• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Neplatné znaky v názvu vesnice

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
Zdravím, mám problém. Nově se mi nedaří umístit do názvu vesnice znak ů (u s kroužkem). Přestože se normálně vyskytuje v názvu "Vesnice barbarů", tak to tam nejde dát. Dokonce ani u existující Vesnice barbarů nelze beze změny kliknout na "přejmenovat", aniž by to hlásilo "neplatné znaky". Prosím o opravu...

Zdá se mi, že je to stejně dost podivné to omezovat, když jména vesnic jsou kódovaná v Unicode. Každá jazyková mutace DK podporuje jiné znaky v názvech vesnic. Budiž, když už tam nedám ä, ö, ü, tak aspoň ty české znaky by mohly jít, jak doposud, ne? :)
 

DeletedUser

Guest
Výborně, doufám, že se to vyřeší co nejdříve...
 

DeletedUser25426

Guest
Určitě brzy - od prvního upozornění na tuto chybu uběhly skoro tři měsíce a byla 2x navýšena verze DK...
:crazy
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.322
Problém je v tom, a bylo to tu již vysvětlováno - že update textu není závislé na update hry - jsou to dvě různé akce. Zatímco updaty hry probíhají pravidelně, texty jsou poněkud "popelkou". To, co může v textech opravit administrátorka hry, tak tyto nápravy se dějí velice rychle. Ale tak bohužel nelze opravit všechny chyby.
 

DeletedUser25426

Guest
Proč se mi tomu nechce věřit... K deformacím českých textů dochází téměř pravidelně při update hry, ale k nápravě při update už dojít nelze...
Jsem schopen pochopit, že třeba "neplatné znaky" je třeba opravit náročnějším způsobem, než špatně přeložené výrazy, ale ani ty nikdo od verze 8.6 neopravil - a nebylo jich málo, na které se zde upozorňovalo...
Co tedy může opravit administrátor hry? A pokud může - proč je neopravil - když na ně bylo upozorněno...
 

DeletedUser

Guest
právěže opravit neplatné znaky je rychlejší, než opravit překlad. Jde o to, že php a jeho funkce nepočítají s češtinou. Proto se to dělá obráceně a do regulárního výrazu se píší znaky, které projít nemají. Pak se problémům vyhnou. S tím ale asi němci nepočítali. V podstatě je ale vyřazování znaků blbost, protože se vše escapuje.
 

DeletedUser

Guest
právěže opravit neplatné znaky je rychlejší, než opravit překlad. Jde o to, že php a jeho funkce nepočítají s češtinou. Proto se to dělá obráceně a do regulárního výrazu se píší znaky, které projít nemají. Pak se problémům vyhnou. S tím ale asi němci nepočítali. V podstatě je ale vyřazování znaků blbost, protože se vše escapuje.

Takže technicky je to, co vesnice akceptuje do názvu spíš věc hry než věc překladů textu. Kromě toho je pravda, jak tu někdo zmiňoval, že při updatu hry se pokazí někde texty, které se pak hned tak neopraví.

Ad čeština - je zajímavé, že to zkousne některé české znaky a jiné ne. To je zvláštní věc...
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.322
Většinou to neskousne ty znaky, které "neberou" ani některé druhy písma, i když jinak jsou založeny na latince. V nich také třeba č napíšeš, ale ů nebo ty, kdy háček píšeš zvlášť - t, n, d - ty tam také nenapíšeš. A myslím, že i ř mívá problém v takových fontech.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru