• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

kony243

  • Zakladatel vlákna DeletedUser32713
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser32713

Guest
Po celý středověk bděli nad ochranou měst před požárem městští zaměstnanci, jako byl ponocný, věžný - trubač na věži, nebo hlásný. Při hašení požáru pak přiložili ruku k dílu všichni obyvatelé města. Využívala se voda z městských kašen i nedalekých toků. Už svatý Ludvík, král francouzský, však založil speciální požární hlídky. Mezi nejstarší požární předpisy v Čechách patří část nedatovaného statutu Prahy ze 14. století, který v několika svých částech hovoří o organizaci ochrany před požáry. Ale přestože středověké tresty za paličství byly přísné - obvykle se za něj upalovalo - a přes řadu předpisů, lehlo nemálo středověkých měst popelem.

obrazek v PNG hýr:
http://i.imgur.com/5nCwPwi.jpg?1
JPEG hýr:
TW.jpg

Nejdřív sem měl představy trochu jíný, ale takřka všechno co jsem do obrázku vložil, tak vynikalo víc než jsem chtěl.
:cry
Přidal jsem novou věž + zvonici, červená požárová vlajka. Pantátovy chytla střecha a kdesi v dáli hoří něco co už doutná. Kasárny jsem zbavil doškové střechy aby taky neblafly. Studnu ve předu bych nejradši smazal nepovedla se, ale nějak to k tomu hašení patří :scratch. Oblohu jsem změnil taky, protože začalo pršet :cool

Doufám že jsem tam toho nenaflákal moc, kdyžtak nějaký efekty smažu :hi . Finální to ještě asi není, ale mám ještě 8 dní na opravu :D
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.322
Zajímavé novinky z historie.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru