• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Nová pravidla hry - Diskuze

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.322
Pokud tu hrají hráči z jiných zemí - hrají tu s tím vědomím, že hrají českou verzi - ve zprávách navzájem není jejich mateřský jazyk zakázán, pokud mu bude protistrana rozumět. Není povinnost mít na profilu něco napsaného - pokud to nedokáže splnit, aby to měl česky nebo slovensky, není žádný problém si tam dát jen obrázek - i to je změna profilu, za kterou v tutoriálu obdrží suroviny.
 

papajik

Uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
22
Zveřejňovat obsah komunikace s herní podporou se nesměl ani v minulosti, pamětníci si možná vzpomenou, jaké tresty za to padávaly a k jakým vášnivým debatám to tu zde na fóru vedlo. Po čase jsme udělali v tomto v našich pravidlech výjimku a povolili zveřejnění na kmenovém fóru - bohužel naše zkušenost je taková, že zejména když šlo o postihy - hráči vytrhávali věty z kontextu, upravovali texty - prostě mnohdy nezveřejnili originál, ale vlastní upravenou verzi. Stejné je to i s ostatní korespondencí. Proto to omezení. Dnes máte ve hře k dispozici společný chat, kde si můžete hromadně objasnit záležitosti bez toho, aby kdokoli mohl jakkoli sdělené překroutit.

Dosud jsem se vždy setkal jen s přepisem veškeré nezměněné komunikace. Mnohem častěji než o tresty šlo o zodpovězené otázky položené za celý náš kmen - zrovna nová funkce úroveň kmene nám připravila několik nejasností, které vybraní hráči řešili se support týmem. Pamatuji si, že jsme řešili vysokou ztrátu prestiže po vyhození hráče a některý náš hráč tuto věc řešil za celý náš kmen s Kosmiczem. Bude možné pro tyto konverzace udělit nějakou výjimku, nebo jako kmen budeme muset zakládat třicet duplicitních otázek na fórum?

Toto opatření je i ochrana hráčů, už jsme se setkali i s tím, že zpráva hráče například: "Ahoj, jak se máš?" byla použita k tomu, že bylo z ní zachováno jen to od koho a v kolik přišla, ale jinak byl do ní vložen smyšlený text a to takový, aby ten, kdo chtěl hráče poškodit, to použil jako důkaz pro vedení kmenu, že jde o špeha, který vynáší informace z kmenu nebo obdobně. Opravdu si stojíš za tím, že je toto opatření "proti davu"?

Upravit se dá téměř vše a žádné rozumné vedení kmene nevyhodí hráče na základě jedné vyexportované zprávy, naštěstí dosud existovala možnost přeposlat zprávy jinému hráči bez změněné podoby. Když už jsme ale u toho, jak se budete stavět k tomu, že někdo nyní na fóru vloží údajně vyexportovaný text něčí konverzace, který je ve skutečnosti zcela smyšlený a hráč, který tento text na fórum vložil, bude nahlášen? V pravidlech nevidím nic, čeho by se takový hráč dopustil a tedy by mne zajímalo, jak se k tomu postavíte. Podle mě v těchto případech dojde k vážnému zásahu do chodu hry. Pokud je zpráva opravdu smyšlená, nemůže support provést nic, v tom případě bude mít vedení kmene jistotu, že daný hráč nešíří pravdu. Pokud bude sdílená zpráva opravdová, potom musíte dle nových pravidel zasáhnout a vedení kmene se o vašem zásahu dozví (pozná, pokud má hráč ban). Nové pravidlo tedy umožňuje zneužívání supportu tam, kde dříve byl prostor pro politikaření jednotlivých hráčů/kmenů.
 

Kozmicz

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
2.305
Zveřejňování obsahu jakékoliv komunikace s herní podporou nebo s ostatními hráči bez jejich plného souhlasu není dovoleno.

Dosud se sdílet zprávy se supportem nemohlo na hlavním fóru, ale na tom kmenovém to nevadilo, teď je problém i kmenové fórum. Je tedy třeba žádat o možnost zveřejnění pro každý případ zvlášť, nebo je tato možnost úplně ze hry?

Co se týče zpráv hráčů, chápu to tak, že může být problém i sdílení konverzací například za účelem potvrzení špeha, je to tak? Nerad bych, abychom se dostali do situace známé z naší právní struktury, kdy má zločinec mnohdy větší práva než oběť.

Player and tribal profiles have to be in LOCALE(S) (OPTIONAL: English is also a supported language). Short and well known quotes/sentences in other languages are permitted only if a correct translation in LOCALE(S) (OPTIONAL: English is also a supported language) is provided directly following or preceding it.

Tady mne překvapila ta volitelná možnost, že angličtina může být přijatelná i na jiných jazykových verzích hry (proto jsem vzal původní znění pravidel bez překladu). Když jsem tento text viděl, trochu jsem doufal, že by se naše jazyková verze mohla trochu víc otevřít světu. Neuvažujete o tom alespoň trochu?

Hráči nemohou používat rozpoznatelné značky, známky a/nebo chráněné názvy jako součást svého účtu, profilu, vesnice či kmene.

Zde bych se rád zeptal, jak přesně toto pravidlo funguje. Jak se definuje rozpoznatelná značka a co by mohla být nerozpoznatelná značka? Má hráč povinnost při přejmenování vesnice kontrolovat, zda je nový název chráněnou značkou, nebo je třeba sjednat nápravu až po upozornění ze strany supportu? Pokud je hráč povinen kontrolovat ochranné známky, které registry k tomu má použít? Pokud beru v potaz, že byla zamítnuta možnost přidat angličtinu jako jeden z podporovaných jazyků, neměla by logicky ani kontrola ochranných známek vyžadovat znalosti anglického jazyka, půjde tedy jen o české registry?

Během funkce "Zástup v dovolené" je majitel účtu výhradně zodpovědný za výběr svého zástupu a předpokládá se, že zástupce se bude řídit podle jeho/jejích instrukcí. Toto se vztahuje na jakékoliv změny na účtu (nebo způsobenou účtem) během aktivního zástupu v dovolené. Případné škody způsobené zástupem není možné vrátit a nebudou kompenzovány. Pokud zástupce poruší pravidla, trest může být udělen i zastupovanému účtu.

Tohle je velká změna oproti současným pravidlům a přináší několik otázek. Předně jde o rozebrání zástupu. Dříve byli hráči chráněni pravidly proti rozebrání (Původně: Zástupci, kteří bez souhlasu majitele nabídnou zastupovaný účet k rozebrání, úmyslně jej zničí nebo vážně poškodí, budou potrestáni.). Dříve bylo dle pravidel důkazní břemeno na zastupujícím hráči, znamená to teď, že se přesunulo na zastupovaného a je třeba dokázat, že zastupovaný výslovně zakázal rozebrání účtu? Příkladem může být případ, kdy zastupovaný zakáže zástupci rozebírku, ale ten na obou účtech smaže zprávy. Pokud lze mít zástup 60 dnů a předpokládám, že dohoda o zástupu může být stará i týden před předáním zástupu, dokáže support získat informace ze smazaných zpráv i po více než 70 dnech a tím zajistit nějakou základní ochranu pro zastupovaného hráče?

Pokud zástupce poruší pravidla, trest může být udělen i zastupovanému účtu.

V jakých případech může dojít k použití tohoto pravidla? Přijde mi to jako obrovské přelití veškeré zodpovědnosti za účet na bedra zastupovaného a že cokoliv, co zastupovaný výslovně nezakázal, je dovoleno.

Vytváření a/nebo používání jednoho či více účtů za účelem pomáhání jiným účtům (tzv. "podporující účty"), stejně jako profitování z takového činu, je zakázáno.

Tato věta se dá pochopit i tak, že je zakázáno přijít na nový svět, vystavět vesnici, dotovat surovinami spoluhráče v kmenu, jakmile je obchodování v rámci kmenu povoleno a někdy v budoucnu mu předat vesnici. Často se děje, že na novém světě má kmen několik hráčů, kteří prodávají suroviny na tržišti za prémiové body, vystaví vesnici a předají ji spoluhráčům, je i toto zakázané? Popřípadě lze nějak obšírněji vysvětlit "podporující účet"?



A poslední otázka, nahradí tato pravidla ty původní jako celek, nebo budou doplňovat některé stávající? Chybí mi zde interakce zastupovaného účtu s účtem zastupujícího či interakce účtů na stejném internetovém připojení.

Trochu jsem se rozepsal, snad mi to prominete a mé dotazy objasníte, děkuji.

Dík za tvé názory, je toho hodně, ale pokusíme se bodově nějak odpovědět.

Zveřejňování konverzace na fóru - ano, přesně tak, pochopil jsi to dobře.
Zveřejňování obsahu - pokud nemáte povolení od daného hráče, nemůžete nikde veřejně zveřejňovat cizí konverzace.
Povolení anglických textů - za zvážení to stojí, určitě se k tomu v týmu vrátíme, do nahrání první verze pravidel to však určitě nestihneme.
Rozpoznatelné značky - V tomto bodě nedošlo k žádný změně, postupovat budeme stejně jako doteď. Jen bod je v pravidlech jinak formulován. Netuším, zda je k dispozici nějaký veřejný registr ochranných značek (nehledal jsem ho, ani to nemám zatím v plánu), takže když nám někdo nahlásil, že došlo k porušení autorských práv, vždy jsme ho žádali o nějaký důkaz, kterým by to hráč dokázal. Těchto případů však řešíme opravdu málo a to právě proto, že je to v dnešní době internetu dost složité.
Zástup - v tomto bodě nedochází k nějakým velkým změnám, znovu je pravidlo pouze jinak formulováno (na základě globální úpravy na všech verzí). Vždy je za účet zodpovědný majitel (ve starých i nových pravidlech), vždy support není povinnen nahrazovat škody způsobené špatně předaným zástupem. Hráč, který zástup zneužije, bude potrestán. Nově je však v pravidlech také věta, že trest může ve vyjímečných případech dostat i zastupující účet a to zejména v případech, kdy by mohl z porušení pravidel zástupem nějak profitovat. Nemusí se tedy nutně jednat o zneužití zástupu, ale jiné porušení pravidel. Co se týče smazaných zpráv, po 70 dnech žádné takové zprávy dohledat nelze.
Blokace zastupovaného účtu - Zastupovaný hráč může být blokován ve vyjímečných případech, kdy zástup poruší na daném účtu pravidla a zastupovaný účet z toho bude profitovat. Jako příklad mne narychlo napadá např. použití nepovolených skriptů v zástupu. Použije je zástup, ale profitovat z nich může i zastupující účet.
Podporující účty - Ano, přesně tak. Pokud někdo půjde na svět jen za účelem, aby pomohl jinému hráči a dotoval ho surovinama, porušuje pravidla, takový účet je označej jako "podporující účet". Co se týče dokazování, je to samozřejmě těžké a každý takový případ bude posuzován individuálně. Pokud však hráč se rozhodne jít na svět a nic nenasvědčuje tomu, že tam jde jen proto, aby předal svoji vesnici jinému hráči, a po čase se rozhodne skončit a předat vesnici, pravidla neporušuje. Jak píši, je to složitější proces, který je potřeba vždy řešit individuálně.

A k poslední otázce - Ano, tato pravidla nahrazují stará pravidla v úplném znění. Co se týče interakce, tak systém je již natolik vyspělý, že si vše hlídá sám. Pokud tedy nemůžete na někoho útočit či mu poslat suroviny, hra vám to sama zablokuje a informuje vás o tom. V globálních pravidlech to není obsaženo.

K tomu, že v nových pravidlech zneužití zástupu v dovolené jaksi vůbec není jsem se vyjádřil v příspěvku výše. Nicméně pokud by došlo ke zneužití zástupu, pořád se nemusí jednat o vědomé profitování na porušení pravidel, neboť hráč, který získá vesnice nemusí vůbec vědět, že zastupující hráč má zakázáno rozdat vesnice zastupovaného účtu. V takovém případě dojde k potrestání pouze zastupujícího hráče?

Zneužití zástupu je velice citlivá věc a je vždy posuzována individuálně. Dohledává se, zda ke zneužití došlo, jak byli hráči domluveni apod. Každopádně se k formulaci bodů ohledně zneužití zástupu budeme ještě vracet a diskutovat o tom. Zapsal jsem si poznámku...

Zdravím, mám k novým pravidlům 2 připomínky:

1) Pokud vím, tak v anglické verzi nových pravidel bylo jako "optional" stanovit jako další povolený jazyk např. pro hráčské a kmenové profily angličtinu. Chtěl bych se zeptat, proč tato možnost nebyla do českých pravidel zapracována, když a) angličtině rozumí absolutní většina hráčů, b) vzhledem k neznalosti současných pravidel stejně anglický jazyk (bez překladu) řada hráčů na hráčských i kmenových profilech používá a lze předpokládat že bude používat i nadále, odstranili byste tak tedy rozdílný stav mezi pravidly a "realitou" a sobě tím ušetřili práci.

2) k § 2 odst. 1:
  1. Zveřejňování obsahu jakékoliv komunikace s herní podporou nebo s ostatními hráči bez jejich plného souhlasu není dovoleno.
Bylo by dobré upřesnit, co se myslí zveřejňováním nebo uvést příklady jako v současných pravidlech. Pokud by mělo jít i o omezení zveřejňování komunikace např. na kmenovém fóru, bude to a) velmi těžko kontrolovatelné ze strany supportu, b) opět by se šlo pravidly "proti davu". Věřím, že nové znění je z vaší strany zamýšleno stejně jako to původní, ale bylo by dobré to upřesnit jak píšu výše.

Předem děkuji za zvážení a zodpovězení.

Tywin

Máš pravdu, že angličtina je v dnešní době nedílnou součástí internetu a obdobných her. Tento bod ještě interně otevřeme k diskuzi a uvidíme, zda dojde k úpravě či nikoliv.
K zveřejňování obsahu - globální pravidla nám příklady neuvádí, však ani není třeba. Pravidlo je jasné a stručné -Zveřejňování obsahu jakékoliv komunikace s herní podporou nebo s ostatními hráči bez jejich plného souhlasu není dovoleno.


Za vaše návrhy a podněty děkujeme, určitě se některými budeme ještě zabývat. Aktuálně jsme bohužel neměli dostatek času na to, konverzace vést déle, avšak po první verzi nových pravidel není vyloučeno, že do několika týdnů dojde k pár úpravám a doplnění. Ty nejdůležitější poznámky, ke kterých se budeme vracet, mám poznamenány, takže minimálně budou otevřeny interně v týmu. Děkuji vám!
 

hynekzalesak

Zkušený uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
94
Přidávám podporu návrhu angličtiny v profilech :) aktuálně je to jedna z věcí na kterých mě support s prominutím nejvíce buzeruje protože někteří lidi neznají lepší způsob jak vyhrávat světy než nahlašovat lidi za porušování pravidel, tedy například anglického textu v profilu bez překladu... druhá věc je že některé názvy vesnicí nejsou povolené protože by mohly obsahovat sprosté slovo, tahle autocenzura je tak retardovaná že pak nejde dávat úplně neškodné názvy vesnicí protože hvezdička = hvez(dick)a atp.
 

DeletedUser30368

Guest
Další důležitá zásada - nedávejte "preventivní zástupy" jen proto, že to po vás kmen žádá. Je to kmenový výmysl, který nemá oporu v pravidlech hry. Bohužel velmi často to vedení kmenů zneužije v neprospěch hráče, který byl tak důvěřivý. Nezatracuji preventivní zástup, sám jsem to využíval, protože jeden nikdy neví ..., ale dával jsem ho jen těm spoluhráčům, které jsem buď osobně znal, nebo jsme už spolu hráli dlouho a věděl jsem, že mne nepodrazí.

- pokud to dobře chápu...tedy spíše se chci optat, pokud vedení na fóru dá jasně najevo za jakých podmínek převezme zástup (preventivní) a bude uvedeno i od kdy je rozebírka a že pod těmi podmínkami ZvD předává, tak je to už dostatečně chráněno? :D...mnoho hráčů rozebereme díky těmto zástupům a kdyby se někdo po měsíci najednou probral a nahlásil mě, tak jsem v háji? :D


Dále souhlasím s papajikem, že AJ je velice důležitá, pokud zkouším jinou jazykovou verzi (například Brazilskou), tak komunikuji výhradně v AJ, kde se nemusíme lámat přes google překladač atd. nevím, proč by to nemělo být v pravidlech uvedeno jako výjimka, když je AJ nejrozšířenější jazyk.
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.322
pokud vedení na fóru dá jasně najevo za jakých podmínek převezme zástup (preventivní) a bude uvedeno i od kdy je rozebírka a že pod těmi podmínkami ZvD předává, tak je to už dostatečně chráněno?

Zelíčko, není - musíš mít výslovný souhlas od hráče, že lze vesnice rozdat.

K té angličtině, ve zprávách Ti přeci nikdo nebrání, aby jsi psal třeba španělsky nebo čínsky, stejně tak na kmenovém fóru, tam si pište třeba v šifrách, ale na profil to nepatří - jsi v české verzi hry! a dva jazyky tu máme povoleny - češtinu a slovenštinu. Nebudeme upřednostňovat angličtinu na úkor slovenštiny. A k tomu, co napsal hymekzalesak - za nepřeložený profil nikdo ban nedostal (pokud tam nebyly vulgarity), ale jen upozornění.
 

DeletedUser30368

Guest
Dobrá, tak v tom případě pravidla porušuji několik let a na 44 jsem měl mít asi perma, vždy platilo že pokud hráč má PZ nastaven a je žlutý vezme se ZvD - kontaktuje se hráč mimo hru, pokud to jde, když se do 14 dnů neozve jsou mu rozebrány off vesnice, pokud další týden je rozebrán celý a přenechána 1 vesnice někde na kraji kde nepřekáží, po měsíci i tohle, pak je účet zrušen (Tak jsem to dělal několik let) s tím, že jsem věřil, že stačí že hráč vstupem do kmene souhlasí s tímto pravidlem a jsem krytý před BANEM...musím tedy každého kdo mi nastaví PZ se ještě dodatečně ptát zda ho můžeme za těchto podmínek případně rozebrat? Není to už trochu bu...race od INNA? Mělo by přihlédnout k tomu, kdy už je pro kmen nutné účet rozebírat v rámci potřeby kmene, kdy je prostě jasné že to není aby si přilepšili nějakým podvodem jako odeslání jednotek na druhou stranu mapy :-D
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.322
Pokud Tě hráč nenahlásil, tak jsme to neřešili - bylo jasné, že s tím souhlasí (nebo nesouhlasí, ale nechal to plavat), ale ve svém vlastním zájmu - chtěj to a uchovávej si to v nové složce, ne v archivu. To co popisuješ, se řešilo před lety zde na fóru, kdy support požehnal, že to tak stačí - ale to je více už než sedm let - neb to jsem ještě ani netušil, že někdy budu součást supportu. Od té doby se od této benevolence upustilo, protože to bohužel začalo být dost zneužíváno.
 

DeletedUser30368

Guest
Support snad ale rozezná kdy šlo zneužití a kdy o ochranu kmene, měl by podle mého názoru postupovat individuálně. Ačkoliv rád zachovávám plno zpráv, tak i já občas smažu něco co nemám a pak bych to neměl jak objasnit :/
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.322
No víš, ochrana kmene jaksi není ani ve VOP ani v pravidlech. Ochrana hráče ano.
 
Nahoru