• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Otázky vývojářů (Q&A)

Ne že by to celé k něčemu bylo… Stejně se jako vždy nic nestane. Vývojáři by si ale především měli říct, co od hry vlastně očekávají, protože, jak asi všichni víme, vyhlídky nejsou dobré.


Chtějí ze hry jen vytěžit co nejvíce peněz, dokud to ještě jde, bez většího zásahu do herních mechanik?
Chtějí přilákat nové hráče?
Chtějí udržet stávající zkušené hráče?


Z mého pohledu hra ztrácí na výzvách a zábavnosti. Od světa S100 byla velká očekávání – měl být prestižní a nabízet skutečnou výzvu pro dobré hráče. Bohužel realita nebyla dvakrát pozitivní. Mnoho kvalitních hráčů tam ani nešlo, a ti, co ano, se rychle unavili opakujícím se stylem hry. Vývoj dk v posledních letech směřoval k tomu, že stačí vyrobit milion šlechticů za balíčky, prolomit frontu a nepřítel už nemá šanci. Pokud hráč pak příjde s touto mentalitou i na S100, není divu, že po pár útocích lidi ztrácí motivaci a hra se stává nudnou.


Celé to stojí a padá na tom, co s hrou zamýšlí vývojáři. Můžeme napsat x-stránkový elaborát o tom, co je špatně, ale bez jejich zájmu to k ničemu nebude. Bylo by nutné zásadně sáhnout do herních mechanik – například morálka je už od počátku beze změn a v současnosti je v podstatě nehratelná.


Dále je na místě zamyslet se nad sloučením jazykových verzí. Hra umírá a otázka zní: Jaké výzvy dnes vlastně hráči mají? Poslední roky všechny držel při životě jen milník S100. Buďme upřímní – koho zajímají světy S101+? Není tam ani dost dobrých hráčů na sestavení kvalitního kmene. Opravdu jsme ve fázi, kdy herní světy začnou vyhrávat kmeny jako Morava apod.?


Změn je potřeba hodně, ale hlavní je, aby o nich rozhodovali lidé, kteří hru skutečně znají.
 
Ne že by to celé k něčemu bylo… Stejně se jako vždy nic nestane. Vývojáři by si ale především měli říct, co od hry vlastně očekávají, protože, jak asi všichni víme, vyhlídky nejsou dobré.


Chtějí ze hry jen vytěžit co nejvíce peněz, dokud to ještě jde, bez většího zásahu do herních mechanik?
Chtějí přilákat nové hráče?
Chtějí udržet stávající zkušené hráče?


Z mého pohledu hra ztrácí na výzvách a zábavnosti. Od světa S100 byla velká očekávání – měl být prestižní a nabízet skutečnou výzvu pro dobré hráče. Bohužel realita nebyla dvakrát pozitivní. Mnoho kvalitních hráčů tam ani nešlo, a ti, co ano, se rychle unavili opakujícím se stylem hry. Vývoj dk v posledních letech směřoval k tomu, že stačí vyrobit milion šlechticů za balíčky, prolomit frontu a nepřítel už nemá šanci. Pokud hráč pak příjde s touto mentalitou i na S100, není divu, že po pár útocích lidi ztrácí motivaci a hra se stává nudnou.


Celé to stojí a padá na tom, co s hrou zamýšlí vývojáři. Můžeme napsat x-stránkový elaborát o tom, co je špatně, ale bez jejich zájmu to k ničemu nebude. Bylo by nutné zásadně sáhnout do herních mechanik – například morálka je už od počátku beze změn a v současnosti je v podstatě nehratelná.


Dále je na místě zamyslet se nad sloučením jazykových verzí. Hra umírá a otázka zní: Jaké výzvy dnes vlastně hráči mají? Poslední roky všechny držel při životě jen milník S100. Buďme upřímní – koho zajímají světy S101+? Není tam ani dost dobrých hráčů na sestavení kvalitního kmene. Opravdu jsme ve fázi, kdy herní světy začnou vyhrávat kmeny jako Morava apod.?


Změn je potřeba hodně, ale hlavní je, aby o nich rozhodovali lidé, kteří hru skutečně znají.
Když sezveše všechny, kdo v poslední době něco někde uhrál, uděláš z nich 3 příbuzenský kmeny a pak se divíš, že je hra nudná.

A když se náhodou zbytek světa, ten odpad, spojí, tak nářek následovaný pokusy o rozvracení těchto kmenů pomocí různých intrik. Při obvinění z křiváctví argument: "Je to v pořádku, však měli přesilu a to nebylo fér."

Pokud nepovaužuješ české světy za výzvu, tak jdi na mezinárodní. Jenže tam nejde intrikovat a vyhrávat světy pomocí majáků zdarma od degenerátů, které zmanipuluješ proti vlastnímu kmenu.

Btw. k čemu je vlastně vývojáři takový "dobrý" hráč, který do toho málokdy sype peníze (protože si PB nafarmí), sedí u toho klidně i celý den, pokud je třeba, a nejde mu vzít vesnici? Takový hráč jenom znechucuje hru té mase, která to tak nežere a jen si v klidu klidá. A jsem si naprosto jistý, že ta masa vytváří větší profit než ta úzká skupina "dobrých" hráčů.

A hraje to tady vůbec ještě někdo na "zábavu"? Však se všechny diskuze točí okolo VK. VK sem, VK tam. A čím s VK bude míň práce, tím lepší svět to je.
 
Dobrý den,
ja mám dotaz ohledně paladina. Proč se rušil systém sbírání předmětu a jestli nemáte v plánu to vrátit zpátky. Nemluvím jen za sebe ale za mnoho dalších hráčů, ze stary systém sbírání předmětu byl lepší než tyto talenty a hlavně zajímavější.
 
Je to zbytečné psát, ale nedá mi to. Mohli byste vrátit, aspoň občas, artefakty pro palacha, především OHNĚ? To by mě přimělo do toho začít cpát zase real prachy. Takhle je to monotónní ohraná nuda. S artefakty by to byla zase sranda. Jenže Němci na to dlabou, těm o výdělky nejde. Jinak by vrátili artefakty, které by šly koupit za PB (ale jen ty koupené za real prachy, ne nasbírané) a to by teprve byl zisk. :-D Nemuselo by to být pořád, třeba jen 1x za půl roku udělat takový spešl super-ziskový svět pro štědře platící hráče. :-P B-)
 
Určitě bych uvítal možnost přihlásit se kdekoliv jinde se svým účtem. Ne že pro každou zemi je extra účet. Spolu s tím, kolik člověk může mít vlajek, pb a dalších možností, co se nesou s dlouhodobým hraním by bylo přínosný propojit jazykové modely spolu. Nováček ke hře prostřednictvím FB reklamy jen tak nepřijde, stejně tak IG už dnes není pro mladou generaci tou pravou reklamou. Starší hráči hru budou z časových důvodů a jiných priorit měsíc od měsíce opouštět, občas se vracet, ale nejedná se o přivedení nových hráčů.
 
Určitě bych uvítal možnost přihlásit se kdekoliv jinde se svým účtem. Ne že pro každou zemi je extra účet. Spolu s tím, kolik člověk může mít vlajek, pb a dalších možností, co se nesou s dlouhodobým hraním by bylo přínosný propojit jazykové modely spolu. Nováček ke hře prostřednictvím FB reklamy jen tak nepřijde, stejně tak IG už dnes není pro mladou generaci tou pravou reklamou. Starší hráči hru budou z časových důvodů a jiných priorit měsíc od měsíce opouštět, občas se vracet, ale nejedná se o přivedení nových hráčů.
Tohle by bylo vážně úžasný. Nemuseli by pak spouštět tolik světů najednou. Pouze přidat možnost výběru jazyku. Hlavně by to uspokojilo mnohem více lidí, protože každý by si vybral ten svět, u kterého mu vyhovuje nastavení. Nemuselo by se čekat půl roku na to až bude nastavení, které mi vyhovuje.
 
Když sezveše všechny, kdo v poslední době něco někde uhrál, uděláš z nich 3 příbuzenský kmeny a pak se divíš, že je hra nudná.

A když se náhodou zbytek světa, ten odpad, spojí, tak nářek následovaný pokusy o rozvracení těchto kmenů pomocí různých intrik. Při obvinění z křiváctví argument: "Je to v pořádku, však měli přesilu a to nebylo fér."

Pokud nepovaužuješ české světy za výzvu, tak jdi na mezinárodní. Jenže tam nejde intrikovat a vyhrávat světy pomocí majáků zdarma od degenerátů, které zmanipuluješ proti vlastnímu kmenu.

Btw. k čemu je vlastně vývojáři takový "dobrý" hráč, který do toho málokdy sype peníze (protože si PB nafarmí), sedí u toho klidně i celý den, pokud je třeba, a nejde mu vzít vesnici? Takový hráč jenom znechucuje hru té mase, která to tak nežere a jen si v klidu klidá. A jsem si naprosto jistý, že ta masa vytváří větší profit než ta úzká skupina "dobrých" hráčů.

A hraje to tady vůbec ještě někdo na "zábavu"? Však se všechny diskuze točí okolo VK. VK sem, VK tam. A čím s VK bude míň práce, tím lepší svět to je.

Tohle je dost dobrá myšlenka a já bych ji s dovolením vzal z toho druhého konce. Protože sám jsem hráč, co se na DK vrátil spíš z nostalgie a přetahovat se o vesnici s výrazně silnějším a nejspíš zkušenějším hráčem mě opravdu nebaví.

Napadá mě, jestli není v plánu spouštět častěji casual a třeba u něj i obměňovat nastavení a dát možnost na něj vstoupit přímo bez nutnosti se nejdřív přihlašovat na normální svět. Protože ten koncept v zásadě považuji za správný, je to dost dobrý způsob jak ty rozdíly platící/neplatící zkušený/nováček zredukovat, ale v současnosti mi přijde, že se casual spíš bere jako takový trest za to, že to neumíš než jako plnohodnotná alternativa. Člověk si v podstatě nemá z čeho vybrat, navíc když má smůlu, tak je svět půl roku starý a to už prakticky nemá smysl tam chodit.
 
Tohle je dost dobrá myšlenka a já bych ji s dovolením vzal z toho druhého konce. Protože sám jsem hráč, co se na DK vrátil spíš z nostalgie a přetahovat se o vesnici s výrazně silnějším a nejspíš zkušenějším hráčem mě opravdu nebaví.

Napadá mě, jestli není v plánu spouštět častěji casual a třeba u něj i obměňovat nastavení a dát možnost na něj vstoupit přímo bez nutnosti se nejdřív přihlašovat na normální svět. Protože ten koncept v zásadě považuji za správný, je to dost dobrý způsob jak ty rozdíly platící/neplatící zkušený/nováček zredukovat, ale v současnosti mi přijde, že se casual spíš bere jako takový trest za to, že to neumíš než jako plnohodnotná alternativa. Člověk si v podstatě nemá z čeho vybrat, navíc když má smůlu, tak je svět půl roku starý a to už prakticky nemá smysl tam chodit.
Já považuju casual za hroznej omyl, kterej jde proti trendu doby. Lidi nemají chuť, čas, ani dostatek soustředění, aby se vydrželi věnovat jedné hře rok nebo dva vkuse. I 3 měsíce jsou dnes hodně, protože doba se zrychlila oproti roku 2003, kdy hra vyšla.

Většinu hráčů baví ty mikro boje na začátku světa. Potom když se svět dostane do skutečně strategické fáze, tak jedny to přestane bavit, protože strategie hrát neumí a ti co vydrží, tak se snaží hledat všechny možný zkratky, jak to co nejdříve ukončit, aby se strategií nemuseli zabývat. Mj. také proto, že po měsíci nebo dvou už jsou hrou unavení.

Řešením, pokud by se hledal způsob, jak tu hru oživit a ozábavnit, by bylo začít spouštět rychlejší světy. Rychlost 2 by měla být minimem. Nebál bych se světů s rychlostí klidně až 4, včetně zrychleného pohybu jednotek. Všechny fáze hry by se vešly do období, kdy těm lidem vydrží pozornost a možná by se přestaly hledat zkratky k vítězství.
 
Já považuju casual za hroznej omyl, kterej jde proti trendu doby. Lidi nemají chuť, čas, ani dostatek soustředění, aby se vydrželi věnovat jedné hře rok nebo dva vkuse. I 3 měsíce jsou dnes hodně, protože doba se zrychlila oproti roku 2003, kdy hra vyšla.

Většinu hráčů baví ty mikro boje na začátku světa. Potom když se svět dostane do skutečně strategické fáze, tak jedny to přestane bavit, protože strategie hrát neumí a ti co vydrží, tak se snaží hledat všechny možný zkratky, jak to co nejdříve ukončit, aby se strategií nemuseli zabývat. Mj. také proto, že po měsíci nebo dvou už jsou hrou unavení.

Řešením, pokud by se hledal způsob, jak tu hru oživit a ozábavnit, by bylo začít spouštět rychlejší světy. Rychlost 2 by měla být minimem. Nebál bych se světů s rychlostí klidně až 4, včetně zrychleného pohybu jednotek. Všechny fáze hry by se vešly do období, kdy těm lidem vydrží pozornost a možná by se přestaly hledat zkratky k vítězství.

Jo, s tím bych určitě souhlasil, ale zrovna rychlost je problém i většiny běžných světů. Super byl teď classic, ten musím říct, že mě díky té rychlosti opravdu bavil, i když bylo už jasné, že nás rozeberou. Ale trochu se obávám, že to zas pro provozovatele není výhodná možnost, z nedočkavosti mají nejspíš podstatnou část příjmů :D
 
Určitě bych uvítal možnost přihlásit se kdekoliv jinde se svým účtem. Ne že pro každou zemi je extra účet. Spolu s tím, kolik člověk může mít vlajek, pb a dalších možností, co se nesou s dlouhodobým hraním by bylo přínosný propojit jazykové modely spolu. Nováček ke hře prostřednictvím FB reklamy jen tak nepřijde, stejně tak IG už dnes není pro mladou generaci tou pravou reklamou. Starší hráči hru budou z časových důvodů a jiných priorit měsíc od měsíce opouštět, občas se vracet, ale nejedná se o přivedení nových hráčů.
Toto bych určitě podpořil. Rozumím, že možná pro účetnictví to je trochu složitější pokud to mají striktně rozdělený dle státu. Ale možnost se přihlásit s jedním účtem na jakoukoli jazykovou verzi a jednoduchá možnost převést PB z jedné jazykové verze na druhou, by byla určitě vítaná velkou částí hráčů. Také chápu, že cena za PB se může lehce v každé jazykové verzi lišit (předpokládám - nevím), ale to se také dá vyřešit tím, že když převedu 1000 pb, tak mi to hodí na jedné verzi 1100 pb a na druhé 900 pb. Ale zjednodušit přihlašování se na jiné jazykové verze je dobrý nápad.
 
Zpět
Nahoru