• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Příběh zemřelého šlechtice - Darys11

  • Zakladatel vlákna DeletedUser40816
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser40816

Guest
Takže Ahoj! Já jsem Darys11 a dnes tu pro vás mám příběh jednoho statečného šlechtice jménem Daridos

Jednoho dne, přišel král do jedné ze svých vesnic a hledal nového, zdatného, nebojácného muže, který by se stal novým šlechticem. Našel pár takových mladíků, kteří by se na to hodili a mezi nimi byl i zdatný syn kováře Adama Daridos. Král pro mladíky nechal postavit překážky, stanoviště a bojiště. Kdo ho prošel byl nový šlechtic. Prvních 10 mladíků neuspělo, ale pak přišel na řadu Daridos. Překonal bludiště prošel lví klecí, lukem se trefil do středu terče, v boji porazil nejlepšího rytíře v království a už ho jen čekala "opičí dráha", kde byli zavěšené sekery, ostré meče, ale i palcáty. Když to všechno projde, bude to skvělý šlechtic, pomyslí si král. A skutečně. Skutečně to Daridos prošel, lidé tleskali, jásali, skandovali, byl to pro ně hrdina. Ale jen jeden člověk mu přál to nejhorší a to jeho nevlastní bratr Martidos. Daridos si za králeem přišel pro pasování a jeho nový pokoj na hradě.

Zanedlouho Daridose čekala první zkouška, jak jako nový šlechtic zvládne boj proti království krále Mochanga. Mochanga, byl hodný král, ale chtěl bohatství a toho mě král Albert až až. Boj byl dlouhý a krutý, mnoho vojáků při tom padlo, "krve bylo jak mušlí v oceánu", ale Daridos přežil jen tak tak, protože na poslední chvíli mu přispěchal na pomoc, jeho věrný kopiník Leon a zabil protivníka. Boj nakonec skončil nerozhodně, protože oběma stranám se již nechtělo bojovat. A tak Daridos svou první bitvu, zvládl nadprůměrně.

Když se o Daridosově skoro smrti dozvěděl Martidos, skoro zabil svou ženu, říkal : "To není možné, kdy už ho konečně někdo probodne tu prasečí hlavu"!

Za necelý měsíc Daridose čekal další boj, tentokrát proti velmi zlému a namyšlenému králi Bobosovi. Král Albert s Daridosem mluvil hodně krát o strategii, o tom jak tuhle bitvu vyhrát, protože král Bobos má silné vojsko. Když se Martidos dozvěděl o tom, že se plánuje boj a probírá se strategie, tak by z toho mohl vytěžit Daridosovu smrt, řekl si : "KONEČNĚ"! Posla zvěda ke králi, aby zjistil plány a hned ten den jel za Bobosem a vše mu řekl. Bobos pověděl Martidosovi : Jestli je pravda na tom co říkáš tak tě zahrnu zlaťáky krále Alberta a jmenuji tě svým šlechtice". Nejspíše o tohle Martidosovi šlo.

Příští ráno se vyrazilo na bitvu na kopec Casemal. Jako první tam bylo vojsko krále Alberta v čele s Daridosem. Za pár okamžiků přijel Bobos a válka mohla začít. Samozřejmě že Daridos okamžitě využil svou strategii, ale Bobos věděl o co jde a své vojáky na to připravil. A všechny nepřátelské vojáky Bobosova armáda zabila. Zbyl už jen Daridos, mohl utéct, ale neutekl, byl statečný a pokud chtěl zemřít, tak na boji za svou zem. Daridos už ležel na zemi, Bobos k němu přišel, že ho probodne, ale v tu chvíli si uvědomil : "Počkat, toto by měl udělat někdo jiný" a zavolal Martidose, Daridos na něj překvapivě koukal a Martidos spustil : " Toto bratříčku máš za to co jsi mi celý život prováděl, byl si u otce číslo 1 a já? Teď to skoncujeme jednou pro vždy!" A Daridose probodl.


Když se to dověděl král Albert, nechal mu na památku na hrob zřídit odznak z řádu šlechtického (jen pro vybrané šlechtice), na jeho hrobu stálo toto -->



Byl to milý,hodný mladý hoch,
který se nebál zabít všechno vojsko.
Hoch kterého měl každý rád,
ničeho se nebál a pravdu povídal.
Tady uctíme jeho památku,
kdy z boje neodešel a bránil svoji vesnicu.
Teď v nebi ať se ti hezky žije,
A někdy tam z hora se na nás usmívej.



Takt o byl celý příběh o statečném šlechtici Daridosovi, doufám že se vám příběh líbil.
Darys11
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru