• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Lontra

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser40698

Guest
Ahoj, mě napadl tento netradiční a velmi jednoduchý způsob hry speed světa. Není to nic světoborného, nic by se nestavělo, nerekrutovalo, nezabíraly žádné vesnice, ba naopak, jen by se demolovalo.

Název: Demoliční speciál
Čas: 8 hodin
Podmínka vítězství: Hráč s nejnižším počtem bodů
Popis: Každý by dostal 1 až 3 vesnice to by se muselo odzkoušet
Ve vesnicích všechny budovy na maximálním levelu.
Kdo první zbourá nejvíce všechny vesnice za pomoci funkce demolice a dosáhne nejnižšího počtu bodů vyhrává.

nastavení(vojsko v tomto případě by vůbec nehrálo roli tak by ani nemuselo býti přístupna funkce rekrutace):
Paladin: Ne
Lučištníci: Ne
Kostel: Ne
Výzkum: žádný
Bonusové vesnice: Ne
Barbarské vesnice: Ne
Růst opuštěných vesnic: Žádný
Začátečnická ochrana: Žádná
Farm limit: Ne
Fake limit: Ne
Morálka: Ne


Šlechtic: Ne
Stoupající ceny šlechtice: Žádné
Snížení oddanosti: 0
Dosah: 0 polí


Limit členů kmene: Neurčeno
Možnost vystoupit ze kmene: Ano
Podpory možné pouze v rámci kmene: -
Nemožnost zaútočit na člena kmene: -


Rychlost: 100
Rychlost vojska: 0
Noční režim: Ne
Noční bonus: Ne
Denní bonus: Ne


Dodatečná nastavení:
Možnost volby světové strany:Ne
Produkce: Normální (100%)
Domobrana: Ne
Omezení počtu vyrabovaných surovin na den a vesnici: Ne
Vzdálenosti mezi vesnicemi: Běžné (snížené)





Pak mě napadl ještě jeden speciál a to masové vyřazování vojsk na podobném principu jak ta demolice.


Pokud by měl někdo pochybnosti, že Demoliční speciál není můj nápad, tak mám argumenty jak jsem na tento nápad přišel.:yes

EDIT: ještě upravuji systém vyhodnocení. Limit hráčů třeba 100
Protože by každý začínal v jinou dobu tak by se jim stopoval čas od kdy se přihlásili na svět do doby kdy dosáhli nejnižšího počtu bodů a kdo by měl nejlepší čas ten by vyhrál. Na obranu demolice budov není snadná jak by si někdo mohl myslet a stačí i v tomto zaváhat a už se to značně může lišit.

Jinak jak jsem psal muselo by se to vyzkoušet co a jak by šlo nebo nešlo, ale podstata nápadu zůstává stejná.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

tantalena

Pokročilý uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
132
Něco velmi podobného je Downgrade, případně Downgrade speciál. Jsou to opaky CATů.
Rychlost vojska je obvykle velmi nízká (třeba i 0,05-0,25; ale může být samozřejmě i 1, to záleží, jak to kdo chce) a je to dost o tom sehnat si kamarády, co člověku katnou všechno a nakonec i hlavní budovu. Skrýš si člověk musí zdemolovat sám a funkci demolice se obecně používá i na jiné budovy. Někdy se začíná s více vesnicemi nebo je možné dobývat vesnice. Obojí umožňuje hráčům, že katnou sami sebe :) To dobývání je naschval záludné v tom, že potom aby třeba někdo pomohl soukmenovci, tak naschval dobude někoho, kdo mu konkuruje v dosažení nízkého počtu bodů.
No a Downgrade speciál - teda většinou tam to "speciál" je - to je obdoba mnohavesnicového CATu. Standardně je to děláno tak, že je určena jistá hranice - například 1000 bodů - a kdo má na konci speedu nejvíce vesnic s nižším počtem bodů než kolik je těch hraničních, vítězí.

Ještě malý dodatek... Když se u speed kol píše: "Šlechtic: Ne", je to něco jako když se na .net verzi nebo teď .uk verzi psalo "CAUTION: No nobling". To neznamená, že šlechtice nelze postavit a že systém šlechticů není. On nějaký je. Vždycky... Toho se využívá třeba na běžných CATech, kdy se dá končit s vesnicí o 12379 bodech myslím... Když je nastaven třístupňový panský dvůr. Tím "Šlechtic: Ne" se vlastně říká, že šlechtic nemůže dobývat vesnice -> proto je nastaven nějak, aby ty vesnice dobývat nešly.
Napadá mě několik způsobů:
a) oddanost snižuje vždy o 0
b) maximální vzdálenost jeho cesty je nižší než 1 pole
c) hráči mají začátečnickou ochranu, která je tak dlouhá, že končí až po konci speedu + na speedu je nastaveno, že nelze dobývat opuštěné vesnice
d) na speedu nelze začít volbou v nastavení znovu + hráči mají delší začátečnickou ochranu, než jak dlouhý je speed + na speedu nejsou nastaveny žádné opuštěné vesnice
e) cena mince / balíčku surovin / šlechtice (při konstantních cenách šlechty) vyžaduje mít od nějaké suroviny více než 400.000
Způsoby se samozřejmě mohou kombinovat a asi existují i další, které teď vymýšlet nechci :D
 

DeletedUser40698

Guest
Dobře tak šlechtic neaktivní. Samozřejmě na ty katapulty jsem myslel. A napsal jsem k tomu i větu, ale nevložil ji.
Tak tedy:
Aby se nemohlo podvádět nešlo by stavět katy a berany.
Prostě vojsko neaktivní, zbytečné.

Šlo by v tomto speedu čistě jen o závod v bourání budov za pomoci funkce demolice. A jak jsem už psal není snadné bourání budov, někdy až moc těžké.
Napadly mne ještě nějaká vylepšení, ale asi je to pasé.
Tím bych to asi uzavřel. Speed svět jsem si vyzkoušel 2x a to už jsem věděl při tom prvním, že tato rychlohra není pro mě. Právě kvůli té abnormální rychlosti.
 

DeletedUser41027

Guest
Šla by nastavit zacatecnicka ochrana na cely speed a bez barbarských vesnic, tím by se vyřešilo hodně věci. :)
 

DeletedUser41588

Guest
Myslím ,že současné Downgrade mají dobrou úroveň.
A ,že toto je tomu velice podobné.
Skus vytvořit ještě druhý návrh.
 

XOXA CZ

Nový uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
0
Nezdá se ti, že nějak moc všechno hejtuješ???
 

šachlik

Pokročilý uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
135
Jo, přitom sám vymyslel strašnou hovadinu. :D:D
 

DeletedUser41028

Guest
Zní to zajímavě, ale demolicí je nuda. CHtělo by to min tak 5 vesnic, a bourat i vlastními útok, katapulty, beranidla :D
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru