• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Několik návrhů na změny

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
Je mi jasné, že spousta z nich neprojde, nicméně jsem přesvědčen, že to nemálo hráčů ocenilo...

1) Zobrazování barevných skupin na světové mapě tak, jako na normální mapě.
To znamená, že lidem s PU se zobrazí i jejich nastavené skupiny pro kmeny a hráče a lidem bez PU se zobrazí ve světovém měřítku aspoň kdo je spojenec, DON a nepřítel. Ano, vím, že si to každý může najít na TWStats atp, ale vůdci kmenů jistě vědí, jak často to jejich hráči dělají a že je klidně možné, že většina z nich ani po mnoha měsících členství v kmenu stále neví, kde má kmen fronty atd...

2) Zrušení nebo aspoň nezavádění dalších připlácených bonusů do hry.
Možná prvky jako Zkrácení doby stavby za PB, správce účtu nebo nedejbože silnější jednotky za PB atd. krátkodobě přinesou firmě větší zisky, avšak z dlouhodobého hlediska odrazují širší hráčskou základnu. Chápu, že z něčeho firma žít musí a provoz DK není zdarma, však taky poctivě platím Prémiový účet, dokonce na více světech. Ovšem jsem pevně přesvědčen, že další zavádění podobných placených prvků do hry a odstupňovávání hratelnosti prakticky plynule a přímo úměrné částce, kterou za to člověk ještě je ochoten platit, povede k úpadku Divokých kmenů. To jsem si nevymyslel, tento jev je možné pozorovat jistých konkurenčních her.

3) Zavedení společné rekrutační stránky, která sjednocuje kasárnu, stáj a dílnu i pro hráče bez PU.
Jednoduše, tak jak je to s PU. Klikat ve všech vesnicích na všechny tři budovy je poměrně otravné.

4) Oprava bugu s vracením vojska (pokud již nebylo opraveno)
Padne-li v útoku šlechtic, vojsko se (zřejmě zdrženo nesením jeho rakve) vrací stejným tempem, jako kdyby nepadl. Je to zvláštní, zejména, jde-li do útoku šlechtic a TK a vrací se jen TK...

5) Exaktnější přepis/výklad pravidel hry
Toto se netýká ani tak hry jako spíš nápovědy. Byl bych vděčný, kdyby někdo zapracoval na překladu/definici pravidel, aby lépe pasovala na to, co je skutečně trestáno BANy, neboť mám za to, že současné znění pravidel je dost nejasné. Není-li možné měnit znění pravidel, prosím aspoň o nějaký výklad, kde by bylo na příkladech s hráči A, B a C opravdu důkladně popsáno, co se smí a co ne.

6) Nemožnost porušit pravidla
Nevím, nakolik je toto možné, zřejmě by to dost omezilo pracovní náplň cheathunterů, ale jelikož se tento prvek částečně už objevil, navrhuji ho tu... Myšlenka je jednoduchá - aby fyzicky nešlo provádět kroky, za které jsou BANy. Myslím, že by to dost usnadnilo řešení prekérních situací a blokací. Někdy je, zejména v pokročilejším stadiu hry, dost obtížné vyznat se v tom, kdo kdy u koho ukončil zástup a kdo koho může a nemůže podporovat. Pravidla se pak porušují i zcela nevědomky a neúmyslně. Už nyní hra v některých případech nedovolí odeslat útok nebo podporu s vysvětlením, že jsi měl u hráče XY zástup...

7) Export fóra do nějakého archivovacího formátu (pdf, rtf, nakonec i html třeba...)
Často na fórech kmenů vznikají různé objemné archivy atp. Tato možnost by umožnila vůdci kmene/moderátorovi fóra udělat z tématu/sekce archivní soubor, čímž by se daly zakonzervovat dějiny kmene i po jeho zrušení.

8) Záznam o hráči, který změnil diplomacii
Pozvu-li někoho do kmene, objeví se v Náhledu kmene "Hráč XY byl pozván od Van Horn". Nastavím-li někoho na nepřítele nebo vyhlásím-li válku, dozví se hráči jen daný fakt bez toho, kdo je za ten krok odpovědný. Bylo by fajn, kdyby tato věc byla vidět.

9) Viditelné nastavení Rezervačního systému mezi spojenci
Spojenecké kmeny, které mezi sebou sdílí rezervační systém by viděly, jaké nastavení mají ostatní kmeny. Za stávající situace pak velmi snadno dochází k situacím, kdy kmen A má poctivě 15 vesnic na 5 dní a kmen B klidně desetinásobek a daná situace nemá řešení. Je celkem obecně známý fakt, že bude-li hrabivost kmene B všem na očích, bude k podobným jevům docházet znatelně méně. Možná je současná podoba cíleným ozvláštňujícím prvkem činícím diplomacii a dohodu mezi kmeny těžší, ale už tak považuju soudržnost spojenců, hráčů a aliancí za tak křehkou, že ničemu neublíží, když se to trochu zprůhlední. Ani tak si nijak nevymůžete dodržování dohodnutého limitu, ale aspoň se uvidí, kdo je hamoun.

10) Přehled umístění šlechty i pro hráče bez PU
Hráči s PU mají v Panském dvoře od určité verze možnost snadno zjistit vesnice, kde se nachází šlechta. Přimlouval bych se za umožnění téhož i hráčům bez PU. Je mi sice jasné, že na podobných detailech Prémiový účet stojí, nicméně pochybuji, že zavedení této věci nějak omezí řady těch, kteří si PU platí. Avšak aspoň trochu se zvedne hratelnost bez PU a hráč nebude úplně odstaven, dojdou-li mu body.

11) Omezení používání PB pro zástupy
Tento bod se mi velmi líbí a podepisuju se pod něj. Ovšem proč to dělat složitě, když to jde jednoduše? Tento problém tu dřív nebyl, protože za PB šlo pouze nasazovat PÚ. To znamená, že spotřeba bodů byla omezena i časem a víc bodů proflákat prostě nešlo. Přijatelnou a účinnou změnou v této věci, která by trochu ochránila vlastníka účtu a přitom neomezila hru, by bylo následující: Zástupce může používat PB pouze pro nasazení prémiového účtu, eventuálně správce účtu. Nelze za ně krátit výstavbu. Za těchto okolností nebude zastupující jednoduše schopen utratit víc bodů, než je zdrávo, ale zase nezůstane viset v luftě, když bude mít na starosti 15M účet pod útokama a vlastník bude mít plný kotel prémiových bodů...

12) Oprava bugu s "pravidlem 20:1" nebo odstranění tohoto pravidla
Nejednou se mi stalo, že mě "pravidlo 20:1" znemožnilo útok na malého hráče, ačkoliv ten na mě vesele útočil. Nevím, jestli je to schválně, ale každopádně to není fér. Už tak mi přijde systém morálky někdy dost amorální :-D

13) Počet útoků, který posíláte na vesnici
V Nádvoří je vidět, kolik útoků/podpor posíláte z dané vesnice, nicméně tento údaj je poměrně zbytečný, většinou je to stejně 1 nebo celkem jedním pohledem odhadnutelný počet. Ocenil bych, kdyby bylo místo toho vidět, kolik příkazů jsem poslal na cílovou vesnici. Posílám třeba 60 útoků na ves a když chci kontrolovat, kolik jsem toho už poslal, tak musím chodit na stránku s vesnicí, což ne, že nejde, ale není to úplně pohodlné. Na té stránce s "náhledem", kde je počet a časy útoků či podpor pro danou vesnici vidět teď, bych ocenil, kdyby bylo vidět i složení. Snadno bych pak věděl, jestli jde šlechta ve 40. útoku nebo ve 25.... Nebo kolik SD jsem zhruba poslal na podporu. Toto mám samozřejmě na mysli u odchozích příkazů.

Velmi si vážím vstřícného kroku v podobě funkčnosti tlačítka "Poslední" na Nádvoří i bez PU. Nemuselo by to být a hráči bez PU by to taky museli nějak rozdýchat, ale právě proto je jeho přítomnost tak skvělá.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2502

Guest
Musím pochválit velmi zajímavé myšlenky. Sice si nemyslím, že všechny projdou, ale i tak je to dost podnětů k zamyšlení. :thumb
 

DeletedUser34342

Guest
Nedá mi to a také něco připíšu.

Určitě bych umožnila i hráčům bez předplaceného PÚ rozšíření možností, aniž by si museli PÚ pořizovat a přece jen mohli využít některé přednosti, které má v tomto okamžiku uživatel s PÚ.

Tak jako jsou nové aktualizace upřednostňující hráče s PÚ... novinky, zlepšení...tak by měli být umožněny a hlavně zpřístupněny i některé "starší" vychytávky pro hráče bez PÚ.

Oznámení - povolit neomezený počet "zveřejnění" ...momentálně je to 5 oznámení po celou dobu hry...a možnost přeposlat ji z adresáře (třeba omezeného)
ostatní výhody jako třídění do složek by měli jen hráči s PÚ.

Rezervace... měla by se vrátit jmenovitá rezervace patrná z mapy (pro všechny viditelná).

Vesnice...posun šipkami mezi vesnicemi i pro hráče bez PÚ.

Je toho víc, ale když to shrnu, tak bych s každou novou aktualizací i aktualizovala něco pro hráče bez PÚ. Zpřístupnila bych jim to, co bylo ve starších verzích.
Přesně jak napsal Van Horn:
Je mi sice jasné, že na podobných detailech Prémiový účet stojí, nicméně pochybuji, že zavedení této věci nějak omezí řady těch, kteří si PU platí. Avšak aspoň trochu se zvedne hratelnost bez PU a hráč nebude úplně odstaven, dojdou-li mu body.
 

DeletedUser

Guest
Díky Matyáši, ale radši to tu vyjma prvního příspěvku rychle promaž, ať nám někdo nevynadá, že se tu rozjíždí diskuse :)

EDIT: A vyjma toho, co píše Žabka samozřejmě :)
 

DeletedUser32568

Guest
Nedá mi to a také něco připíšu.

Určitě bych umožnila i hráčům bez předplaceného PÚ rozšíření možností, aniž by si museli PÚ pořizovat a přece jen mohli využít některé přednosti, které má v tomto okamžiku uživatel s PÚ.

Tak jako jsou nové aktualizace upřednostňující hráče s PÚ... novinky, zlepšení...tak by měli být umožněny a hlavně zpřístupněny i některé "starší" vychytávky pro hráče bez PÚ.

Oznámení - povolit neomezený počet "zveřejnění" ...momentálně je to 5 oznámení po celou dobu hry...a možnost přeposlat ji z adresáře (třeba omezeného)
ostatní výhody jako třídění do složek by měli jen hráči s PÚ.

Rezervace... měla by se vrátit jmenovitá rezervace patrná z mapy (pro všechny viditelná).

Vesnice...posun šipkami mezi vesnicemi i pro hráče bez PÚ.

Je toho víc, ale když to shrnu, tak bych s každou novou aktualizací i aktualizovala něco pro hráče bez PÚ. Zpřístupnila bych jim to, co bylo ve starších verzích.
Přesně jak napsal Van Horn:

Oznámení - ano
Rezervace - ano
Vesnice - to už je ;) akorát se nekliká ale je tam nějaká zkratka ;)
 

DeletedUser30193

Guest
já naprosto soulasím s tím že hráči bez PÚ by měli mít nějaé ty výhody co ted mají jen hráči s PÚ.zbytek sem zatím nepřečetl :D
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru