• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Madonna

  • Zakladatel vlákna DeletedUser36851
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser36851

Guest
Zima.. Mrazivý vítr. Vánice, že není vidět na krok.
Já a můj věrný oř Kaštánek se potácíme celé hodiny a já jsem v mysli ve své milované osady.
Ach! Konečně. Máme na dohled hradby naší vesnice.
¨Kaštánku, pohleď! Teplovo domova nás čeká!¨

Když jsme stáli u hradeb, povšiml jsem si, že na věžích nestojí žádné stráže.

Proč by také měli..? Je 30. mrazivce, posledního měsíce v roce. Je čas klidu a míru. Žádné války, je čas radosti.

“Buch, buch!” Brána se otevřela.

“Sláva, sláva, náš paladin se vrátil!”

Celé náměstí se zaplnilo a lid lačnil po novinkách. Předstoupil jsem a radostně pronesl: “Dobří lidé! Nesu dobré zprávy! Lid ze sousední vesnice souhlasí a utvoří s námi spojenectví. Zlé časy jsou za námi!
Ale nyní.. Radujme se a přípravme se na zítřejší oslavu!”

Dav propukl v jásot, bardi začali hrát veselé písně. Jen tak tak jsem unikl a proplížil se ke svému domu.. V teplé vodě jsem se umyl a celý bolavý ulehl do svého lože. S myšlenkami na zítřek..
....
Probudil jsem se pozdě, do poledne moc minut nezbývalo.

Probudily mne hlasité výbuchy. Ach..! Jistě. Náš alchymista Lebeda a jeho úžasné vynálezy.. Sloučení střelného prachu a jakéhosi barviva.

On sám to nazval ohňostroj a již spoustu let nám jeho vynález zpříjemňuje oslavy Nového roku.

Po rychlé koupeli a oholení jsem se vydal do hostince, kde, jak jsem se rozhodl, strávím většinu dnešního dne. Všude bylo veselo, stoly se prohýbaly pod náporem všelijakého jídla.. Od čerstvého chleba až po pečené horské kance..

V tomto všem ruchu jsem začal uvažovat o tom, jak by nám, lidem, bylo krásně, bez všeho toho válčení. Když jsme schopni dodržet mír přes tyto svátky radosti, proč bychom to nezvládli natrvalo? Hm, budu se na to muset zaměřit.

“Už se blíží půlnoc! Honem, lidé se scházejí u kostela”, vřítil se do hostince upocený panoš.

Lebeda měl vše připraveno. Od malých třaskavců až po obrovské rakety, které létaly do vzduchu a tvořily na nebi barevné obrazce. Letos se opravdu předvedl.

Bardi, už značně posilnění alkoholem, předváděli humornou scénku, když v tom.. Prásk! “Už to začalo! Pohleďte!”

Nebe svítilo nejdříve zeleně, potom modře a nakonec se zbarvilo do ruda. Všude lítaly jiskry a já si s radostí loknul medoviny, z rohu, který mi podal jakýsi voják. Dnes odhazuji veškeré starosti. Dnes nejsem paladin, dnes jsem obyčejný muž.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru