• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Několik nápadů

  • Zakladatel vlákna DeletedUser7531
  • Vytvořeno

DeletedUser33829

Guest
Další moje poznámka k té android aplikaci. Nelze v ní hrát za zástup! Pokud přijmu zástup a chci jít na účet zastupovaného, tak se mi otevře v mobilu internetový prohlížeč a účet zástupce se mi tak otevře v mobilní verzi klasické hry na PC (ta mobilní verze která se dá nastavit na počítači). Nevím co si o tomto myslet, na jednu stranu fajn přehled, jestli je člověk na svém či jiném účtu, na stranu druhou nechápu proč nelze hrát v aplikaci za zástup, přeci jenom mobilní verze z internetového prohlížeče je dost jiná, než ta aplikace...
 

Kozmicz

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
2.303
Víme o tom, je to jeden z dlouhodobých problémů, který jsme vývojářům hry hlásili, když od nás chtěli největší problémy/chyby při hře přes mobilní aplikaci. Zda se v budoucnu dočkáme opravy nám bohužel nesdělili, ale pevně věřím, že ano.
 

DeletedUser33829

Guest
Těch chyb je tam celá řada a já si nevedu zápisník s nimi, jen mě napadlo se podělit o zkušenosti, když to tu načal pan Ořech. Námatkou když vytáhnu další nedostatky:
Irituje mě posílání zpráv, ve zprávách není prostě nic, jen prázdné pole kam se dá psát a odeslat, vedle bb kódů chybí exportovat, pokud člověk chce kopírovat na fórum... prostě nemůže. Konverzaci je možné přeposlat v poště, jenže jenom celou a bez možnosti k ní připsat zprávu, navíc není ani navýběr Kmen, zakladatelé atd. a člověk musí napsat hráče ručně.
Puntík online/offline u přátel v aplikaci není a nevidím kdo je a kdo není přítomen.
U té stavební řady vojska, když hráč zadá rekrutaci určitý počet jednotky, tak to ukazuje jen čas dorekrutování toho celku, ale ne kdy bude následující jedna jednotka dorekrutována. Toto považuji za závažnější nedostatek. Také lze rekrutovat a potvrdit rekrutaci každé jednotky zvlášť, ne jak na PC, kde člověk zadá určitý počet jedné jedntoky a ukáže mu to koik může rekrutovat jiné jednotky a pak to dá celé rekrutovat. Takže, když dám rekrutovat např. nějaký počet sekerníků, tak až po potvrzení, když už se rekrutují vidím kolik mi zbývá na šermíře či LK.

Ten zástup je asi věc, která mě z těch všech co jsem tu už vyjmenoval vadí asi nejméně.;):)
 

Kozmicz

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
2.303
Těch věcí, které by bylo nejlepší vsunout do mobilní aplikace je nespočetně mnoho, i přes tebou vyjmenované problémy bych mohl pokračovat dál a dál. Vývojáři stále tvrdí, že aplikace nenahradí zcela plnohodnotně celou hru přes internetový prohlížeč, mají zde být jen ty nejdůležitější věci, ale jak nám přislíbili, chtějí se v budoucnu aplikaci ještě věnovat a postupně ji vylepšovat. Tak snad se těch změn v aplikaci dočkáme v co největším množství...
 

DeletedUser7531

Guest
Co by se ale dalo docela snadno opravit je nejednotně otevíraná klávesnice. Pokud nějaké pole do kterého mám něco zapsat vyžaduje pouze číslice (suroviny, počty jednotek, souřadnice), tak by mi to mělo vždy otevřít numerickou klávesnici. Pokud jsou to pole pro přejmenování vesnice, útoku, paladina, (...), tak by se měla otevřít klasická klávesnice. Většinou to tak je.

Nicméně zde je výpis případů kdy to tak není:
(Tržiště) Okamžitá směna surovin zpoplatněná PB
(Tržiště) Hromadné vytváření nabídek - všechna pole
(Tržiště) Požádat - všechna pole kromě "Vesnic na stránku"
(Vlajky) Výměna - zadávací pole kolik vlajek chcete vyměnit
(Simulátor) - pole štěstí

Asi to nejsou všechny příklady, ale vždy se mi otevírá normální klávesnice i když pole vyžaduje číselný údaj. Přepínání klávesnice zdržuje.

Dále:

Potom si teď vzpomenu ještě na jednu věc, kterou jsem zaregistroval už dříve a to je toto: Pokud na forum kmene vložím oznámení do spoileru, tak si mohu tím oznámením pohybovat do stran a celé si ho prohlédnout. Pokud ho nevložím do spoileru, ale přímo do příspěvku, tak se oznámení ořízne a není vidět celé, nelze s obrazovkou pohybovat. Tohle asi bude záležet zejména na velikosti displeje. V mém 5 palcovém mobilu si v takovém případě celé oznámení neprohlédnu a vidím jednotky jen po paladina. Jestli soukmenovec přišel o šlechtice pro mě zůstane navždy utajeno... :):):)

EDIT: Celý příspěvek se týká pouze mobilní aplikace na Android.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser7531

Guest
Joooo, málem bych zapomněl na to, co mě v poslední době na mobilní aplikaci vytáčí asi ze všeho nejvíc. Je to společné pro kasárny, stáje i dílny. Popíšu to na Kasárnách - každá jednotka je umístěna v jednom řádce tabulky - kopiník, pod ním šermíř, atd. Každá buňka obsahuje možnost zadat počet jednotek k rekrutaci, posuvník pro rychlé zvolení počtu jednotek a potvrzovací tlačítko. Veškerý zbytek buňky tabulky je jeden velký odkaz na stránku o jednotce, která mi je ale naprosto k ničemu. Jde mi o to, že je strašně jednoduché se ukliknout vedle a neustále se musíte vracet zpět. Myslím, že by bohatě stačilo tento odkaz vztáhnout jen k obrázku a názvu jednotky. Tak jak je tomu ostatně v Kovárně. Ta je dobře zpracovaná. Všechny ostatní budovy, které jsem již zmínil to mají stejně blbě.

V hlavní budově je plus alespoň to, že i na stránce o budově lze zadat stavbu - bohužel jen o jeden stupeň, protože poté jste opět přesměrování na hlavní budovu a nuceni k vaší požadované budově scrollovat.

EDIT: Celý příspěvek se týká pouze mobilní aplikace na Android.
 

DeletedUser33829

Guest
Na to oznámení Ti mohu doporučit, že dáš citovat zprávu a dáš náhled, pak uvidíš oznámení celé, a pokud máš práva na přepracování, tak můžeš dát přepracovat a zase náhled nebo dáš oznámení do spoileru a změníš tím příspěvek.
S těmi jednotkami svatá pravda bohužel no.
U kovárny by mě zajímalo jak to bude zpracováno u vícestupňového systému, tam se to liší v klasické verzi... a teď bude spuštěn svět s 3stupňovým výzkumem.
V hlavní budově bych především uvítal, kdyby u probíhající stavby byla ikona zrušení a ne jen zkrácení... o tom jsem už psal hned v tom prvním příspěvku.
 

DeletedUser7531

Guest
Tak zase jedna věc kterou mám na srdci a která mi přijde trochu nefér. Ikonka, že zpráva byla odeslána z mobilního zařízení. Nechápu její smysl, pokud tedy kohokoliv nechcete upozornit, že teď je ten pravý čas zaútočit na vás, když jste na mobilu a budete se muset vypořádat s útoky na skromném mobilním rozhraní. Vlastně mě ani nenapadá žádný pořádný důvod proč se tato věcička zaváděla. Co je sakra komu do toho z jakého zařízení hraju? A když už, proč není tato vlastnost viditelná volitelně, případně jen pro kmen/přátele... Ale proč kdejakej Lojza z druhého konce mapy potřebuje vědět, že jsem zrovna na mobilu - to teda nechápu ... :mad:
 

DeletedUser33829

Guest
Tak puntík online/offline v mobilní aplikaciv tedy je, jen není tedy bohužel u zpráv.:(
Co považuji za kardinální chybu je, že v aplikaci se nedají demolovat budovy. Tohle je velká chyba! Navíc již dříve zmiňovaná nemožnost měnit pořadí zadaných budov i jednotek.
 

DragonLady

Pokročilý uživatel
Správce Wiki
Počet poděkování
308
Souhlas s panem Ořechem, ikona mobilního zařízení znevýhodňuje hráče který aplikaci používá a odrazuje od jejího používání, porušuje férplay hru (je nevhodné aby tam byla)
 
Nahoru