale svět by vypadal furt stejně. Boti i skripty se používají, multiúčty taky. Navíc byste je stále vy nezveřejnili a neodsouhlasili veřejně, takže ti co je nemají, by byli opět v obrovské nevýhodě, a ti co je mají, by je používali vesele dál. Svět by vypadal úplně stejně, akorát by třeba někdo začal používat věci detekovatelné a špatně napsané -> Ultimatetribalwarsbot a skripty na prodávání a kupování surovin na premiovém trhu.

Ale byl by to určitě hezký svět. Přilákali byste nové hráče z jiných světů a ti by nám ukázali, jaký zbraně mají oni :D. Takže jediné co by se změnilo, by bylo, že by nám dali nafrak cizí hráči a vy byste přišli na skripty a mulťáky co se používají a vybanovali byste to na dalších serverech :D

nevím, ale v mém okolí každý hráč má nějaký script nebo používá makra, která jim tu hru usnadní. Bohužel je to nutné, neboť místo toho, aby hráčům hru usnadnil, tak jim hází klacky pod nohy. Za 12 let hry jsem dostal tisíce banů, hráči v mém okolí mnohdy za naprosté nesmysli nebo bezdůvodně.

Vysvětli mi, jak má support bojovat proti hráčům, kteří používají bota/skripty které jsou napsané dle běžného časového uživatele a reálného klikání?
Jediné, dle čeho mě support dokáže odhalit je dle nahlášení nějakého hráče z okolí a dostanu blokaci pouze za to, že 24/7 funguji nonstop bez spánku což není reálné - což byl mimochodem důvod i blokace na classicu - respektive odůvodnění.

Jak chceš detekovat bota, který se náhodně v intervalech vhodných loguje, odesílá jednotky a sběr? Označuje příchozí jednotky, prodává suroviny, zobrazuje zprávy, odesílá útoky, chytá šlechtice? Regulérně duplikuje lidskou činnost. Nelze to detekovat!

Možná proto mnohdy blokují hráče bezdůvodně, protože prostě nic k tomu nemají. Jednou jsem dokonce dostal ban za to, že jsem hromadně stavěl opevnění v náhledu budovy pomocí tlačítka enter tzn. v jednu vteřinu to generovalo více příkazů a dostal jsem ban z odůvodněním both scripts.

Na jaké úrovni jsou pravidla, na takový úrovni je support. Bohužel..
 

Kozmicz

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
2.303
Přesně tak, banovat za použití VPN nemůžeme, protože spoustu lidí hraje z místa, kde VPN musí mít aktivní (např. ve firmách apod.).

Co se týče popisků v angličtině, blokace za ně je až poslední možnost. Většinou hráče jen upozorníme, profil upravíme a blokaci volíme až v případě, kdy hráč naše upozornění opakovaně nerespektuje. Většina hráčů s tím však nemá problém a opakovaně si profil do angličtiny nedává.
 

1Rici

Uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
165
Nebyl jsi členem supportu?

Mám screen, ale nemůžu ho zveřejnit. Mám ban, ale nemůžu ho zveřejnit. Mám odpověď, ale nemůžu ho zveřejnit. Tak proč tady o to vůbec píšeš?

Nebyl. Možná bývalý majitel, od kterého jsem účet před X let přebral.

Nezveřejnil jsem detaily, protože už fakt nevím co si mohu dovolit zveřejnit z komunikace se supportem a co ne. Fakt nebudu riskovat další bany. Už jsem si užil trestů dost. Porovnával jsem zde jak support (ne)řeší různé situace, což většina přítomných pochopila :)
 

pegak

Uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
18
Nešiřte tu fámy ohledně trestů.

Na každé jazykové verzi jsou povoleny dva jazyky. Pro naši verzi je to český a slovenský. Vše ostatní musí mít překlad - ten může být skryt ve spojleru.. Výjimkou je jen Beta verze, tam je povolena jen angličtina.

V České republice je úřední jazyk čeština, to, že znáte i jiné jazyky, je Vaše plus, ve hře je však nutné dodržovat pravidla, která stanovil majitel hry.

Tohle je výsměch. Ve 21. století je angličtina naprosto běžnou součástí života a to, že se to někdo nenaučil nebo neumí použít Google překladač přeci není problém hráčů.
DK se mohlo tak strašně posunout, kdyby se udělala mezinárodní verze, kde by se dynamicky mohl měnit jazyk podle nastavení hráče a komunikace by byla v libovolném jazyce. :)
 

Kubina

Administrátor
Člen týmu
Administrátor
Počet poděkování
746
Ano, angličtina se dnes běžně vyučuje, ale co mají dělat třeba hráči, kteří angličtinu nikdy neměli? Měli třeba ruštinu nebo němčinu? Říkáš použít Google překladač, ano to je možnost, ale pokud se na ten překladač pořádně podíváš, zjistíš, že perfektně umí přeložit jen nejpoužívanější věty. Ostatní je sázka do loterie, zda je přeloží správně a zda si zachovají původní význam.
Hra byla lokalizovaná do různých jazykových verzí, z toho také vychází, že na každé jazykové verzi jsou povolené jen místní jazyky. (výjimkou je .net a beta verze)

Z tvého pohledu je to možná nejlepší řešení, ale zkus si představit, že migrace na jeden mezinárodní server by mohla mít za následek ještě větší úbytek hráčů, než je nyní. Ano, namítneš, že několik světů bude mezinárodní verze daleko větší, bude tam více bojů, více zábavy... Ale z dlouhodobého hlediska se může stát, že se celá komunita ještě více zmenší, právě vlivem migrace na jeden mezinárodní server.

Samozřejmě je možné, abys hrál na .net verzi nebo třeba na .pl, stejně jako někteří zahraniční hráči hrají .cz verzi. Nicméně každý takový odliv hráčů na jinou verzi má za následek zmenšení domovské jazykové verze a se zmenšením přichází samozřejmě omezení různých možností, například nemožnost classic světů, světů bez prémiových funkcí (jak někteří stále píší). U nás třeba máme speed server, který běží 24/7 a spousta kol je odměňovaná. (PS. tyto možnosti se odvíjí od počtu hráčů, kteří do hry investují peníze. Nevím jak je to u nás, ale běžně se v online hrách počítá, že pouze 2-3 % hráčů si něco ve hře koupí.)
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.322
Problém hráčů je, že nedodržují pravidla hry a VOP. V České republice je i v 21. století úřední jazyk čeština, přes veškeré snahy napříč stoletími, tento jazyk z povrchu zemského vymazat.
 
Nahoru