• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Miro

  • Zakladatel vlákna DeletedUser19739
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser19739

Guest
Poprvé v soutěži, to je vzrůůůšo:D

Byl to duben, nebo červen?
Květen! Snad se nepletu...
Luk i kopí cumlali se,
a dělali neplechu!

Stavět májku oni měli,
pak pálit babu čarovnou,
však, jít pro dřevo zapomněli,
tak nemůžou rozžehnout...

Ještě ovšem není pozdě!
Dřevo můžou získati,
ptáte se kde? To je jasné,
sochu musí zbourati!

Socha leží, dřevo máme,
postavíme hranici,
už jen zbývá sehnat buřty,
a zapálit jí... ČARODĚJNICI!

Baba zlá už s námi není,
v popel už je změněna,
teď už je čas vítat jaro,
básnička je zcelená!

:):)







 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser33829

Guest
Oprav si ty pravopisné chyby. Měsíce se píši s malým písmenem, máš tam pak i neshodu několikanásobného podmětu s přísudky, „zapomněli“, tam Ti chybí písmeno, „se nepletu“ ne? Ne „ne nepletu“, to první by mi tam pasovalo více.

Stavění májky a pálení čarodějnic jsou dvě rozdílné věci.

Dřevěných soch moc není, ale když řinčí zbraně, múzy mlčí.:cry

Nechci nějak moc kritizovat neboť mi to pak všichni vrátí, buď že jsem nesložil nic a jestli složím, tak pak zkritizují moje dílo, ale tady ty basníčky, až na malkina333, mi přijdou obsahově takové jednoduché, nejsou zde žádné oxymoróny, nadsázky, představivost atd. jenom hlavně seskládat slova, tak aby se rýmovala a mělo to příběh. Ale chápu, není to jednoduché.:)

Na hráče DK je to jinak pěkné a podmínky jsi splnil.:) Jen ty hruby prosím Tě oprav.:hi
 

DeletedUser19739

Guest
Za hrubky se omlouvám a opravím, holt né všichni mají talent pro náš pěkný jazyk:)

Májka a pálení sou dvě věci, to vím, asi mi tam chybí "a" ale to by mi tam už nepadovalo:) doplnil sem "pak", už snad pochopíš jak sem to myslel...:)

Proč by nemohla být socha ze dřeva? Podstavec, či tak něco, a nebuď hnidopich, já to tam dal protože se mi to tam hodilo:)

Řekl si to sám, něco napiš, a pak uvidíme, jestli dokážeš mít... představivost.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.322

DeletedUser33829

Guest
Tak to se omlouvám, měl jsem za to, že májky se staví jako oslava jara a jsou to dvě věci, které jsou jen kalendářně blízko sebe, ale nějak se o lidovou kulturu nezajímám.:pardon

mirosaurus napsal/a:
Řekl si to sám, něco napiš, a pak uvidíme, jestli dokážeš mít... představivost.
Karel Havlíček Borovský řekl, že kritik nemusí umět napsat lepší dílo, než to které kritizuje.;) Tedy pochopitelně to nevím doslova, ale pointu jsem vystihl.:)

Nejde o to umět pracovat jen s jazykem, ale i to jak kdo má rozvinutou slovní zásobu a představivost.;)

zapálit ji... ČARODĚJNICI! - krátké i
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser31120

Guest
Máš to pěkný já takový mozek nemám abych něco vymyslel :D musí se to rýmovat ? :D
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.322
Nemusí, dával jsem ukázku do diskuse.
 

DeletedUser

Guest
Pěkné, tedy až na ty cumlající se luky s kopím. To mě trošku vyděsilo.:D
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru