OKNO pro ZPRAVODAJE - Kmenový magazín

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser11059

Guest
NÁHRADA BYLA NALEZENA ... respektive, našel se DOBROVOLNÍK/NICE, který/á pod roužkou násilí, tmou tmou tmou tmou přijal/a možnost referovat celému DK o dění na tomto světě.

Jestli chce zůstat utajen/a jako takové překvapení (balíček pod stromeček v září) ať zůstane .... tudíž nechávám na něm/na ní zda se tu prozradí .....
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Vudcaa

Guest
Áno, Papasese nám našiel náhradu, na zozname informátorov nájdete dotyčného nick. :)
Inak som zmenil názov témy na aktuálny.
 

Samuel Elánius

Guest
Zdravím všechny,
jak už jste všichni asi zjistili, stal jsem se novým informátorem pro náš svět. Což na mě klade nové, ale zajímavé nároky. Proto budu v nejbližší době obtěžovat všechny vůdce kmenů v top20. Vím sice o tomto světě hodně, ale všechno ani téměř. A je potřeba si vytvořit databázi diplomacie a vztahů mezi jednotlivými kmeny, abych věděl na co se při zjišťování událostí na s8 zaměřit. Proto bych rád touto formou požádal i další kmeny, pokud máte pocit, že se u vás dějí zajímavé věci, o kterých by se měl svět dozvědět, nestyďte se a pište mi do hry. Vaše informace prostuduji a rád zařadím do článku.
 

Samuel Elánius

Guest
Protože Kmenový magazín v září nevyšel a už pravděpodobně nevyjde, dovolím si vám předložit svůj článek, aby jste se necítili ochuzeni.
Prosím berte ohledy na to, že je psán k 1. záři a tak některé, skoro všechny, informace mohou být zastaralé a neplatné. Děkuji.Tak nám skončili prázdniny, což v řeči Divokých kmenů znamená, že skončilo mnoho hráčů. Ať už protože, přecházejí na vyšší typ školy, nastupují ze škol do zaměstnání, nebo prostě protože ti „bloudi“ na prázdninách, nebo dovolených dospěli k zcela „scestnému“ názoru, že mohou docela dobře žít bez kmenů.


Sbohem a šáteček...
Na našem světě tomu není jinak. Ještě v době kdy se hlasovalo o slevě počtu mincí na šlechtice nás tu bylo něco přes čtyři tisíce. Na začátku školního roku je nás už jen „pouhých“ 1 511. A obávám se, že všem odchodům ještě zdaleka není konec. Podívejme se tedy na to, jak které Aliance tyto odchody postihly. Předem bych rád upozornil na to, že takové informace se nezískávají snadno. Každý kmen či aliance si takové údaje žárlivě střeží. Nikdo nechce poskytnout svým nepřátelům sebemenší výhodu a tak je většinou vše zahaleno v mlhách. Na druhou stranu je třeba si uvědomit, že tyto odchody nás postihli všechny bez rozdílu a nikdo tak není ve výhodě.
Už 27. července ukončil na tomto světě svou působnost kmen Tabula Rasa ( což vyústilo i ve změnu informátora). Tady opravdu nelze hovořit o odchodu mnoha, ale kvalita těch co odešli je nesporná. Jejich odchodem, jsme přišli o nejlepší obranný kmen na našem světě. A i po zrušení tohoto kmene se s jeho ex členy můžeme potkat, ať na jejich původních účtech (pavouk123 přešel do +GOG+; Dan XIV do Crus; Maty91 do -ČP-), nebo na převzatých účtech ať v kmenech bývalých spojenců nebo nepřátel (*TFoH*; KOF). A jistě si všechny kmeny mohou pogratulovat k zisku kvalitních hráčů.
Další velkou ztrátu v těchto dnech zažívá aliance KINGDOM OF FREEDOM , neboť je v těchto dnech opouští opravdová legenda nejen této aliance, celého světa 8, zakladatel a dlouhodobý vůdce kmene i aliance alexistech. Protože jde o opravdovou personu mezi námi, připravil jsem si pro vás kratičký rozhovor s Alexem, jak o jeho odchodu, tak o tom jak vidí další dění na osmičce.


Jdou zvěsti o tvém odchodu. Jak je to tedy? Končíš nebo ne?
Jo končím, ale není za tím žádný problém spojený s mojí nespokojeností atd. Jsem prostě časově maximálně zaneprázdněn a na kmeny už nemám čas.


Už jsi sehnal někoho na tvůj účet, nebo stále hledáš?
Ještě stále hledám někoho vhodného, zatím se mi o účet stará kámoš.


Dlouho se už na světě osm mluví o válce mezi KOF a *TFoH*, jako o nevyhnutelnosti. Jak to vidíš ty? Ukočírují to diplomaté, tak aby k ní došlo v nejvhodnější čas, nebo je to na spadnutí?
Já myslím, že ta krize už nějak přešla a teď se spíše bude jednat o to, kdo získá většinu území. Válka by byla zatím asi ještě předčasná. Ze strany KOF se k válce ještě určitě neschyluje. Spíše to bereme tak, že na válce se nějak jednou společně dohodneme předem s velením *TFoH* a případně si dohodneme i nějaká pravidla.


Válčíte s *TFoH* proti Crus. Na jak dlouho to ty osobně vidíš?
No to záleží od šlechty, ale myslím si, že CRUS si prohráli tu válku ještě než začala.


Koho ty osobně typuješ na vítěze tohoto našeho světa?
No, určitě buď *TfoH* a nebo KOF. :D
To bude záležet od toho, kdo bude mít větší výdrž a kolik lidi předčasně skonči. No, když beru v potaz všechny statistiky tak možná KOF muže mít mírně navrch.


Když jsi zmínil končící hráče, většinou jich nejvíc končí o prázdninách, ale letos to bylo poměrně mírné. Máš taky ten pocit? (Ptal jsem se v době, kdy jsem ještě neviděl to strašné numero uvedené výše.;) )
U KOF teď skončili někteří velcí hráči, takže u nás to moc mírné nebylo.


Rád bych tedy poděkoval Alexovi za to, že se s námi podělil o svoje názory. A rád bych mu popřál mnoho úspěchů v reálném životě, jakož i šťastnou ruku při výběru jeho nástupce na účtu.
I u The Fellowship of Heroes došlo ke změně na nejvyšším postu. Dlouhodobý vůdce Drooh předal žezlo vlády do rukou hráče KarlKubrta. Nicméně naše původní obavy byly rozptýleny. Jak jsme se dozvěděli, jde jen o změnu organizační a ještě jen dočasnou. Je jistě dobře, že další legendární hráč a vůdce nehodlá opustit naše řady. Navíc je jistě Karl dobrou volbou na post vůdce jak pro svoje zkušenosti hráčské tak vůdcovské. Přes to všechno k nám dolehli zvěsti, jak o odchodech hráčů uskutečněných, tak plánovaných. A ani *TFoH* se tak nejspíš „syndrom prázdnin“ nevyhne.


U CRUSADERS jsou již odchody „obehraná deska“ a to hlavně v souvislosti s probíhajícími válkami. Proto je zde velmi těžko odlišit, za který odchod je zodpovědná válka a za co můžou prázdniny.


Čtvrtou velkou aliancí, která by ráda mluvila do dění na našem světě je MAGNUS. Tato velmi mladá aliance je velmi skoupá na jakékoliv informace, jak o vnějším tak o vnitřním dění. Přesto se nám podařilo zjistit, že ani jim se „prázdninová kosa“ nevyhnula a to údajně na některých vysokých místech.Celkově lze tak říci, že prázdniny náš svět přišli velmi draho a nezbývá nám než doufat, že se z těchto ztrát co nejdříve vzpamatujeme.


Vojenské aktivity
Odchodem TaRy se v centru světa utvořila poměrně velká kolonie barbarských vesnic, a proto se mnoho hráčů vrhlo na zabírání těchto strategicky velmi důležitých vesnic. Tím byli válečné akce v srpnu velmi omezeny a některé války na čas úplně ustaly.


Války kmene Crus
Přesto války vedené různými aliancemi proti Crus i nadále pokračovali a ztráty na straně Crus jsou i za posledních třicet dní fatální. Je možná zajímavé se podívat na to, jak si Crus proti jednotlivým aliancím vedli.
Prvním válečným oponentem Crus je aliance KOF. Pokud se podíváme na graf dobitých vesnic za poslední měsíc, tak vidíme, že se jedná o poměrně jasnou záležitost.
2c34468524_80295669_o2.jpg


Čtyři vesnice oproti čtyřem stovkám se opravdu snad ani komentovat nedá. Nicméně proti *TFoH* je situace ještě horší.
aba546cc75_80295684_o2.jpg

Hlavním důvodem, proč je *TFoH* v zabírání skoro o třetinu úspěšnější než KOF je hlavně v tom, že *TFoH* mají vůči Crus daleko výhodnější polohu.
Třetí aliancí do party je MGN. Zde se však Crus vede daleko lépe.
dca5aeef59_80295676_o2.jpg

Ne, že by se zde Crus dostalo do kladných čísel, přesto jsou zde ztráty daleko nižší a Křižáci dosáhlo i čtyřiceti osmi zabrání.
Závěrem lze říci, že si Crus svojí taktikou kopou, poměrně úspěšně vlastní hrob a pokud s touto situací okamžitě něco neudělají, tak budou Crus brzo minulostí. I když ve stavu v jakém se nachází je možná už pozdě, ale přeci jenom naděje jak známo umírá poslední.


Letem osmičkovým světem
Jedním z dalších kdo opustil náš svět je legenda světa 3 a supportu K.iller. Jeho odchod nastal údajně, protože mu konzumace plzeňského tekutého chleba neumožňovala se plně věnovat kmenům. Ač měl na našem světě jen pět vesnic a byl s námi necelé tři měsíce, je jistě škoda, že náš svět ztratil takovou personu.


Jak nám již výše potvrdil Alexistech veškeré rozpory mezi největšími aliancemi a dlouhodobými spojenci jsou vyřešeny. A tak očekávaná válka mezi KOF a *TFoH* se odkládá na neurčito.


Z prohlášení vedení MGN jsme se dozvěděli: „...až budou pryč CRUS půjde +GoG+ a =SW=...“
No, máme se na co těšit...


Po mnohaletém úřadování hráče Alexistech na čele offranku, ho ve funkci leadera vystřídal Král Miroslav 8. Gratulujeme.


Závěrem bych rád poděkoval bývalému dopisovateli Papasesemu za jeho dlouholetou práci pro Paladina a Kmenový magazín, jakož i za jeho další aktivity a projekty na hlavním fóru, kterými se staral o náš svět. Jen málokterý server se mohl chlubit tak aktivním zpravodajem. Děkujeme.
 

Lotosový kvítek

Zkušený uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
113
Hezké, moc hezké ! :thumb

Alexistech končí ? Fňukík.... :cry
Jen u toho rozhovoru - poněkud mi ale chybí ta jeho slovenština bez diakritiky, tedy je škoda že si někdo dal práci s překladem do češtiny...
Ale jinak super ! :yes
 

Samuel Elánius

Guest
Kvítku, čeština je Alexova a diakritiku jsem přidat musel, protože jsem jeho odpovědi částečně upravoval tam, kde se mi zdálo, že prozrazuje více než by se mělo a co opravdu patří pouze do vnitřních záležitostí KOF. No, a já bohužel psát bez diakritiky nevládnu, tak jsem si jí dovolil doplnit všude. Nutno podotknou, že při autorizaci rozhovoru Alex nic nenamítal.:pardon

Děkuji, za za slova chvály od tebe i od Monkey.:blush
 

Lotosový kvítek

Zkušený uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
113
Jo no jo, ježkovy voči ! Promiň, já znám Alexe jen pod slovenštinou..
Ale teď si vzpomínám, že v Křesle pro hosta se zmiňoval, že se česky snaží psát... :blush
Ještě jednou má obrovská omluva ! :sorry

Ale že to Alexovi jde ! ;)
Díky za upozornění, Ivanito :blush
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru