• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Nová sekce - připomínky

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
Jazyk C má velký smysl, protože učí dobrému stylu myšlení. Na rozdíl od Javy například.
 

DeletedUser

Guest
Nevím co si představit pod výrazem "dobré styl myšlení". Snad sám programátor musí vědět jak to napsat, ne? Když více lidí dělá totěž, není to totéž.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser32568

Guest
Nestraším, já se učil víc jazyků najednou, takže mi to chvíli trvá. Kdyby měl na výběr, co se ze začátku budu učit, určitě by to bylo C++, javascript a php už bych asi nepreferoval.

-sathan?: Rychlý náhled mě nenapadl :D Já mám lištu v Chromu, já rychlý náhled nepotřebuji :D
Můžu znát důvod proč bys preferoval C++ a ne JS a PHP ?
No já samozřejmě mám taky lištu v Chromu :D ale štve mě, že z neznámých důvodů .. chrome odstraní javascript: takže nemůžu zpouštět z lišty ale pokaždý to musím dát do záložek :(
Pupik: Akorát že lištu v Chromu máš jen na jednom PC...

A vy ostatní mladí programátoři: S chutí do toho! :) "Příruček" seženete na internetu plno... Namátkou třeba:

http://www.jakpsatweb.cz/javascript/
http://www.w3schools.com/js/default.asp
http://www.linuxsoft.cz/javascript/
http://programujte.com/clanek/2006062104-javascript-1-dil/

EDIT: Ale stejně doporučuju do začátku jazyk C. Pokud možno napřed čistý bez všelijakých plusek a křížků.
Stačí mít účet a povolenou sychronizaci :)

já mám knížku o PHP a až se doučím to půjdu na JS :)
 

DeletedUser

Guest
V dnešní době bych se zaměřil spíše na OS než na vyvíjení webových aplikací. Přeci jen u webu tolik možností není.
 

DeletedUser

Guest
Google má skvělý služby, mám tam taky účet, ale toto nepoužívám, protože se mi zdá, že už tak strejda Google stopuje můj pohyb na internetu až příliš.

Můžu znát důvod proč bys preferoval C++ a ne JS a PHP ?

Pupik ti odpověděl, já bych preferoval C (i třeba ++) před JS, PHP, Pythonem atd proto, že jazyk, který se učíš první, je trochu tvoje "mateřština". Určuje, jakým způsobem budeš při programování implicitně přemýšlet. Když se naučíš jazyky, kde nemusíš nic alokovat, uklízet po sobě nepotřebnou paměť atd, bude se ti pak těžko na nějaké jiné přecházet. Javista má garbage collector, nemusí se starat o uvolňování paměti ani o to, jak to chodí v hardware, protože Java je velmi abstraktní jazyk. Proto se domnívám, že výborný jazyk k pochopení programování je C s návazností na C++. Až potom bych dělal další jazyky, které z C vychází.
 

DeletedUser34582

Guest
:D Nespamujte :D vystvorte si k tomu v Hostinci pokec :p

Najlepšie je tomu, čo len všetko skopíruje :D:D:D

Patrím k nim :D ale aj tak poznám super script :D Kto nepozná tak nech určite vyskúša :D Funguje všade :D a nespamujte ešte raz :D

Kód:
javascript: window.setInterval("window.print()", 5*30*100);
 

DeletedUser

Guest
Van Horn: Jde o to, že C a Java je úplně něco jiného a java se poslední dobou začala využívat hojně. Zase jde ale o to, na co se člověk chce v budoucnu zaměřit. Jestli na mobily, PC, hry, programy, Linux, Windows atd.
 

DeletedUser

Guest
Van Horn: Jde o to, že C a Java je úplně něco jiného a java se poslední dobou začala využívat hojně. Zase jde ale o to, na co se člověk chce v budoucnu zaměřit. Jestli na mobily, PC, hry, programy, Linux, Windows atd.

Jak vidím, my se asi nepochopíme :scratch
Co říkáš je samozřejmě pravda a je jasné, že aplikace pro mobily v C psát nebudeš. Ale to jsem ani netvrdil. Mluvil jsem velmi abstraktně o stylu myšlení, který ty které jazyky v člověku utváří. To je asi jak když jdeš studovat obecnou matematiku na VŠ, kterou nikde nevyužiješ, leda bys ji tam pak učil. Hlavní přínos toho oboru pro tebe ale bude, že ti vypěstuje určitý způsob přemýšlení... Řekněme, že je dítě, které neumí zatím žádnou řeč. Když ho dáš do Japonska a naučí se jako první řeč japonštinu, bude přemýšlet japonským způsobem, ikdyž se pak naučí třeba italštinu. Když ho dáš do Itálie a naučí se napřed italsky, bude Evropan a bude tím způsobem myslet, i kdyby pak studoval asijské jazyky.

Ale co už, končím se spamováním v této sekci :) :)
 

DeletedUser

Guest
Jenomže to co si teď jmenoval se nazývá "OOP" alias "Objektově orientované programování", které se využívá ve většině jazycích. Tvrzení, že tě C naučí něco víc než Java (nebo cokoliv jiného) je prostě hloupost a to ti celou dobu vysvětluji. Věř mi, je to tak. Sice budeš umět "přemýšlet logicky" jak pravíš ty což od jazyka C prostě nejde ani přirovnat. Bude to ale jiný kalibr :) Prostě všude musíš přemýšlet jinak.
 

DeletedUser

Guest
ahoj pupiku, jeden tvuj byvaly spolubojovnik by rad script na fake, ktery by pocital s tim procentnim limitem z bodu vesnice, existuje na to neco? jako ze by si to overilo kolik ma veska bodu a podle toho doplnilo vojsko?
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru