• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Lidule1

  • Zakladatel vlákna DeletedUser37318
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser37318

Guest
Cokoli v tom textu najdete tak nepovažujte NIKDO za urážku, prostě se mi to tam hodilo :) Berte ohled že mám 13 :D Doufám že nebude vadit že mám slok 10. Tak jsem se do toho ''zažrala'' že to tak prostě je :D :) Kéž by ta báseň byla podle pravdy; ,,A bodů sto tisíc mám'' :D :) Za zkoušku nic nedám :eek:)

Jednou v Květu jsem se nudila
Na DK jsem vzpomněla,
Pravidla hned přečetla si
A vše jsem náhle uměla.

Vybrat jméno?
To je fuška,
Budu tradičně Lidule,
Avšak je v tom jedna muška.

Jméno je již obsazené,
Vyřeším to číslici,
Lidule1 – to je volné,
A již mám svoji vesnici.

Zprva raděj stavím sklady
Suroviny získám bitím,
Mám jich moc; nevím si s nimi rady,
Vojáčky jimi nasytím…

Ve vesnici plný selský dvůr,
Šlechtice mám dva,
Druhou vesku potřebuji jako sůl,
Již jsem se na ni vydala.

Jdu si najít kmen,
Nechci být zaostalý křen,
Vidím vhodný s mnoha body
Vyskočili mi tu proti botu kódy.

Třetí vísku si teď obsazuji
Vidím chaos; musím bourat
Tím svou strategii vylepšuji
Aby bylo vše OK – můžu jen doufat

Ničím hráče co to jen dá,
Má šlechta už to nestíhá,
Beru na ně luk a šíp
Aby se mi vedlo líp.

Dnes je květen; den dvacátý,
Počítač mám za celý den přehřátý
A bodů sto tisíc mám,
Nejsem na to sám.
S kmenem za jeden provaz táhnu
Na fórum občas sáhnu.

Dnes jsem v nejlepším kmenu,
Daří se mi velmi dobře,
Každou bitvu s ním vedu,
Náš kmen se do toho opře!
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.322
No, obávám se, že tam poněkud chybí předepsaná tématika. Zkus se na to ještě podívat.
 

Drolda

Uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
13
Maximálně bohužel 8 slok
ale jinak moc pěkné - zkus to zkrátit
 

DeletedUser33829

Guest
Nemá to dlouhé!

Biblos napsal v pravidlech, že to má mít 1 až 8 slok, ale já nevím, kde ostatní přišli na to, že sloka musí mít 4 verše?:scratch

V diskuzi Biblos upřesnil, že maximální rozsah je 80 řadků = veršů, ona jich má 42, takže to může být skoro jednou tak dlouhé a taky není nikde definováno jak má být verš dlouhý. On verš může být jedno slovo, ale taky může být na celý řádek.:)

Slova splnila též, tady jde o to, že se nedržela tématu a popisuje začátky a boj na DK. Trochu je to podobné i na to co jsi složil Ty, akorát, že Tvá báseň je oslavou/vypráví že Ty jsi obránce, ochránce, zatímco ona se tu pasuje do role agresora.:cool
 

Drolda

Uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
13
Já jí to nezazlívám ;) Moc se mi ta její básnička líbí :D
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.322
Má to dlouhé v tom rozložení, v jakém to má - protože podmínkou je 8 slok a má jich 10. Ty řádky - to je upřesnění pro báseň v próze, aby ten, kdo by použil tento útvar, měl srovnání. Nebudu vymýšlet vymyšlené, ale ocituji Wikipedii:

Strofa (česky sloka) vzniká spojením jednotlivých veršů a představuje obvykle nějaký myšlenkový celek. Některé typy strof se ustálily a mají normovanou podobu.



Verš je obvykle definován jako celistvá rytmická a významová jednotka básnického textu. Jde o jeden řádek básnického díla, založený na výrazně rytmické organizaci. Nemusí se nutně shodovat se syntaktickou jednotkou, takže vzniká syntaktický přesah (enjambement).

Takže, když jsem vzal v úvahu, že sloka může mít až deset řádků a povoleno je jich osm, pak vyjde těch 80 řádků. Takže je na autorce, jaké strofy zvolí, aby nemusela dílo krátit.

Ovšem, proč to nesplňuje obsahově, to jsi Shedde vystihl přesně.
 

DeletedUser

Guest
Mě se to moc líbí, moc hezky jí to rýmuje a to navíc ve 13 letech. Holt, děvčata jsou v tomhle daleko "vyspělejší".

Co se týká těch dohadů o splnění podmínek soutěže, tak podle mě je srdce umělce natolik nezávislé, že se nadá svázat do uzlíčku pravidel. A první větou při rozboru této básně by muselo být "Autorka vyjadřuje svou lásku k počítačové hře.", takže téma lásky tam je, i když skryté.:D
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru