• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Návody - aneb učíme se s Gimpem

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser6715

Guest
Ahoj, v gimpu teď od vánoc taky pracuju. Je to super program, přešel jsem na něj s photoshopu. K tvému dotazu... :) Vím jak to myslíš ale trošku si to nemůžu představit... Chápu dobře že pracuješ jen v jedné vrstvě? Pokud ano pak je to jednoduché. Každ míek musí být v jiné vrstvě... (pozadí) + míček1 a míček2... Pokud to ale máš rozvrstvené, nevím čím to může být... :sorry
Jinak ukázka jedné práce s vrstvama :) Animaci si taky vyzkouším :D

Rovnou sem hodím pár tutoriálů :) http://gimp.4fan.cz/barevny-zarici-text
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Konečně si toho zde někdo všiml :D
Dotaz už je starý, vyřešený. Tehdy sem s gif animacemi (a vůbec s gimpem) začínal, tak na co sem nenašel tutoriál, s tím sem si moc neporadil.
Šlo o to, že jsem v tutoriálu z prvního příspěvku stačilo míček posunout šipkami blíže k ploše a já chtěl aby šli dva míčky postupně proti sobě.
Dotaz odstraním z prv. příspěvku, ať nemate. ;) :)

Jinak ta ikonka s eshopem je docela povedená ;) :)
 

DeletedUser6715

Guest
Aha promiň, nevšiml jsem si data :D Tak mnoho štěstí s tvořením.
Díky, jedna z prvních teprve se učím :)
 

DeletedUser32568

Guest
podle mě je lepší Photoshop a to mi nevymluvíte :D
 

DeletedUser6715

Guest
Ano, v jsitých ohledech je, ale ty sis ho koupil? Pokud ano tak mlčím... :D Ale někdo potřebuje dělat věci které bude například využívat na internetu atd... A občas může někdo zjiťovat zda si to udělal legálně ve svém proramu... Potom je to horší :yes Samozřejmě je to spíš náhoda, ale i ta někdy vznikne :( Navíc já jsem měl PS3 a přeci jen ten gimp je proti PS3 v některých věcích lepší, ale proti PS5 například, to nevím jak by obstál...
Jinak, z toho photoshopu jsou samozřejmě lepší výstupy pro tisk a další úpravy, ale ne každý smrtelník si asi v pracovně tiskne billboard. :mocking
 

DeletedUser32568

Guest
co mi v PS chybí jsou animace to mi tam tak nějak chybí :D ale tak já tohle nepotřebuju...ale PSko je čímdál tím víc automatičtější - jo a cracky nepoužívám ani falešný key, já si prostě zablokuju přístup adobe ke mě a pak mi neskončí trial :D ale tak na soutěže, který potřebujou kontrolu legality tak tam se nehlásím :D já třeba dělal plakáty pro jednu organizaci u nás ve městě a tam se to hodilo ;) ale tak někdo rád legální a někdo ne :D
 

DeletedUser6715

Guest
Jo jo, já radši legální, když mám možnost.. :D Ale pokud vím v Ps jde animace taky udělat ne?
 

DeletedUser32568

Guest
animace klasická ano, ale to s těma míčkama nwm ale klasickej gif ano ale gimp neznám :D
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru