Nápověda - svízelko

  • Zakladatel vlákna DeletedUser23642
  • Vytvořeno

DeletedUser23642

Guest
Zdravím lidičky,tak jsem se taky o něco pokusil :)

Pro nás české hráče máme specifické 4 speedy, je to Blesk,Vítr, Země a Slunce.

Blesk
Tento typ speedu je nejkratší,a proto je i nejrychlejší.Typickou vlastností je rychlost 400,někdy může mít i míň.

BASH-Pokud nese jméno speedu tento název,jedná se o to,že musíte zabít co nejvíce vojáků.Hodně zde bývá výhoda pro útočníky,ať se boje o 1 místa zdramatizují.Většinou se začíná s vystavěnou vesnicí na lvl 3,a také zde bývá farm limit (co je to lvl 3 u vesnice a farm limit?čtěte dále...)
Zajímavosti:Bash speed se může také hrát na to,který kmen bude mít nejvíc útočných bodů...
Nejznámějším hráčem Bash speedů je hráč RiDiN,pozor na něj.

CAT-Zase tento speed se jedná mít co největší obranu.Začínáte s jednou vesnicí a také na konci budete mít jednu vesnici.Na tomto speedu se nedá zabírat.Vítěz je ten,kdo bude mít vystavěnou vesnici na plno,což je 12154 bodů,někdy 12130.Ten,koho nebaví stavění,si může spestřit hru ničením hráčů na vrchu a dělat jim problémy a pomoct k vítězství svému kamarádovi.
Zajímavosti:V české republice proběhl jednou i speed CAT kmenů!Jednalo se o to,který kmen vystavá všechny své vesničky na max.Bylo to ještě těžší,že se nedalo opustit kmen a tak jste si museli vybrat kmen,který se vám zdál slibný.

Obyčejný Blesk-Speed s tímto názvem může skrývat spostu tajemství.Například se zde může hrát na to,kdo zabere železného pána (hráč který na nikoho neútoči,má zvýhodněnou vesnici a má spoustu obrany), nebo mít okolo sebe spoustu barbarských vesnic,které se dají zabírat.Častá rychlost je 350 až 400.Vítr

Vítr-Toto speed kolo má jen jeden ,,styl",není tu BASH speed,ani CAT,ale je to normální speed,ale trvá dýl.Když jsme u délky tohoto speedu,trvá zhruba 2-3 dny,a to byste v kuse hrát nemohli,tak tu máme malou pomůcku Noční režim-NR (Lze nastavit takto: Nastavení->Noční režim->a tam si zvolte jak vám to bude vyhovovat).Vítr má také různá nastavení,kde bojujete o vesnici Železného pána,nebo válčíte sám za sebe nebo i s kmenem.
Zajímavosti:Dávejte si pozor,ať nedáváte svůj účet svému kamarádovi na zástup který náhodou na tomto speedu hraje,jsou už i programy které to odhalí, a jak se to zjistí,máte po speeduZemě

Země-Tento speed je dosti náročný,hraje se celý týden (6-7 dní).Rychlost bývá okolo 250.Většinou vítězí ten,kdo má velkou trpělivost to hrát.Speedy s názvem země se spouštějí 1 do měsíce.Slunce

Slunce-Nejnáročnější na čas je speed s názvem Slunce.Trvá až 14 dní,hraje se dosti o prázdninách a mezi hráči není moc oblíbený.Rychlost býva 100-200
Zajímavosti:Tento speed běží 2-4 do roka.
Rychlost-Rychlost speedů bývá podle toho,co to je za styl (blesk,vítr apod.).Rychlost bývá 100-400

Rychlost vojska-Rychlost vojáků je důležitá pro zvolení stylu hraní.Ryclost býva 0.5 až 1

Limit hráčů bez pú-Na českých serverech bývá 100.Ale na německých a dalších speedech se může najít také placený speed,nebo speed pro 1000 lidí apod.

Noční režim-Je skoro u každých speedů.Ale výjímku tvoří speed o boj o vesnici Železného pána.

Zástup v dovolené-Na českých speedech až na vyjímky nebývá.A ikdyž je,tak se moc nepoužívá.

Morálka-Morálka na speedech hraje důležitou roli.Díky morálce se můžete uchránit před útoky silných hráčů,ale jestli jste vy silní,může vám morálka dělat problém.Čím menší morálku má obránce,tím víc strát budete mít.

Stavební smyčka-Může být nastavene,ale i nemusí,takže pokud nemáte nastavený premium,nemůžete dát víc než 2 stavby najednou.Ale nezapomeňte,že po přesažení 5 stavem se vám stavba zdražuje.

Paladin-Paladin na speedu být může,ale i nemusí.

Lučištníci-Lučištníci a také lučistníci na koni můžou být na speedu,ale i nemusí.

Bonusové vesniceMůžou být nastaveny na speedu,ale i nemusí,může se stát,že bude nastavení obsahovat ,,mnoho bonusových vesnic",to znamená,že na speedu bude víc bonusových vesnic a barbarek než hráčů.

Zbrojnice:Na českých speedech to dělá problémy,takže se nenastavuje.

SIP(Sdílení internetového spojení):Pokud je povoleno,můžete hrát na víc účtech.Pokud je zakázáno,nemůžete mít víc jak 1 účet.

Změna oddanosti šlechtice:-Většinou bývá 20-35,ale může se stát,že narazíte i na 100,tak si dávejte na vaše vesničky pozor!

Dosah šlechtice-Dozvíte se,jak daleko si může zajít šlechtic pro vesničku.Někdy může být i neomezený.

Fake limit-Bývá hlavně u BASH a CAT speedů.Ale mže se i objevit u bojování vesničky Železného pána.Prakticky se může zobrazit všude.

Výzkum v kovárně-Velmi neoblíbené je mít výzkum classic.Někdy nemusí být žádný výskum,jen jednoduchý,ale také je rozšířený výzkum.
Jednoduchý-Jednoduchý výskum s lvl 1
Rozšířený-Jednotky můžeš vyzkoumat až na lvl 3.(můžeš ale jen 15x využít zvýšení stupně jednotky u jedné vesnice)
Classic-Velmi drahý výzkum,skoumáte 10 lvl u každé jednotky (neomezený počet výskumných míst)

Doba ochrany začátečníka-Na BASH speedu bývá cca 10 minut,na CAT speedech je okolo 30 minut.Na normálních blescích je 60 minut.Na vítru bývá 120 minut.Na zemi je okolo 3 hodin a na slunci je okolo 5 hodin a víc.

Omezení na rekrutaci šlechtice-Pokud je neomezeno,tak můžete vytvořit kolik šlechticů chcete,ale pokud je omezeno třeba na 3,tak mlžete v té vesnici postavit jen 3 šlechtice a pak je už rekrutovat nemůžete.

Farm limit-Je to výhoda pro útočníky,znamená to,že když je farm limit 300,tak může válčit na 1 supeň selského dvora může válčit jen 300 vojáků.Pokud máte selský dvůr na 30,tak se to jednoduše počítá,takhle: 30*300=9000. Víc vojáků už nemůže bojovat ikdyby tam bylo i milion vojáků,tak bude stejně bojovat jen 9000 vojáků.

Start při levelu vesnice-Jsou 3 lvl vesnic,více najdete níže.

Stupně vesnic:
Level 0 (26 bodů)

Hlavní budova - 1
Nádvoří - 1
Dřevorubec - 0
Lom na těžbu hlíny - 0
Železný důl - 0
Selsky dvůr - 1
Sklad - 1
Skrýš - 1

Level 1 (72 bodů)

Hlavní budova - 3
Nádvoří - 1
Dřevorubec - 6
Lom na těžbu hlíny -6
Železný důl - 6
Selský dvůr - 1
Sklad - 3
Skryš - 1

Level 2 (653 bodů)

Hlavní budova - 10
Kasárna - 10
Stáj - 5
Dílna - 1
Kovárna - 10
Nádvoří - 1
Trh - 1
Dřevorubec - 15
Lom na těžbu hlíny -15
Železný důl - 15
Selský dvůr - 12
Sklad - 10
Skryš - 1
Opevnění - 10

Level 3 (2138 bodů)

Hlavní budova - 15
Kasárna - 15
Stáj - 10
Dílna - 2
Kovárna - 15
Nádvoří - 1
Trh - 5
Dřevorubec - 23
Lom na těžbu hlíny -23
Železný důl - 23
Selský dvůr - 22
Sklad - 12
Skryš - 1
Opevnění - 15

Prémiové body za vítězství:
BASH-1pb
CAT-1pb
Speed pod 8 hodin-1 pb
Speed trvající 8 hodin-3pb
Vítr-5pb
Země-5pb
Slunce-10pb

Pokud nerozumíte základním pojmům např. morálka ad. podívejte se na Nápovědu

//doufám že se líbí
 
Naposledy upraveno moderátorem: