Koubas129

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser42810

Guest
Jaro! Oslava návratu.

Zima byla krutá, většina obyvatelstva vesnice trpěla podchlazením, bylo vykopáno mnoho hrobů pro slabé jedince, kterým nebylo přáno i přes věčné modlitby. Vlajky byly stažené na půl žerdi. Zásoby dřeva se tenčily a lidé ztráceli chuť cokoliv vytvářet. Jedinou nadějí a útěchou v těchto temných časech byla vidina blížícího se jara a touha po spatření kvetoucí přírody. Válečníci trávili čas hodováním alkoholu v knajpě, aby je aspoň něco zahrálo, když už to nemohlo být ženské tělo. Matky a ženy se staraly o mladé může, kteří nemohli ještě býti válečníky vzhledem k jejich mladistvému věku, případně pomáhaly nemocným. V tento čas se nekonaly žádné nájezdy na cizí vesnice vzhledem ke krutosti zimy.

"Jaro! Jaro je tu!" volali děti běhající na tržišti. V očekávání dorazilo jaro, lidé opět začali toužit po budování, válčení, rozmnožování a dobývání vesnic. Avšak největší potěšení jim činila každoroční oslava, která se konala na počest vyslyšení modliteb přejících si příchod jara do vesnice.Všechny vlajky byly vytaženy a začátek oslav mohl začít. Dění oslavy započalo po dvanácti teplých dnech po sobě jdoucích, jež mělo označovat příchod tohoto období. Slavnost trvala tři dny, byla ve znamení dobrého jídla, pití a paření. Pro pohostinnost všech přítomných bylo obětováno mnoho dobytka, aby se naplnil každý bachor toužící po kusu masa. Jakožto nápoj síly se podávalo pivo a víno, nesčetný počet litrů bylo vypito! Lidé se smáli, pojídali byliny zpestřující smysly, prali se, vyprávěli historky, vymýšleli plány na obléhání nepřátel a uléhali do loží svých domovů, či pod širé nebe s touho rozmnožení, válečníci, kteří měli štěstí ulehli s více než jedním něžným pohlavím.

Takto tomu bylo po celých dvaasedmdesát hodin. Na závěr této slávy se vždy konala bohoslužba plná díků. Nyní to mohlo opět začít, jaro doprovázející dobrodružství.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.