• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Lord Frydrich

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Lord Frydrich

Nový uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
6
Novoroční oslava

Psal se rok 2017, když šlechtická rodina Frydrichů z Maladvoru nechala připravit pompézní oslavu příchodu nového roku. Za hradbami Maladvoru bylo v den oslavy velké množství potulných kejklířů, divadelníků, důležitých panovníků a také spousta chudého lidu s podhradí a okolních vesnic. Všude panovala dobrá nálada, na tržišti bylo rušno jako nikdy předtím. V kostele kázal kardinál, který přijel až z dalekého Říma. A té šlechty a důležitých pánu co bylo na hradě. Domlouvali se spojenectví, ale také společné činy pro zničení rebélie v lesích. Odpoledne proběhl rytířský turnaj, zájem byl ohromující. Lidé popíjeli pivo, panstvo zase víno od místních i zahraničních vinařů. Všichni se bavily a sázeli na vítěze. Turnaj nakonec vyhrál domácí rytíř Eduard zvaný Všemocný, těsně nad Černým rytířem z Kvalnovic.

K večeru se všichni uchýlili do velkého sálu, kde se pilo a hodovalo. Na stěnách viseli hlavy zvířat, která byla ulovena v okolí, ale taktéž exotická zvířata s dalekých výprav. Poklidný večer však narušila ohlušující rána. Dveře se rozletěly dokořán a do sálu vjel velkou rychlostí jezdec na koni. Nastalo hrobové ticho. Všichni byli vyděšeni k smrti. Bylo slyšet jen cinkání podkov a hřmot těžké zbroje. Ihned se okolo jezdce seskupila stráž a pobízeli ho, aby zahodil meč a sundal přilbici. Rytířova zbroj vykazovala známky težkych bojů a nelehké dlouhé cesty. Byla špinavá a potlučená na rozdíl od výzbroje všech přítomných, kteří ji měli naleštěnou a evidentně nikdy v boji nepoužitou. Tajemný rytíř pravil: „To je teda přivítání…“ a pokračoval „ čekal jsem spíš fanfáry...“ řekl s úsměvem na tváři, když jsi sundal přilbici. „Můj ztracený syn se vrátil!“ vykřikl pán hradu Albrecht II. A rozběhl se přivítat syna Richarda. „Volejte sláva, a tři dny se radujte“ , „ můj drahý synu pojď jsem, tady máš víno a musíš mi všechno povyprávět“ řekl Albrecht. „Byl jsi pryč témeř deset let...s maminou jsme tě už oplakali“ říkal štastně Albrecht. Richard se dal do vyprávění strastí i radostí. Chvili mluvil k celému sálu, jindy zase jen něco šeptal otci do ucha.

Zábava mohla pokračovat jediné téma byl Richard a ti čarodějové a kejklíři co plivou oheň. Po půlnoci byl odpálen ohňostroj, který si rodina přivezla s cest po Číně. Lidé se ho báli, ale zároveň byli nadšeni. Jedlo se, pilo se a tancovalo se až do ranních hodin. Ješte pár měsícu se o té slávě mluvilo široko daleko. Všichni už se moc teší na další velkolepou oslavu.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru