• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Lord JayJay - povídka

  • Zakladatel vlákna Lord JayJay
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
Příhody paladina Prokopa

V pondělí po poledni se pleší postižený a paruku používající paladin Prokop Podlaha, pojmenovaný po pradědečkovi, v pláštěnce a prošlapaných plátěnkách pomalu procházel po prostorné, příjemně působící pěšince při písních potulných pěvců a pěvkyň. S Prokopem putoval Pankrác Podivný, přívětivý právník, pracující převážně pro podnikatele a politiky.

Pankrác pozval Prokopa do pětihvězdičkového podniku, ale předražené platby požadované za pití a připravované pokrmy a poloprázdné peněženky přiměly Prokopa a Pankráce pokračovat přes potok a páchnoucí pole poseté pelyňkem pravým až do putyky, postavené z prken platanu, pokáceného proto, že při předchozí přeháňce praskl a poranil procházející paní.

V putyce U Plné pípy panovala pohoda, pikolík pronikavě pískal na píšťalku, pomocný personál pískal pusou, pianista se přidal na piáno a popíjející páni a paní si pobrukovali. Prokop pil první pivo, Pankrác páté, když do putyky přišla pěkná plavovláska s podmanivým pohledem, překrásnou postavou, pevným pozadím, prstenem s pravou perlou na prstu a postříbřeným piercingem v pupíku, v purpurovém plášti, perfektně padnoucích punčochách a v pletených papučích.

Prokop plavovlásku potají pečlivě pozoroval. (Plavovlásku pozorovala přinejmenším polovina přítomných pánů.) Poté si přisedl a plavovlásku pozval na panáka. Plavovláska se pousmála a pozvání přijala. Pamela Pokorná, představila se, pracuji v potravinářském průmyslu. Povídali si o počasí, psech, práci a příbuzných. Pili a pili, až pominulo pondělí a po půlnoci přišel Prokop, podpírající plavovlásku, do prostého pokoje. Položil Pamelu do postlané postele plné pampelišek, protože si potřebovala po proflámovaném pondělí pospat. Při pokládání do postele s pruhovanou peřinou a polštářem, z Pameliny puntíkované podprsenky padla na prkennou podlahu pokrčená průkazka. Prokop průkazku pozvedl, prozkoumal a poznal Pamelino pravé příjmení, Povolná, a že postrádá plnoletost.

Prokop proto pohotově povolal precizně pracující policii. Přijíždějící policie Pamelu probudila. Podnapilá Pamela, propadající panice, popadla pistoli, přestože patřila k pacifistům a pálila na přijíždějící policii, ale i do prostých pocestných. Postřelila pět policistů a patnáct procházejících pánů. Přijíždějící posily proto Pamelu postřelily a později přivedly k popravě. Prokop i Pankrác přestřelku přežili, pomodlili se a pokračují v putování po proslulých podnicích a putykách, za přenádhernými pannami a za proslulým pokladem, Pireliho pozlaceným palcátem.
:paladin


(342 slov) Doufám, že to mám bez chyb a že se vám to bude líbit.... :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser36641

Guest
Máš moc souvislého textu na jednou. Nevím jak ostatní, ale já jsem se v docela tom ztrácel. Doporučuji dělat odstavce pro přehlednost.
Občas jsem zabloudil myšlenkami jinde :D
Ale jinak držím palce :)
 

DeletedUser33829

Guest
Och, ten palain je, ale darebák, kupuje alkohol nezletilé.:sorry:D

Máš tam jednu neshodu podmětu s přísudkem, ale je to velice dobré.;)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Děkuji za názory a připomínky, teď už to snad bude přehlednější...

Ps. Tu neshodu podmětu s přísudkem jsem hledal hodinu, ale nic jsem nenašel, tak snad mi to odpustíte... ;)
 

DeletedUser33829

Guest
Buď jsem se špatně díval:D nebo jsi to opravil.;)
 

DeletedUser

Guest
Tak ses špatně díval, já jsem jenom udělal ty odstavce... :)
 

DeletedUser

Guest
Neva, dělal jsi to s dobrým úmyslem (aspoň doufám..) ;)
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.322
Částice až, novotvar postlaný, slovo Paladin.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru