• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Lord verd

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser41607

Guest
Příběh 21. století

Byl jednou jeden mladý a chudý český šlechtic, který vládl malé vesnici, ale bohužel se nacházela na německém území silného pohledného a svalnatého Lorda Verda. Náš mladý šlechtic žil pokojně vlastnil menší armádu, která se ale nemohla rovnat milionové armádě Lorda Verda tak musel silnému lordu platit ohromné daně, proto byl tak chudý. Šlechtic byl tak utrápený z daní že se vydal do jiných menších vesnic, které Lord Verd vykořisťoval, aby domluvil spojenectví ale jen jeden mladý šlechtic se k němu přidal. Začaly se scházet a plánovat taktiku proti mocnému Lordu po pár měsících se mezi nimi ale vytvořil romantický vztah. Netrvalo dlouho a mladí šlechticové se zasnoubili. A dva měsíce na to se konala svatba. Hrozný Lord byl ale proti homosexuálním vztahu ve svém impériu ihned vydal rozkaz shromáždit armádu ze všech dvaceti tisíc vesnic a vytáhl na vesnice těchto dvou šlechticů v den svatby velmi rychle si obě vesnice podrobil a vydal se do kostela běžel co nejrychleji mohl rozrazil dveře kostela když šlechticové dořekli své osudné ANO rozčílený Lord vydal rozkaz usekat ruce všem hostům co na svatbě byli aby si zlepšil svou náladu a mladé šlechtice nechal je vystřelit katapultem do města svého úhlavního nepřítele francouzského krále.
:):)

Potom zazvonil budík krásného snů byl konec
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser41607

Guest
Omlouvám se všem kterým to přídě urážlivý ale doufám že to všichni vezmou s humorem jako na naší jazykové verzi

a prosím napište svou kritiku píšu knihu s podobný příběhem
 

DeletedUser33829

Guest
Pojetí sice originální máš, jenže jsi nesplnil zadání soutěže.
Adriana.Q napsal/a:
Zde je zadání soutěže:

Napište příběh o tom, jak se ženil šlechtic. Je na Vás, jakou nevěstu mu přidělíte, zda - li to bude dívka prostého rodu anebo urozená.


Zajímalo by mě, co si mám představit pod pojmem německé území? Německo ve středověku neexistovalo, to vzniklo až roku 1871, jestli je tím myšlena SŘŘ, pak tam od roku 1002 patřily i Čechy, o něco později i Morava a Slezsko, ale i další území a všude se německy nemluvilo. Jestli je to dle obcovacího jazyka, pak si pod tím, ale můžu znovu představit i Čechy a Prahu.:pardonAle taky od pozdního středověku třeba i Kaljpediu ležící v Litvě nebo Kalinigrad, též Královec nebo Köningsberg, který založil Přemysl Otakar II. při tažení proti pohanským Prusům a kde se pak Němci začali usazovat, dnes ležící v ruské exklávě. Takže co je to to německé území? Taky v té době neměli Němci za své úhlavní nepřítele Francouze. Středověké prameny si sice libují v nadnesených číslech, ale reálně, že by někdo vytáhl s milionovou armádou, tak to by opravdu nehrozilo.
Český šlechtic má vesnici na německém území - co to tedy znamená? Představa, že nějakou vesnici v Bavorsku vlastní český šlechtic? Hmmm, ale že by neměl už zase jiné vesnice? Kdo je to ten Lord Verd není nikde psáno, že by to byl taky šlechtic by byla další konina, aby jeden šlechtic vlastnil vesnici na území jiného šlechtice. Nevím, nedozvídám se to, jen že má nějaké impérium, samotný pojem jak ze starověku či novověku, ne však středověku.

Taky by nikoho taková svatba nenapadla a sotva by našli kněze, protože jediné co by z toho měli by byl výslech, mučení, vězení a nejspíše konfiskace majektu a smrt, zde by záleželo jak vážené osoby by to byly. Taky by takovým sňatkem nespodlili potomka, kterému by společný majetek předali. Ten čin nemá žádný smysl. V dnešní době homosexuálové svatby taky nemají, jsou to registrovaná partnerství a jestli je lze provádět v kostelech, to netuším, myslím že jenom na úřadech.

Jestli chceš psát knížku, tak já Ti nevím, tohle co jsi napsal je totiž akorát ptákovina, nemá to hlavu ani patu, kdyby to byla aspoň satira, ale ani to to není a taky bys měl zlepšit svoji češtinu.

Jediná zajímavost mi přišla, že jsi do děje zakomponoval sebe.:D
 

Byzanticy

Častý uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
18
No zajímavé

PS. Shedde musíš všechno kritizovat ? Jako ty jsi se ani nezúčastnil, on jo tak radši drž papulu. A navíc tam má napsáno Příběh 21. století a pokud vím tak v zadání není napsáno v jakém odvětví se to má konat :D
 

DeletedUser33829

Guest
Jaké odvětví? Co si mám pod tím představit?
V zadání je napsáno, že si má brát dívku, šlechtic není dívka.
Co to má společného s 21. stoletím? Vlastně vůbec nic, všechny reálie jsou z jiné doby a sama homosexualitu nebyla trestná někde už ve starověku a u nás není trestná od komunistů, ti ji u nás zlegalizovali a ke svatbám jsem se už vyjádřil. Spíše to celé brát jako sen, který se mu zdál dnes, tudíž ve 21. století, a ty logiku často nemají, jenže pořád to nemění, že si podmínku soutěže předělal dle sebe.:pardon

Mně se zdají lepší historické sny...:D
 

DeletedUser40852

Guest
Pokud dobře čtu, tak je napsáno, že je jedno jakou něvěstu mu přidělí. Nikde není napsáno, že nevěsta nemůže být muž.
A podle mě je jedno co kdo napíše, je to každého věc jakou má fantazii a jak umí psát.
 

DeletedUser41607

Guest
shedde ti vymyslím nějaký co bude splňovat podmínky na 100% abys byl spokojený když nemáš smysl pro humor:D

vy Češi jste divní
 

DeletedUser

Guest
Jak to říct každého asi napadlo dát ženu "muže"
Ale nikdo se neodvážil jsi první.
Ale jak si ,když má ženu "muže" není to praktický příběh
:D
 

DeletedUser33829

Guest
Jak to čtu, tak máte ve všem dobrý hokej.

Ztučnil jsem a podtrhl, že nevěsta má být dívka a šlechtic opravdu dívka není. Dnes v registrovaném partnerství to nefunguje tak, že jeden je ženich a druhý nevěsta. Čekám kdo to povýší na nový stupeň, že si bude šlechtic brát kozu.

[SPOIL]Co se týká mé identifikace, tak se přestávám identifikovat s čímkoliv, když tu před lety to řešil Habrton, tak jsem napsal, že vědom si možnosti nechat národnost volnou či napsat i dvě jsem se rozhodl a napsal si českou, protože stejně to nic nemění a aby si na tom nějaký Pražan při sčítání pak honil ego mi za to nestojí, ale řekl jsem známým a dalším, že si můžou napsat i moravskou a ti to tak udělali, byl jsem z rodiny jediný, kdo si ji nenapsal, zbytek si napsal dvě národnosti. Kdysi tu byla na to dobrá přestřelka, kdy se Biblos vysmíval Moravanům, že neví, že šlo vyplnit i moravskou národnost a Habrton zase Čechům, že nějakých 27 nebo 28 % lidí národnost nevypsalo žádnou. Povinné to nebylo a muselo se to ručně vypsat, žádné předtištěné možnosti.
Otec národa, František Palacký, byl taky Moravan a jak známo, tak Moravané mají daleko lepší vztah k češtině, jak ti v Čechách, takže bych už si fakt nevyskakoval, je to celé jenom k smíchu. Většina lidí se považuje na Moravě za Čechy i Moravany, holt jdeme s dobou, máme to bohatší, ale asi to pořád někoho pálí anebo se neidentifikují už s ničím, protože jsou naštvaní na to co se děje u nás i ve světě. Když jsem byl dítě, tak jsem si s hrdostí prohlížel historické mapy, Sámovu říši, Velkou Moravu, český přemyslovský stát, ZKČ, Habsburské soustátí, dnes je mi ukradené jak je tato země velká či malá, navíc když jsem zjistil, že lidi v Čechách nemají takový kladný vztah k Sámově říši a Velké Moravě a musí si zandávat na Němce, tak mě to znechutilo, začalo mi to připomínat Slováky, kteří když si nenadají na Maďary, tak neusnou. Hlavně že české dějiny jsou spousty příkladů, jak se to s Němci paktovalo a jak je sem čeští panovníci zvali i to jak v roce 1526 český sněm z vlastní vůle, nikoli na základě smluv se rozhodl pro Habsburka na český trůn.
Tak jako že hymna jsou jen Čechy, přitom ten text pasuje na jakoukoli krajinu v mírném pásmu.
Morava nejsou Čechy, tak jako ČR není Čechy, což v poslední době pod vlivem českých médií a společných projektů začali hodně používat i Slováci, tak jako Československo nebylo Česko, SSSR nebylo Rusko a Jugoslávie Srbsko. Kdysi jsem tu psal, jak spolužák napsal, že za druhé světové války na straně Spojenců bylo Rusko a učitel mu to neuznal, zachoval bych se stejně a právě tahle neschopnost rozlišovat elementární pojmy vede často k rozpadům takových států. Chtěl bych vidět, jak říkáš, že jsi v Ostravě na Stodolní a já bych se Tě zeptal, kde to je? No východní Čechy přece. To bys moc nepochodil. Navíc Slováci proč se odtrhli, tak jeden z hlavních důvodů bylo právě to, že je v zahraničí považovali za Čechy, koneckonců Československo byl v angličtině stát s nejdelším názvem v Evropě a Angličani rádi zkracují. I když za rozpadem stály i další okolnosti.

Asi pořád některé pálí dobré bydlo a musí si kálet do vlastního hnízda.[/SPOIL]
 

DeletedUser

Guest
Chtěla bych Vás upozornit, že diskuze k soutěži se vede ve vedlejším vlákně.
Vy jste se zde malinko odklonili od hodnocení díla k všeobecnému pokecu. Předpokládejte, že některé příspěvky pak přesunu tak, kam patří, čili do diskuze.

I tady vložím pro jistotu Pravidla soutěže prostřednictvím tohoto odkazu
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru