• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

mmma123 - Příběh šlechtice

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
[FONT=&quot]Příběh šlechtice [/FONT]
[FONT=&quot]aneb dobrodružství prince Jirky! :)[/FONT]



V jednom malém království vládl král Karel IV. a ten mněl dva syny Jirku a Jakuba.
Jirka mněl bojovnou povahu a byl to šlechtic a jeho otec byl na něj hrdý a mněl ho radši než Jirku .Jednoho dne král tězce onemocněl a upadl do bezvědomí.Když za nim přišel jeho syn Jirka tak mu otec řekl :,,Někdo po mně musí převzít vedení ,",,budeš to ty synu." Jirka byl na sebe hrdý že bude vládnout ,ale trápilo ho to že brzy jeho otec umře.Syn Jakub si všimnul že otec má radši jeho bratra a to ho rozzuřilo tak poslal zpávu ledovím obrům z Yotunhaimu ať pošlou své nejlépe vicvičené nájemné vrahy ,že jim zato zaplatí 200 orénú .Hned na druhý den k večeru ledoví obři dorazili do království. S 2princem Jakubem se sešly za místní krčmou U chlupatého medvěda ,domluvili se že krále zabijou až usne Jirka ,obři souhlasili.Když už se zhasínaly svíčky a šlo se spát Jakub s obrama byli schovaný za sochou jeho otce před jeho pokojem ,když se střídaly stráže tak Jakub získal trochu času a vnikl do pokoje mezitím se bratr Jirka budil z ošklivého snu a šel se podívat za otcem ,že snad mu jeho sen vyloží co znamená. Když Jirka přišel do pokoje vyděl vůdce ledovích obrů jak v ruce drží nůž a chystá se zabít jeho otce vytasil meč a rozběhl se za záchranou otce mezitím bratr Jakub vyběhl se stínu dveří a svou dýku vrazil obrovi do zad obr upustil zbraň a padl, barva krve zbarvila podlahu do ruda a bratr Jirka furt přemýšlel jak se tam tak rychle jeho bratr dostal mezitím bratr Jakub matce vykládal to že ledové obry pustil do hradu bratr Jiří a tak královna vykázala svého Syna Jiřího z království. Jiří šel lesem utopencú ,krajinou snú až dorazil do nějké krčmy mněl u sebe jen 2000 orénů tak si dal pivo a z nenadání si k němu přisedne nejaký mladík a povidá :,,Buď zdráv."Mladý princ ho také pozdravil a chvíly s polu popijeli ale pak se ho mladík zeptá odkaď je a Jirka mu vyprávěl svůj příběh ,když dořekl poslední větu tak mu mladík řiká že se jmenuje Peter a že prý také sloužil na hradě jako Paladin ,povídal že když ho král poslal na jeho první bitvu s pár sekerníkama a šermířama a ještě s jednim paladinem kterého Peter znal osobně ,protože spolu vyrůstaly.Když Peter dojel na bojiště nepřátelská armáda už se tam připravovala na bitvu Peter pocítil strach ,ale jeho odhodlanost strach překonala.Když začali bubnovat bubenici a armady se proti sobě rozeběhly Peter se armady zaleknul a z bojiště na svém koni ujel.Jirka mu hnedka spěšně odpoveděl : ,,Zbabělče." a Peter mu odpověděl :,,Co sem měl dělat?",,lepší než hnít pod zemí."Pak chvíly řeč stála a aby řeč nestála Jirka zvolal :,,Tak na dva nuzáky!",, ať žijou."a oba se nato napily.při svítání druhého dne se Jirka probudil v malé rozpraskané chatě ,chvíly seděl na posteli a nadechoval se vůně nového krásného dne ,ale poté ho vyrušil z rozjímání Peter který do chalupy přitáhl celé ulovené sele a vykřikl : ,,Huráááááá chytil jsem nám oběd."Jirka se zaradoval že budou mít tučný a chutný oběd.K večeru už se na stůl nesl převeliký pekáč pečeného selete a vůně se vynula široko daleko a když se Jirka zeptal kde to sele ulovil ,Peter mu odpověděl : ,,U sedláka v ohradě,",,asi byl někde na trhu "Jirka se pousmál a pustil se do jídla ,když dojedli eště půlka selete jim zbyla ,Peter ho dal na kovový tác a uložil do spíže. Po jídle byl Jirka unavený a kvůli tomu šel brzo spát .Na druhý den Jirku prbudil divný šramot a když se zvednul z postele ,uviděl Petra jak něco hledá a zeptal se ho :,,Co tu děláš tak brzo ráno?" a Jirka mu odpověděl :,,Ráno jsem slyšel rámus ,tak jsem se vzbudil a uvidel zloděje jak odnáší můj majetek ,ale nebyl jsem dost rychlí abych je dohonil tak hledám zbylé věci." Jirka vyletěl z postele a řekl :,,Půjdeme za nimy musely jít touto cestou protože nejbližší město je tamtím směrema ukázal na východ.Sebraly nejaké jídlo a vyrazily na noc se utábořily v pěkném háječku a přečkaly noc .Druhý den stopovali zloděje do města zvaném,,stará Wyzima"
Vypravily se do města a potkaly spoustu nových lidí a k večeru když přešly celé město si řekly že se vypraví do místní krčmy a sotva Jirka otevřel dveře už tam u stolu vyděl sedět tři zloděje a okamžitě zavřel.Jirka řekl Petrovi že tam sou a Peter vymíšlel jak na ně ,chvíly přemýšlel a potom ho napadlo že u sebe věci nemají takže je někam museli schovat ,ale kam.Jirku napadlo že někde doma musejí mít nejaké úložiště lupu.Jirka si ušpinil obličej potrhal hadry a šel .Přisednul si k jednomu zlodějovi a chvíly si s nim povída a pak vyzvídal zeptal se ho kde bydlí a on řekl že hned za rohem tak Jirka odešel ven ,ale venku Petra nenašel tak ho šel hledat po městě za rohem přesně v místě kde zloděj říkal že tam bydlí se ozýval křik.Jirka nakouknul a uviděl jak nějaký chlapi mlátěj Petra proto vytasil svůj meč a vyrazil dveře všechny protivníky pár ranama zabil odvázal Petra ze židle a zlodějům sebrali svůj majetek a odešli z domu ,ale pár těch bandytů se vracelo s lupem do baráku a uvyděly dva chlapy jak odchází z domu.Lupiči vešli do baráku a uviděli svoje kamarády zavražděné a hned jim došlo kdo to způsobyl ,eště toho večera lupiči vymysleli plán jak je dostat.Druhý den Petr s Jirkou odešli z vesnice ,protože tam není moc bezpečno .Když už putovali jeden den v lese je přepadly loupežníci ,hned jak Jirka uvidel loupežníky s Petrem začali utíkat každý z nich se dal jiným směrem loupežníků bylo 6 po Jirkovi jich šlo víc páč nesl víc jmění než Peter .Jirka se schoval za stromem a sve protívníky omráčil ránou klackem do hlavy svázal je a běžel za Petrem.Petr mněl proti sobě 2 loupežníky při zběsilém útěku zatáhl Petra za strom a počkali na loupežníky ,až tam doběhli nevěděli kam šel hned potom na ně Petr s Jirkou vyskočili ze za stromu a větví je omráčili ,sváza je k otatním a odešli .Došli do království a nechali se zavolat ke králi ,,metitím se Jirkův bratr Jakub chytsal zabít svého otce . Když Jirka přišrl ke králi hned mu vysvětlil že je jeho syn král ho poznal a radostí vykřikl :,,Synu!" Ale jeho radost netrvala věčně z pozazávěsu vyběhl Jakub z dýkou ale Jirka v to doufal a zasadil Jakubovi smrtící ránu pěstí do krku Jakub se svalil na zem a nedýchal a král a královna si hned pmyslely že Jakub byl zrádce.Na počest zachránění krále uspořádal král hostinu ,hodovalo se,pilo,zpívalo a mnoho dalších věcí .Po nějaká době král předal své království synovi a Peter se sta Šlechticem na královském dvoru .Po mnoho let Jirka s Petrem dobýali mnoho vesnic a kralují spolu dodnes.
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.322
Máš to poněkud zmatené - podívej třeba zde

Jirku prbudil divný šramot a když se zvednul z postele ,uviděl Petra jak něco hledá a zeptal se ho :,,Co tu děláš tak brzo ráno?" a Jirka mu odpověděl :,,Ráno jsem slyšel rámus ,tak jsem se vzbudil a uvidel zloděje jak odnáší můj majetek ,ale nebyl jsem dost rychlí abych je dohonil tak hledám zbylé věci." Jirka vyletěl z postele a řekl
a vůbec by mne tak nějak zajímalo, ve které škole učí psát mněl místo měl, a kdy byla ta změna pravidel, že muži měly místo měli ...

Ale jinak, když na sobě zapracuješ, tak se příběhy psát a vyprávět určitě naučíš, projdi si to i zpětně, podívej se, kde jsi měl nelogičnosti a nepřesnosti, popřípadě četné gramatické prohřešky.
 
Naposledy upraveno:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru