• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Několik nápadů

  • Zakladatel vlákna DeletedUser7531
  • Vytvořeno

DragonLady

Pokročilý uživatel
Správce Wiki
Počet poděkování
308
zajímavé téma.. též se vyjádřím, dlouho jsem nehrála (kdysy kvůli hře i dávala budíka a ponocovala :D ) a inovace, aby se více platilo za Pú (a nemyslím toho medvídka :D ) neřeším, páč mám ze soutěží :D

průhledné vesnice nemám, nepijete někdo u toho? (vtip) :D

líbí se mi zrušení po 5 dnech ..asi proto že si nepamatuji kolik to bylo dříve :D
líbí se mi rostoucí barbarky.
i vlajky se mi líbí, ale nepříjemné že je nemohu vyměnit s jinými hráči! proč? v kmeni málo lidí a nevymění.. prostě trh s vlajkami, nejen surkami by nešel?

ale co mi opravdu dost vadí: že nemohu útočit na hráče silnějšího než já, je to veliký problém! nechci mít XX vesnic, chci hrát pro zábavu s malým počtem vesnic a nenašla jsem doposud nepřítele na kterého bych mohla poslat útok. Tak co s tím? KAM S TÍM?

Shedde, moc děkuji že hraješ s námi karetní hry, pro dítě mnohem lepší než cokoliv na tabletu, cením si toho :-* (a ty tanky fakt v ložnici nehraj :D zahraj si je potom.. ;))
 

DeletedUser33829

Guest
Chce to hrát klasické světy a najít kmen, který Ti to bude tolerovat, a ne Casual.:Dwarf
 

DragonLady

Pokročilý uživatel
Správce Wiki
Počet poděkování
308
proč se ten viking tak čertí? :D

klasické světy bych nestíhala, Casual má tu výhodu, že když tam kouknu až po víkendu, tak se vůbec, ale vůbec nic po dobu mé nepřítomnosti nestalo :D ;) a mohu se věnovat lepším věcem (nemyslím to jako urážku, že je něco lepšího než DK, ale je něco, co mám ještě raději :))

mimochodem trvám na tom, aby se mohlo útočit i na silnější hráče, na slabší to chápu - je to férovější, ale proč ne na silnější? je to pro spoustu hráčů velká komplikace hry..
 

Kozmicz

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
2.305
Protože by bylo dost nefér kdyby se domluvilo několik slabších hráčů a začalóby to bušit do silnějšího a on by s tím nemohl nic dělat. Jen by se bránil a nečinně přihlížel, to by nám pak teprve přišlo nefér.

Omezení musí být rovnoměrné - ty můžeš/já můžu vs. ty nemůžeš/já nemůžu
 

DragonLady

Pokročilý uživatel
Správce Wiki
Počet poděkování
308
jj, rovnoměrně, třeba i jen na vymezený čas (na nějaký svátek), udělat opak míru, ať se dá ta armáda na Cas 2 někam poslat. :)

Např. mě napadá, vyhlásit že v den výročí narození vojevůdce toho a toho, bude možno útočit na kohokoliv po dobu X dnů.. :)
lidi to donutí chodit do hry častěji, aby měli info, zjistí si kdy se ten dotyčný narodil, a pak těch pár dní si mohou válčit :) i kdyby se na někoho domluvili, tak to přežije.. a další akce za měsíc, či dva..
 

DeletedUser33829

Guest
Shedde, moc děkuji že hraješ s námi karetní hry, pro dítě mnohem lepší než cokoliv na tabletu, cením si toho :-* (a ty tanky fakt v ložnici nehraj :D zahraj si je potom.. ;))
Tak je jasné, že největší závislák do online her z rodiny jsi Ty. Žádné dítě nevydrželo u hry tak dlouho a nejezdí po hospodách a srazech.:D

K tomu včerejšímu příspěvku. Datum narozenin se dá měnit a není povinný. Jedině datum podle registrace účtu či na svět, ale s tohle informací hra nepracuje, jen s tím založením a to Ti stejně neprojde.;) Tobě by vyhoval rozjetý klasický svět, převzít účet, a tolerovali by tam to Tvoje plantážnictví.:D A to bys měla garant, že nemusíš začínat od píky, kdy by Tě stejně zničili a měla nějakou ochranu kmene. Stejně to nikdy nenaplánuješ tak, aby se vždy dělo něco, kdy to bude vyhovovat Tobě.:cool:
 

DragonLady

Pokročilý uživatel
Správce Wiki
Počet poděkování
308
Shedde, zas o koze, když je téma o voze? :D

jaký datumy narozenin a registrací?? a jak pracovat hra? nic.. :D

čti to co tam je:
pouze jsem navrhla zpestření hry, že by se místo míru na nějaký svátek (třeba jak bylo na vánoce, když se údajně narodil Ježíš, tak se nemohlo útočit, manuálně to bylo zablokováno na pár dní, pamatuješ? nebo to bylo před S 22 a to jsi nehrál? kdo pamatuje ti to vysvětlí :) )
no tak prostě by se vyhlásilo (zase přes hromadné zprávy) že v den výročí narození někoho-nějakého vojevůdce, nebo v den zabití někoho - Konkrétně např.:
"Vážení hráči, v den výročí zabití Přemysla Otakara II., řečeného král železný a zlatý, který padl v Dürnkrutu, česky Suché Kruty v bitvě s Rudolfem I., bude po 3 dny, možno útočit na kohokoliv a ruší se zákaz útočení".
Ve hře by se manuálně odblokovalo neútočení a od xx. x.(datum) do xx.x.(datum) by se mohlo válčit bez omezení. Lidi si ALE ten datum zjistí sami a budou útočit i ti, kteří normálně nemohou.. Hráči budou do hry víc chodit, aby nepropásli zprávu - hádanku na další termín, budou se vzdělávat, aby našli kdy se kdo narodil nebo ho zabili. Kapiš?! je to již srozumitelné? :) naplánovat se to dá..a může to být zajímavé zpestření..za 3 dny se nic tragického nestane, nebo se to dá zkrátit dle uvážení.
(Jinak nepotřebuju aby mi něco vyhovovalo, ale pouze jsem měla nápad, aby ta hra byla hratelná a zajímavá pro všechny, tak jsem ho napsala, téma se jmenuje "několik nápadů"). Budu se těšit na Tvoje nápady :) :-*
 

DeletedUser33829

Guest
Já hrál i před s22, ale pod jiným nickem a vánoční a silvestrovské míry jsou dodnes.

Bavili jsme se o těch školních učebnicích. Když už, tak Moravské pole, jo, kde umřel Přemysl Otakar II., přeci jenom neumřel přímo v té obci.

Nápad máš dobrý, také něco aspoň z české historie, to tu snad za 10 let nebylo. Jenže je vidět, že jsi sem nechodila. Snažíš se zbytečně, tohle Ti prostě neschválí, i když bych si přál opak.:-*

Stejně mají Casualy měnit, že po 18 měsících se z toho má pak stát klasický svět, a pak budeš mít po lebedění.:Cray
 

DeletedUser43077

Guest
Tak předně musím říct, že nějaký ten rok jsem nehrál. Teď jsem to zkusil a musím říct, že se hra pohnula dost dopředu. Hodně věcí se mi líbí, ale stejně se najde pár věcí, kterých jsem si všiml a které by se určitě daly zlepšit.

1) Rozdělit nastavení platné pro prohlížeče a pro mobilní aplikace. Přijde mi matoucí, když je všechno pohromadě a přitom daná funkce lze nastavit jen pro běžný prohlížeč. Navíc mnohdy s rozdílným popisem. Příklad:
"Zobrazit grafický náhled vesnice" - v mobilní aplikaci nepoužitelná funkce, textový náhled není dostupný.
"Zobrazit stupně budov a další informace (grafický náhled)" vs "Zobrazit stupně zvýšení" - není ten první popis mnohem jasnější? Navíc, opět funguje pouze v prohlížeči, ne v Android aplikaci.
"Klasická grafika vesnice a krajiny na mapě." vs "Klasická grafika" - opět nic neříkající druhý popis z Android aplikace, který navíc nemá v mobilní aplikaci žádnou funkci.
2) Nastavení: "Url ke složce hráče/vesnice/kmene" je pro většinu hráčů nevyužitelné. Nápověda není (odkaz vede na hlavní stranu wiki) a počet hráčů, kteří toto využijí snad není ani v tisícinách procenta. Stejně většina využívá přednastavené twstats. Třeba by šlo toto nastavení šoupnout do "Pokročilé nastavení", aby nepřekáželo, ale to je drobnost.

3) "Odstranit archivovaná oznámení po:" Vzhledem k tomu, že archivovat oznámení mohou jen hráči s PU, tak si myslím, že hráči bez PU tuto položku v nastavení nepotřebují.

4) "Nastavení" - "Upozornění prohlížeče" v Android aplikaci hlásí "Nepodporovaný prohlížeč", opět nastavení, které je v mobilní aplikaci asi zbytečné.

5) Možná se pletu, ale měl jsem za to, že když se dal "zrušit účet", tak byl zrušen cca do 3 dnů, během té doby bylo stále možné toto rozhodnutí zrušit. Nyní se píše toto: "Jakmile předáš tvůj účet ke zrušení, již není možné se přihlásit.". Tato volba vyžaduje zadat heslo. To je ale podle mě snadno zneužitelné, protože např. Google chrome ukládá hesla v nezašifrované podobě, stačí když při přihlášení necháte prohlížeč, aby si to heslo pamatoval. Určitě by bylo vhodnější vyžadovat potvrzení přes odkaz v emailu a nechat pár dní možnost toto rozhodnutí zvrátit.

6) Rozdíly mezi mobilní aplikací a hrou v prohlížeči na pc.
S PU máte u každého oznámení ikonku o tom, že jednotky (ne-)vyrabovaly maximum surovin. Pokud nemáte PU, tak toto v seznamu oznámení neuvidíte. Alespoň tedy na PC (rozuměj v běžném zobrazení v prohlížeči). V mobilní aplikaci je tato ikona přítomna i bez PU. Proč tato funce není jednotná?

Na PC máte na mapě průhledné vesnice, které nemohou být napadeny (kvůli ochraně nebo poměru) pro jejich snadné rozpoznání. Tato funkce jde vypnout. V mobilní aplikaci, ale neexistuje i když by byla stejně dobře využitelná.
7) Nejednotné umístění popisků v mobilní aplikaci. Stáje, dílna i kasárny udávají v hlavičce tabulky s jednotkami, které se právě verbují text: "Verbování dokončeno v:"+celkový čas, jen hlavní budova má v hlavičce pouze "Ve výstavbě" a celkový čas výstavby je uveden až úplně dole. Nemohly by tyto popisky být na stejném místě když se jedná v principu o stejný údaj v každé z těch budov?


Snad jsem nic nepřehlédl, pokud se v něčem pletu, tak mě opravte - konec konců jsem začátečník. :) Zatím je to vše, děkuji.
 

DeletedUser33829

Guest
Možná by to spíše patřilo do sekce mobilní aplikace, ale když už je tu tento topic a já jsem stáhl tu mobilní aplikaci pro android (a že mám nervy oproti Dragonlady, která to s ní zabalila:D), tak se také podělím.

To co píše pan Ořech v bodě 1, tak tomu bohužel je, v nastavení spousta možností, které ale v aplikaci prostě nefungují a ten klasický náhled mapy, který nefunguje mě dost štve.
2) a 3) bod je ale problém i klasické verze na PC
4) V nastavení jsem to nezkoumal, ale mobil mě upozorňuje na dokončenou stavbu, zprávu i útok na mě
6) V mobilní aplikaci je sice vidět ikonka jestli útok se vrací s maximem surovin i pro hráče bez PÚ. Ale co mě štve je to, že dokud nerozkliknu na oznámení, tak nevidím na kterou vesnici útok šel a to mě hodně irituje.:(
7) Ten čas dokončení je podle mě celkem drobnost, nachází se jak čas dokončení stavby budov, tak vojska nahoře stránky, jen jeden je pod stavební řadou budov, zatímco druhý je nad stavební řadou vojska. Co mě tam vadí více je, že u stavební řady budov (oproti vojsku!) není ikona zrušení stavby (zato ovšem nechybí ikona zkrácení budovy za PB:D) a uživatel musí kliknout na stavějící budovu a až tam může stavbu zrušit!:mad:

Další moje poznámky:
V poště je absence BB kódů, naprosto frustrující, když píši někomu o nějakém hráči a nemohu ho pro adresáta označit v bb kódu. Na fóru BB kódy fungují.
Rank u hráče ukazuje pouze celkový, tak z tohoto dostávám pomalu infarkt, není žádná možnost zjistit o jaké ranky se jedná, buď jedině přejít na TW stats, kde ovšem se to aktualizuje jen jednou za den,takže nemusí být aktuální (sic!) anebo přejít na stránku žebříčku poražených jednotek a tam třikrát přejít záložky a třikrát vypisovat nick hráče a zjišťovat rozložení celkového ranku, naprosto frustrující a enormně zdržující proces.:Bad
Pokud má hráč PÚ, tak stejně nemá rychlý náhled, jen je v nastavení.:(
 
Nahoru