- Počet poděkování
- 147
Ne že by to celé k něčemu bylo… Stejně se jako vždy nic nestane. Vývojáři by si ale především měli říct, co od hry vlastně očekávají, protože, jak asi všichni víme, vyhlídky nejsou dobré.
Chtějí ze hry jen vytěžit co nejvíce peněz, dokud to ještě jde, bez většího zásahu do herních mechanik?
Chtějí přilákat nové hráče?
Chtějí udržet stávající zkušené hráče?
Z mého pohledu hra ztrácí na výzvách a zábavnosti. Od světa S100 byla velká očekávání – měl být prestižní a nabízet skutečnou výzvu pro dobré hráče. Bohužel realita nebyla dvakrát pozitivní. Mnoho kvalitních hráčů tam ani nešlo, a ti, co ano, se rychle unavili opakujícím se stylem hry. Vývoj dk v posledních letech směřoval k tomu, že stačí vyrobit milion šlechticů za balíčky, prolomit frontu a nepřítel už nemá šanci. Pokud hráč pak příjde s touto mentalitou i na S100, není divu, že po pár útocích lidi ztrácí motivaci a hra se stává nudnou.
Celé to stojí a padá na tom, co s hrou zamýšlí vývojáři. Můžeme napsat x-stránkový elaborát o tom, co je špatně, ale bez jejich zájmu to k ničemu nebude. Bylo by nutné zásadně sáhnout do herních mechanik – například morálka je už od počátku beze změn a v současnosti je v podstatě nehratelná.
Dále je na místě zamyslet se nad sloučením jazykových verzí. Hra umírá a otázka zní: Jaké výzvy dnes vlastně hráči mají? Poslední roky všechny držel při životě jen milník S100. Buďme upřímní – koho zajímají světy S101+? Není tam ani dost dobrých hráčů na sestavení kvalitního kmene. Opravdu jsme ve fázi, kdy herní světy začnou vyhrávat kmeny jako Morava apod.?
Změn je potřeba hodně, ale hlavní je, aby o nich rozhodovali lidé, kteří hru skutečně znají.
Chtějí ze hry jen vytěžit co nejvíce peněz, dokud to ještě jde, bez většího zásahu do herních mechanik?
Chtějí přilákat nové hráče?
Chtějí udržet stávající zkušené hráče?
Z mého pohledu hra ztrácí na výzvách a zábavnosti. Od světa S100 byla velká očekávání – měl být prestižní a nabízet skutečnou výzvu pro dobré hráče. Bohužel realita nebyla dvakrát pozitivní. Mnoho kvalitních hráčů tam ani nešlo, a ti, co ano, se rychle unavili opakujícím se stylem hry. Vývoj dk v posledních letech směřoval k tomu, že stačí vyrobit milion šlechticů za balíčky, prolomit frontu a nepřítel už nemá šanci. Pokud hráč pak příjde s touto mentalitou i na S100, není divu, že po pár útocích lidi ztrácí motivaci a hra se stává nudnou.
Celé to stojí a padá na tom, co s hrou zamýšlí vývojáři. Můžeme napsat x-stránkový elaborát o tom, co je špatně, ale bez jejich zájmu to k ničemu nebude. Bylo by nutné zásadně sáhnout do herních mechanik – například morálka je už od počátku beze změn a v současnosti je v podstatě nehratelná.
Dále je na místě zamyslet se nad sloučením jazykových verzí. Hra umírá a otázka zní: Jaké výzvy dnes vlastně hráči mají? Poslední roky všechny držel při životě jen milník S100. Buďme upřímní – koho zajímají světy S101+? Není tam ani dost dobrých hráčů na sestavení kvalitního kmene. Opravdu jsme ve fázi, kdy herní světy začnou vyhrávat kmeny jako Morava apod.?
Změn je potřeba hodně, ale hlavní je, aby o nich rozhodovali lidé, kteří hru skutečně znají.

